-0.2 C
Vilnius
Ketvirtadienis, 12 gruodžio, 2024

Kodėl rankšluosčius geriausia skalbti atskirai?

Vonios rankšluosčiai yra labai svarbūs mūsų kasdienei higienai, tačiau daugelis nepastebi, kaip juos reikia prižiūrėti. Skalbdami rankšluosčius kartu su kitais skalbiniais, galite pakenkti jų švarai ir tarnavimo laikui. Laikydami rankšluosčius atskirai, ne tik pagerinsite jų kokybę, bet ir užtikrinsite geresnę šeimos higieną.

Rankšluosčių plovimas kartu su kitais skalbiniais: higienos rizikos

Rankšluosčiai kasdien sugeria odos riebalus, negyvas odos ląsteles ir bakterijas. Maišant juos su kitais drabužiais, gali atsirasti kryžminė infekcija, nes rankšluosčiai, esantys drėgnoje vonios aplinkoje kaupia ir daugiau bakterijų.

Tai kelia riziką susirgti odos infekcijomis, ypač žmonėms, turintiems jautrią odą arba sergantiems tokiais susirgimais kaip egzema.

Bakterijų plitimas

Plaunant rankšluosčius kartu su drabužiais, bakterijos gali persikelti, padidindamos odos sudirginimo riziką. Atskiras rankšluosčių skalbimas to išvengia, išlaikydamas ir drabužius, ir rankšluosčius švaresnius.

Rankšluosčiai, jų priežiūra ir kodėl skalbti atskirai

Rainkšluosčiai, jų kvapas ir švara

Norėdami išlaikyti rankšluosčius švarius, kvapnius ir ilgaamžius, svarbu juos skalbti atskirai. Dėl drėgmės ir bakterijų, pakartotinai naudojami rankšluosčiai gali įgauti nemalonų pelėsių kvapą, ypač jei skalbiami su sunkiai džiūstančiais drabužiais. Atskiras skalbimas ir kruopštus skalavimas pašalina kvapus, užtikrindami gaivumą.

Rankšluoščiai ir jų ilgaamžiškumas

Be to, daugelis rankšluosčių yra gaminami iš švelnios, sugeriančios medvilnės, kuri gali būti pažeista skalbiant kartu su sunkesniais ar šiurkščiais daiktais. Atskiras skalbimas apsaugo rankšluosčių struktūrą ir pailgina jų tarnavimo laiką.

Tinkamas skalbimo ciklas

Galiausiai, rankšluosčiams reikia specialaus skalbimo ciklo, optimalaus vandens temperatūros ir stipraus maišymo, užtikrinančio efektyvų valymą ir audinio vientisumą. Taigi, atskiras skalbimas su tinkamaia skalbimo programoa nustatymais yra raktas į švarius, kvapnius ir ilgaamžius rankšluosčius.

Geresnis sugeriamumas

Rankšluosčiai laikui bėgant praranda sugeriamumą, ypač jei į juos patenka pūkelių nuo kitų drabužių. Skalbdami juos atskirai išsaugokite jų minkštumą ir sugeriamumą.

Skalbimo mašinos apkrovos balansas

Šlapi rankšluosčiai yra sunkūs, todėl juos sumaišius su lengvesniais daiktais gali būti išbalansuota apkrova, todėl skalbyklė sunaudoja daugiau išteklių. Atskiras rankšluosčių skalbimas užtikrina efektyvesnį skalbimo mašinos darbą.

Rankšluosčiai, jų priežiūra ir skalbimas. Tinkama skalbimo mašinos apkrova

Patarimai kaip geriausiai skalbti rankšluosčius

Naudokite tinkamą skalbimo priemonę
Rinkitės skalbimo priemonę be audinių minkštiklių ir kvapiųjų medžiagų, kad ant rankšluosčių neliktų likučių, galinčių sumažinti sugeriamumą.

Skalbkite karštame vandenyje
Karštas vanduo veiksmingai naikina bakterijas. Nustatykite aukščiausią rankšluosčiams saugią temperatūrą (rekomenduojama 60 laipsnių).

Venkite perkrauti skalbyklę
Kad rankšluosčiai būtų kruopščiai išplauti, jiems reikia vietos judėti. Dėl per didelės apkrovos skalbyklėje šie gali būti netinkamai išskalauti.

Nevartokite audinių minkštiklių
Nors dėl jų rankšluosčiai gali būti minkšti, audinių minkštikliai gali sumažinti sugeriamumą. Venkite jų, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Rankšluosčių džiovinimas
Džiovinkite džiovyklėje ant mažo karščio. Kad nepažeistumėte rankšluosčių pluošto, naudokite mažos arba vidutinės kaitros režimą. Tai padeda išlaikyti minkštumą ir sugeriamumą.

Taip pat galite juos džiovinti natūraliai, tačiau šiuo atveju rankšluosčiai gali būti gerokai šiurkštesni nei džiovinami džiovyklėje.

Skalbti rankšluosčius atskirai gali atrodyti nepatogu, tačiau tai užtikrina geresnę higieną ir ilgesnį rankšluosčių tarnavimo laiką. Šis paprastas žingsnis padeda išsaugoti sveikesnę namų aplinką ir maksimaliai išnaudoti rankšluosčius užtikrinant jų švarą.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://www.fakake.com/

Gintarė Naruševičiūtė
Gintarė Naruševičiūtė
Esu Gintarė, „Aktualu“, „Įdomu“ ir „Patarimai“ skilčių straipsnių redaktorė. Mano tikslas – šviesti visuomenę ir paskatinti žvelgti į dalykus lengviau bei paprasčiau. Siekiu, kad mano straipsniai būtų informatyvūs, pateikiantys vertingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kuriuos lengva pritaikyti kasdienybėje. Mano tikslas – kurti aktualų ir įkvėpiantį turinį Laikas.lt skaitytojams.

Taip pat skaitykite: