Kiekvienas iš mūsų pasaulį supranta ir suvokia savaip. Tokios sąvokos kaip „draugystė“ ir „meilė“ kiekvienam yra pripildytos savų minčių ir jausmų, remiantis gyvenimo patirtimi, poreikiais ir tuo, kas mums iš tiesų svarbu. Amerikiečių rašytojas ir verslo pranešėjas Simonas Sinekas viename podkaste dalijosi savo įžvalgomis apie tai, kuo, jo nuomone, skiriasi meilė nuo draugystės.
Darbas santykiuose – mitas ar realybė?
Jei paklaustumėte savo partnerių, kas yra tikrai geri santykiai, jie greičiausiai atsakytų, kad tai yra didelis darbas. Gali būti, kad apie tai net nesusimąstėte, nes prisiminę savo draugystę, vargu ar pasakytumėte, kad į ją dedama daug pastangų. Šie santykiai tiesiog egzistuoja, jie yra tarsi upė su savo tėkme. Jums nereikia nieko daryti dėl kažko.
Štai čia ir slypi pagrindinis skirtumas tarp draugystės ir romantiškų santykių. Su draugu nesimatote kiekvieną akimirką, kiekvieną dieną. Romantiniuose santykiuose darbas yra apie bendradarbiavimą, o kartais šis darbas yra sinonimiškas pasiaukojimui ir atsidavimui. Draugystėje, kai kažkas nutinka, jūs negrabšite telefono kiekvieną kartą ir neskambinate draugui su žodžiais: „Man reikia išsiverkti“, „Aš esu blogos nuotaikos“ ir pan. Jūs atimate iš savo draugo galimybę, džiaugsmą, garbę „sėdėti su jumis purve“, nes nenorite dar kartą įkyrėti, nes suprantate, kad jis taip pat turi savo problemų.
Meilė – tai atsidavimas ir palaikymas
Su santykiais yra priešingai, nes skausmą, liūdesį ir bėdas mes išliejame ant mylimo žmogaus galvos, tikėdamiesi palaikymo. O mūsų partneris turi būti kantrus, mylintis ir stiprus dvasia, kad išklausytų ir bandytų padėti.
Draugystėje mes vienas kitam paliekame teisę į „savo teritoriją“. Jei mūsų paprašys, mes, žinoma, žengsime žingsnį link kito, parodysime didesnį dalyvavimą. Bet jei ne, tai ne. Pagrindinis dalykas, kuris išskiria meilę, yra dviejų žmonių noras padaryti vienas kitą laimingą. Kai jūs neieškote savo laimės mylimam žmogui, o jų laimės sau.

Nuo draugystės iki meilės – natūralus perėjimas?
Daugelis tiki, kad meilės pagrindas turėtų būti draugystė. Viena sklandžiai pereina į kitą, ir kai nebegalite sustoti iš noro būti šalia kiekvieną dieną ir nebijote sunkumų, suprasdami, kad susidorosite su partnerio sunkumais ir net bendrais – tai jau yra meilė. Šis požiūris teigia, kad tikra meilė gimsta iš tvirto draugystės pagrindo, kur pasitikėjimas ir supratimas yra kertiniai akmenys. Kai du žmonės jaučiasi patogiai būdami savimi vienas kito draugijoje, kai jie nebijo būti pažeidžiami ir atviri, tuomet tarp jų gali įsižiebti meilės ugnis. Ši ugnis, maitinama abipusio rūpesčio ir atsidavimo, gali peraugti į stiprius ir ilgalaikius santykius.
Šaltinis: https://tsn.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.