Now Reading
Konkurso „Noriu rašyti apie filmus“ 2 turo rezultatai

Konkurso „Noriu rašyti apie filmus“ 2 turo rezultatai

Konkurso „Noriu rašyti apie filmus“ 2 turo rezultatai

Laikas.lt

Baigėsi Laikas.lt kartu su kino teatru SKALVIJA paskelbto konkurso „Noriu rašyti apie filmus“ antras etapas (pirmojo etapo dalyvius rasite čia).

Gavome 5 Xaviero Dolano filmo „Įsivaizduojamos meilės“ recenzijas. Jas įvertino „Skalvijos“ kino centro atstovai, „Laikas.lt“ komanda, tinklaraščio „Kinomaistas.lt“ kūrėja Dainora Remeza bei kino režisierius Romas Zabarauskas. Sudėjus visų balus, atrinkome 3 dalyvius, kurie pateko į trečiajį konkurso etapą ir žiūrės filmą .

Taigi antrojo etapo balai:

Algimanto Puipos filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ eis žiūrėti ir į finalą pateko: Jonas, Amelija, Donata! Sveikiname ir linkime gero lietuviško kino.

O visas dalyvių recenzijas rasite čia:


Ir pabaigai – kino režisieriaus ir komisijos nario Romo Zabarausko komentaras:

„Lietuvių kalba turi vieną paslaptį – veiksmažodį. Stenkitės rašyti esamuoju laiku, vartoti veiksnį ir tarinį. Banalu? Taip, bet paprasta ir aišku.

Jeigu dvejojate, ar pasirinktas žodis yra taisyklingas, ar ne, pasitikrinkite vlkk.lt. Profesionalūs leidiniai už netaisyklingus žodžius moka baudas, todėl rašyti taisyklingai yra ne prabanga, o pareiga. Žinoma, dažnai pats kritiškai vertinu kalbos reguliavimo politiką ir palaikau netaisyklingus, angliškus, tarptautinius žodžius – vis dėlto tai turi būti motyvuota. Yra skirtumas tarp „chuliganiško“ ir tiesiog nestilingo teksto.

See Also
Kuris iš jų vis dar gyvas? \ Viralstrange.com

Venkite rašymo klišių ir apibendrinimų. Nerašykite „visi mėgo“, „visi matė“, „visi gyrė“ tą ar kitą filmą. „Visi” gimsta ir miršta, o tarp šių dviejų įvykių skirtumai tarp žmonių begaliniai.

Žinoma, rašymas nėra vien tik stilius. Galime ilgai ginčytis, kam reikalinga kino kritika, bet tikriausiai sutiksime, kad skaitytojai nori perskaityti tai, ko patys nežino: išgirsti netikėtų įžvalgų, interpretacijų, ir pamatyti filmą kino, meno istorijos bei šiandieninės kultūrinės ir politinės situacijos kontekstuose“.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt