Now Reading
Kūrybinėse festivalio dirbtuvėse –Trimako fotoateljė ir„surežisuota dokumentika“

Kūrybinėse festivalio dirbtuvėse –Trimako fotoateljė ir„surežisuota dokumentika“

Kūrybinėse festivalio dirbtuvėse –Trimako fotoateljė ir„surežisuota dokumentika“

Laikas.lt

Ketvirtadienį prasidedantis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis lauks žiūrovų ne tik kino seansuose, bet ir specialiuose renginiuose. Jau šį šeštadienį „Skalvijos“ kafeterijoje „Planeta“ pusdieniui atidaroma žinomo fotografo Gintauto Trimako fotoateljė. Kitą penktadienį, rugsėjo 26 d., į dirbtuves apie „surežisuotą dokumentiką“ kviečia vienas ryškiausių šiuolaikinių Danijos dokumentininkų Jonas Bangas Carlsenas. Festivalyje bus parodytas naujausias jo filmas „Tikslus smurto kiekis“.

Unikalių vienetinių portretų dirbtuves fotomenininkas G. Trimakas atvers šeštadienio popietę. Fotografo fotoateljė, kuri veiks „Skalvijoje“, bus galima ne tik įsiamžinti ir įsigyti vienetinį savo atvaizdą, bet ir stebėti, kaip jis randasi: nuo kelių sekundžių prieš fotoobjektyvą iki atvaizdo ant popieriaus – nuotrauką ryškinant kartu laboratorijoje. Tai bus vienintelis netiražuojamas portretas, perkeliamas tiesiai ant popieriaus.
„Tokiu fotografavimo būdu domiuosi seniai. Tačiau būtent dabar, kai vaizdo fiksavimas kiekvienam tapo vieno mygtuko paspaudimu, norisi alternatyvaus vaizdo atsiradimo. Fotografavimui konkrečiam tikslui pasirenku tinkamą fotoaparatą bei procesą“, – teigia G. Trimakas.

Pasak festivalio rengėjų, G. Trimako dirbtuvės atliepia šiemet festivalyje ryškią asmenybės temą, kalba apie jos unikalumą, individualumą ir nuolatinį kismą. Norintys dalyvauti dirbtuvėse kviečiami registruotis iki rugsėjo 19 d. el. paštu [email protected].

Šiuo metu „Skalvijoje“ eksponuojama autorinė G. Trimako paroda „Tiesioginis pozityvas“. Jos eksponatai sukurti fotografuojant mediniu fotoaparatu, XIX a. pagamintais objektyvais, naudojant „sidabrinį“ fotopopierių (itin retai benaudojamą). Paroda veiks iki rugsėjo 28 d.

„Surežisuotos dokumentikos“ dirbtuves rugsėjo 26 d. surengsiantis danas J. B. Carlsenas savo šalyje laikomas gyva legenda. Šis kūrėjas iki šiol eksperimentuoja su kino forma ir išraiškos priemonėmis ne mažiau entuziastingai nei kine tik debiutuojantys režisieriai. Kurti kiną jis pradėjo 8 deš., iš pradžių dirbo su aktoriais, vėliau migravo į taip vadinamą „niekieno žemę“, kur visiškai nutrinama riba tarp vaidybinio ir dokumentinio kino.

„Man dokumentika nėra tikresnė už vaidybinį kiną, o vaidybinis kinas nepasižymi stipresniu gebėjimu papasakoti istoriją. Nėra „tikrovės“, kurios negalima būtų pamatyti iš skirtingų kampų ir atskleisti jos kaip sapno. Norėdamas apibūdinti pasaulį, pirmiausiai turi apibrėžti tiesą, tačiau tokiu būdu, kuriame neatsisakoma ir melo”, – kalba danų J.B. Carlsenas.

Dirbtuvių metų režisierius pasakos apie savo išplėtotą filmų kūrimo stilių, kuris leidžia sujungti abi kino rūšis taip, kad autorius galėtų tuo tikėti ir tiki. Šis stilius, neatradus tikslesnių žodžių, pavadintas „surežisuota dokumentika“. Kaip plėtojamas toks filmavimo stilius, ką jis duoda ir kaip kuriami juo paremti filmai, J. B. Carlsenas atskleis rodydamas savo filmų ištraukas. Jo kūrybinėje biografijoje – per 30 vaidybinių ir dokumentinių filmų apie paprastų žmonių ir marginalų kasdienybę.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Surežisuotos dokumentikos“ dirbtuvės skirtos ne tik kino profesionalams, studentams. Festivalio rengėjai žada, kad jos bus įdomios visiems autorinio kino gerbėjams. Jos vyks anglų kalba, įėjimas laisvas.

Susipažinti su savitu režisieriaus braižu bus galima ir apsilankius specialiajame VDFF seanse „Tikslus smurto kiekis“. Šiame filme J. B. Carlsenas seka paskui „interventais“ vadinamus žmones. Naktį pasibeldę į namus jie prievarta ištraukia paauglius iš lovos ir su tėvų leidimu išveža į griežtą perauklėjimo mokyklą Jutoje. Šis filmas – subjektyvus ir ironiškas režisieriaus žvilgsnis į konfliktų draskomas Los Andželo šeimas. Rugsėjo 25 d. seansą „Skalvijoje“ pristatys pats autorius.

Festivalis vyks rugsėjo 18-28 d. „Skalvijos“ ir „Pasakos“ kino salėse.  Išsamiau susipažinti su programa festivalio rengėjai kviečia www.vdff.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top