Now Reading
Latvijoje iškils karalių Mindaugo ir Mortos paminklas

Latvijoje iškils karalių Mindaugo ir Mortos paminklas

Latvijoje iškils karalių Mindaugo ir Mortos paminklas

Agluonos kultūros centre Latvijoje kaimyninės šalies ir Lietuvos kultūros, meno ir visuomenės atstovai iš aštuonių karaliaus Mindaugo įamžinimo konkursui pateiktų darbų atrinko vieną, skelbia „Aglonas Novada Dome“.

Geriausio žiuri komisijos įvertinimo sulaukė Vidmantas Gylikis iš Vilniaus. Antroje vietoje liko Giedrius Mazuras iš Utenos. Trečiają vietą užėmė lietuvis Regimantas Midvikis.

Paminklą planuojama pastatyti 2013 m. Agluonos bazilikos teritorijoje.

Istoriniai šaltiniai byloja, kad Lietuvos didysis kunigaikštis yra Mindaugas kartu su dviem nepilnamečiais sūnumis Repliu bei Girstautu žuvo pakeliui į Agloną, kurioje turėjo aplankyti anksti mirusios žmonos Mortos artimiuosius. Volynės metraštyje Mindaugo nužudymo priežastys aiškinamos tuo, kad Mindaugas buvęs apsimetėlis, nors ir priėmęs krikštą vis vien slaptai aukodavęs pagoniškiems dievams ir laikęsis pagoniškų apeigų, mirus karalienei Mortai, pagrobęs jos seserį, Daumanto žmoną, už ką kunigaikštis ir atkeršijęs. Nuosprendį karališkosios šeimos nariams jis įvykdė kartu su Žemaičių kunigaikščiu Treniota, buvusiu monarcho sąjungininku kovoje su kryžiuočiais.

Nerijus Drochneris

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt