Now Reading
Lietuvių kosmoso startuolis „NanoAvionics“ taikosi į 2,5 mln. eurų investiciją

Lietuvių kosmoso startuolis „NanoAvionics“ taikosi į 2,5 mln. eurų investiciją

Lietuvių kosmoso startuolis „NanoAvionics“ taikosi į 2

Lietuvos kosmoso technologijų startuolis „NanoAvionics“, paleidęs vieną pirmųjų lietuviškų palydovų „LituanicaSAT-1“ bei baigiantis kurti antrąjį, taikosi į 2.5 mln. eurų investiciją iš ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“. Įgyvendinus planus lietuviai taps pirmieji pasaulyje, savo kuriamą sistemą panaudoję nanopalydovuose.

Pripažinta kaip viena iš inovatyviausių Europos startuolių, įmonė šiame etape už 50 tūkst. eurų pirminę finansinę paramą iš Europos Komisijos (EK) rengia detalų produkto verslo planą, kuris garantuotų 50 kartus didesnį finansavimą jo įgyvendinimui ir kuriamo produkto realizavimui rinkoje.

„Ši programa skirta finansuoti inovatyviausių idėjų įgyvendinimui. Iš 48 paraiškų, pateiktų kosmoso pramonei skirtiems produktams vystyti per pirmąjį šių metų ketvirtį, patekome tarp 4 projektų, gavusių lėšų tolesniam įgyvendinimui. Kasmet finansuojama vos 16-os įmonių produkto idėjų, tad toks tarptautinis pripažinimas ir įvertinimas didina mūsų ambicijas ir suteikia daugiau galimybių toliau tęsti kosmoso technologijų vystymą ir garsinti šalies vardą pasauliniu mastu“, – sako „NanoAvionika“ direktorius Vytenis Buzas.

Pradinės finansinės paramos su galimybe užsitikrinti tolesnį finansavimą „NanoAvionika“ sulaukė už šiuo metu kuriamą miniatiurizuotą raketinės traukos sistemą, kuri veiktų netoksiško vienkomponenčio kuro pagrindu. Pasaulyje tokio tipo kuro nanopalydovuose dar niekas nėra panaudojęs – lietuviai taptų pirmieji tai padarę 2016 metų pabaigoje peleisdami „LituanicaSAT-2“ palydovą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Antrasis finansavimo etapas skirtas verslo plano įgyvendinimui – įmonės sukurta sistema, įgijus 2,5 mln. eurų investiciją, būtų baigta kurti ir žengtų į tarptautinę rinką.ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“ 2014-2020 metais inovacijų, kosmoso, nanotechnologijų ir kitiems tyrimams išdalins beveik 80 mlrd. eurų paramos. Šia programa siekiama prisidėti prie naujų mokslo perversmų, atradimų ir pasaulinio lygio naujovių, idėjų iš laboratorijų perkėlimo į rinką.

2014 metų bendromis Vilniaus universiteto ir „NanoAvionika“ mokslininkų komandos pastangomis į kosmosą buvo paleistas pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“. Šiais metais į kosmosą kils jau antrasis palydovas „LituanicaSAT-2“.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt