Now Reading
Lietuvą pasiekė dešimt „Oskarų“ nominacijų pelnęs filmas „Amerikietiška afera“

Lietuvą pasiekė dešimt „Oskarų“ nominacijų pelnęs filmas „Amerikietiška afera“

Lietuvą pasiekė dešimt „Oskarų“ nominacijų pelnęs filmas „Amerikietiška afera“

Laikas.lt

Pernai būtent Davido O. Russello juosta atnešė pirmąją „Oskaro“ statulėlę aktorei Jennifer Lawrence. Šiemet istorija gali pasikartoti, tačiau laimingąja gali tapti ne tik ji viena – naujoji režisieriaus dramatiška kriminalinė komedija „Amerikietiška afera“ (angl. „American Hustle“) padovanojo „Oskarų“ nominacijas net keturiems aktoriams – Christianui Bale‘ui, Amy Adams, Bradley Cooperiui ir J.Lawrence. Lietuvos žiūrovai JAV kino meno ir mokslo akademijos narių pripažinimo sulaukusią „Amerikietišką aferą“ ir įspūdingą filmo aktorių vaidybą gali pamatyti šalies kino teatruose jau nuo šiandien.

Pats filmo kūrėjas D. O. Russellas buvo nominuotas Geriausio režisieriaus kategorijoje, taip pat nominacijų susilaukė „Amerikietiškos aferos“ scenaristai, kostiumų dizaineriai, montažu rūpinęsi vaizdo redaktoriai ir produkto įvaizdžio kūrėjai. Kiek nominacijų virs auksiniais „Oskarais“, paaiškės 86-osios JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų teikimo ceremonijos metu, kovo 2-ąją.

Komiškų akimirkų kupinos juostos „Amerikietiška afera“ režisierius D. O. Russellas žiūrovams žinomas kaip filmų „Trys karaliai“, „Kovotojas“ bei „Optimisto istorija“ kūrėjas. Keturi naujausi šio kino kūrėjo filmai jų aktoriams atnešė net 11-a „Oskarų“ nominacijų vien už vaidybą.

„Jei esate kino pramonėje ir manote, kad „Oskaro“ nominacija menkas reikalas – pasirinkote netinkamą sritį. Žinau, kai kurie sako, kad tai nieko nereiškia, tačiau aš esu kitos nuomonės“, – po šiųmečių nominantų paskelbimo portalui Thewrap.com sakė D. O. Russellas. Jis negailėjo dėkingumo žodžių filmo aktoriams. „Esu laimingesnis nei laimingas dėl to, kad aktoriai buvo nominuoti. Kiekvienas jų pasiryžo dideliam išbandymui ir rizikai, nes visi herojai buvo tokie, kokių jie niekad nebuvo vaidinę. Tačiau sudėjome visą aistrą ir širdį į šį pakvaišusį filmą, kuriame amerikiečių pasaulis stengiasi išgyventi“, – sakė režisierius. Jis prisipažino, kad ir jam pačiam netrūko išbandymų stengiantis į vieną filmą sujungti sudėtingus herojus, dramą ir komediją.

D. O. Russellas žurnalistams prisipažino prieš „Oskarų“ nominacijų paskelbimą išsiuntęs visai kūrybos grupei laišką, kuriuo padėkojo už nuostabų darbą. „Pamaniau, kad tinkamas laikas padėkai, norėjau, kad jie žinotų mano nuomonę, nesvarbu, ar būtume įvertinti ar ne. Pridėjau, kad visko gali nutikti. Kaskart mėginu nieko nesitikėti, kad nebūtų kartaus nusivylimo“, – kalbėjo kūrėjas.

Kriminalinė komedija „Amerikietiška afera“ pasižymėjo ir per „Auksinių gaublių“ teikimo ceremoniją, kuomet gavo net tris apdovanojimus – filmas tapo nugalėtoju Geriausios komedijos ar miuziklo kategorijoje, Geriausia aktore tituluota A. Adams, o Geriausia antraplane aktore – J. Lawrence.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Trumpai apie filmą

Filmo „Amerikietiška afera“ veiksmas prasideda aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Juostos dėmesio centre – talentingas sukčius Irvingas Rosenfeldas (akt. Ch. Bale‘as). Nors jis turi gražuolę žmoną Rosalin (akt. J. Lawrence), ši visiems gyvenimą apsunkinanti ir isteriška dama nėra tikroji jo meilė. Romantiškus jausmus Irvingas puoselėja Sidnei (akt. A. Adams), kuri yra ne tik jo meilužė, bet ir apsimetelė britų aristokratė ir jo nusikaltimų partnerė. Reikalai pakrypsta netikėta linkme kuomet vieną nešvarių porelės darbelių suseka FTB agentas Ričis (akt. B. Cooperis). Irvingas ir Sidnė sutinka padėti Ričiui susekti ir pričiupti keletą stambesnių nusikaltėlių už pažadą paleisti juos be bausmės. Taip smulkūs sukčiai įsipainioja į pavojingą korupcijos ir mafijos pasaulį.

Emocinga, pavojinga, meilės ir korupcijos saitais apipinta „Amerikietiška afera“ jau pasiekė Lietuvos kino teatrus.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt