Kraustymasis – tai vienas iš tų išbandymų, su kuriais anksčiau ar vėliau susiduria beveik kiekvienas. Tai retai būna malonu, tačiau dažniausiai veda prie teigiamo rezultato. Vis dėlto, ypač sėkmingas kraustymasis labai priklauso nuo to, ar pavyks išvengti dažniausių klaidų ir kruopščiai pasiruošti, kad procesas būtų kuo sklandesnis. Laimei, kadangi kraustymasis yra gana dažnas reiškinys, egzistuoja daugybė patikrintų patarimų, kaip palengvinti šį procesą.
Kraustymosi metu gali nutikti įvairių nenumatytų dalykų. Dėl daugybės detalių ir judančių dalių nėra vieno universalaus vadovo, kuris apimtų visas galimas situacijas. Skirtingi žmonės turės specifinių poreikių ar rūpesčių – pavyzdžiui, kaip saugiai supakuoti porcelianą, vertingus medinius baldus ar brangias relikvijas. Tačiau daugeliu atvejų šis bendras patarimų ir gudrybių sąrašas padės pasiruošti sklandesniam, greitesniam ir lengvesniam kraustymuisi.

Kraustymasis: patarimai ir gudrybės
- Atsikratykite nereikalingų daiktų: Prieš pradedant pakuoti, atlikite negailestingą nereikalingų daiktų atranką. Taip turėsite mažiau pakuoti, vežti ir išpakuoti, o naują gyvenimą pradėsite švarioje erdvėje.
- Susikurkite kraustymosi aplanką: Viename aplanke kaupkite naujo adreso informaciją, nuomos ar pirkimo dokumentus, kraustymosi sutartis ir kitus svarbius dokumentus.
- Pradėkite pakuotis kuo anksčiau: Idealiu atveju apie kraustymąsi sužinosite likus kelioms savaitėms ar net mėnesiams. Pradėkite pakuoti ne sezono drabužius ir retai naudojamus daiktus.
- Užsisakykite paslaugas iš anksto: Jei samdote kraustytojus, nuomojate transportą ar kitus specialistus, užsisakykite paslaugas kuo anksčiau. Vėlavimas gali reikšti didesnę kainą arba net galimybės negauti reikiamų paslaugų praradimą.
- Suplanuokite komunalines paslaugas naujoje vietoje: Kai tik bus patvirtintos kraustymosi datos, susisiekite su komunalinių paslaugų teikėjais ir suplanuokite paslaugų prijungimą naujuose namuose. Taip pat nepamirškite atjungti paslaugų senojoje vietoje.
- Svarbiausius daiktus laikykite su savimi: Prieš pat kraustymąsi susidėkite būtiniausius daiktus į atskirą krepšį ar lagaminą, kurį vešitės kartu.
- Investuokite į reikiamą įrangą: Prieš kelias dienas iki kraustymosi pasirūpinkite pakavimo medžiagomis ir įrankiais. Taip pat apsvarstykite galimybę išsinuomoti specialią įrangą, pavyzdžiui, vežimėlį baldams.
- Rinkitės transportą su rampa: Jei kraustotės patys, transportas su rampa labai palengvins sunkių daiktų pakrovimą.
- Matuokite, matuokite ir dar kartą matuokite: Prieš perkeldami didelius baldus, būtinai išmatuokite durų angas ir patį baldą, kad įsitikintumėte, jog jis tilps.
- Fotografuokite: Nufotografuokite tiek seną, tiek naują būstą. Tai pravers kilus ginčams dėl užstato ar tiesiog atminimui.
- Nusistatykite išpakavimo terminus: Nors išpakavimas nebus greitas procesas, nusistatykite sau realius terminus, pavyzdžiui, išpakuoti po kelias dėžes per dieną.
- Atsikratykite pakavimo medžiagų: Išpakavę daiktus, susisiekite su vietine biblioteka ar per socialinius tinklus pasiūlykite nereikalingas dėžes ir pakavimo medžiagas kitiems.
Pakavimo patarimai
- Naudokite tinkamo dydžio dėžes: Sunkiems daiktams rinkitės mažesnes dėžes, lengviems – didesnes.
- Išnaudokite lagaminus: Lagaminai puikiai tinka tiek sunkiems, tiek lengviems daiktams.
- Dėkite sunkesnius daiktus į dėžių apačią, lengvesnius – į viršų.
- Nepalikite tuščių vietų dėžėse: Užpildykite jas drabužiais, rankšluosčiais ar pakavimo popieriumi.
- Venkite maišyti daiktus iš skirtingų kambarių vienoje dėžėje.
- Pažymėkite kiekvieną dėžę, nurodydami kambarį ir turinį.
- Gerai užklijuokite dėžes lipnia juosta.
- Pakuodami brangų meną, pasitarkite su kraustytojais dėl specialaus įpakavimo.
- Ypatingą dėmesį skirkite virtuvės daiktų pakavimui.
- Pasirūpinkite šaldytuvo ir šaldiklio turiniu naudodami šaltkrepšį.
- Tvarkingai supakuokite drabužius.
- Išmokite tinkamai supakuoti televizorių.
- Apvyniokite didelius ar vertingus baldus apsauginėmis medžiagomis.
Laikydamiesi šių patarimų, galite gerokai palengvinti kraustymosi procesą ir išvengti nereikalingo streso. Kruopštus planavimas ir tinkamas pasiruošimas yra raktas į sėkmingą ir sklandų persikėlimą į naujus namus.
Šaltinis: https://www.realsimple.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.