Now Reading
Lietuvių prodiuseriai įsitvirtina Holivude – Los Andžele kuria romantinę komediją

Lietuvių prodiuseriai įsitvirtina Holivude – Los Andžele kuria romantinę komediją

Lietuvių prodiuseriai įsitvirtina Holivude – Los Andžele kuria romantinę komediją

Laikas.lt

Lietuvių vardai Holivude aidi vis dažniau – Žilvinas Naujokas ir Marius Markevičius prisijungė prie žinomo režisieriaus ir scenaristo Hanso Canosos bei tapo naujos amerikiečių kino juostos „One Night“ prodiuseriais. Ši romantinė drama – jaunos ir perspektyvios režisierės Minhal Baig debiutas, o jos filmavimo darbai Los Andžele prasidėjo jau šią savaitę.

Pasak Ž.Naujoko, didžiulis įvertinimas, kad Lietuvos prodiuseriai įgyja pasitikėjimą Holivude, o „One Night“ – ypač įdomus darbas ne tik dėl intriguojančio siužeto, bet ir dėl kūrybinės grupės bei patirties, kokios lietuvių kino kūrėjai dar nera turėję. „Dirbti su tokia komanda didelė garbė ir malonumas. Ypač smalsu pabūti pačiame Holivudo veiksmo centre ir parsivežti naudingų žinių į Lietuvą bei pritaikyti jas ateityje. Visada turėjau tikslą pasitikrinus savo prodiusavimo žinias Lietuvoje, toliau eiti į plačiuosius vandenis bei kurti filmus pasaulinei auditorijai, tad dėkoju likimui už šią galimybę“, – šviežią žinią komentavo Ž.Naujokas.

Vienas iš filmo prodiuserių, kino industrijoje patyręs H.Canosa, yra sukūręs kritikų įvertintą filmą „Pokalbiai su kitomis moterimis“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Helena Bonham Carter ir Aaronas Eckhardtas. Lietuviškų šaknų turintis amerikietis M.Markevičius prodiusavo nepriklausomą Holivudo hitą, „Sundance“ festivalį laimėjusį filmą „Like Crazy“, kuriame vaidino Jennifer Lawrence. Taip pat jis režisavo lietuviams žinomą „Kitą svajonių komandą“. „Džiaugiuosi galėdamas vėl būti partneriais su Žilvinu ir darbuotis mano gimtajame mieste, Los Andžele. Pristatyti ir įtraukti mūsų lietuvišką komandą į amerikietiško stiliaus nepriklausomą juostą – svarbus žingsnis, stengiantis integruoti lietuviškąją kino kultūrą Holivude. Mudu su Žilvinu manome, kad filmo autorė Minhal Baig – tikras atradimas ir ji sukurs dar daugybę jausmingų filmų, kylančių iš širdies“, – kalbėjo M.Markevičius.

Ypatingo šarmo romantinei dramai „One Night“ suteikti turėtų charizmatiškų aktorių būrys: populiariuose JAV kino serialuose ir filmuose (seriale „Tikras kraujas“ (angl. „True Blood“), filmuose „Aukšta klasė“ (angl. „Pitch Perfect“), „Tarnaitė“ (angl. „The Help“) vaidinanti Anna Kamp, našlaitę Ester siaubo filme „Našlaitė“ įkūnijusi Isabelle Fuhrman, daugybėje JAV serialų pasirodę Justinas Chatwinas ir Kyle Allen bei „Disney“ žvaigždutė Kelli Berglund.

Tiesa, darbas už Atlanto Ž.Naujokui yra ne vienintelis kino projektas užsienyje – drauge su M.Markevičiumi jiedu prodiusuoja Holivude kuriamą būsimą „New York Times“ bestselerio, lietuviškų šaknų turinčios amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizaciją.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Žilvinas Naujokas jau išgarsėjo Lietuvoje ir už jos ribų su daugiausia žiūrovų per Nepriklausomos Lietuvos laikotarpį surinkusiu filmu „Tadas Blinda. Pradžia“ bei kitais populiariausiais lietuviškais filmais „Valentinas Vienas“, „Kaip pavogti žmoną“, „Valentinas už 2rų“. Jis taip pat prodiusavo dar šiemet kino teatrus pasieksiančius filmus „Gustavo nuotykiai“, „Pakeliui“ bei „Šventa karvė“. „One Night“ Amerikos bei Lietuvos kino teatruose pasirodys jau kitąmet, filmą platins „AcmeFilm“, ši kompanija taip pat prisideda ir prie juostos prodiusavimo.

Trumpai apie „One Night“ ir jo kūrėją

Pilno metro filmo režisieriaus kėdėje pirmąsyk sėdinti M.Baig baigė meno mokslus JAV Jeilio universitete. Anot jos, jautri ir šilta jos juosta „One Night“ tirs erdvėje ir laike išsikerojusią meilę. „Šio filmo idėją pasėjo mano matytas Richardo Linklaterio filmas „Prieš vidurnaktį“ ir Hanso Canosos režisuoti „Pokalbiai su kitomis moterimis“. Buvau sužavėta minties išgvildenti ne vienerius metus trunkančią meilę ir ieškojau būdų pavaizduoti laiką kitaip nei tai buvo daroma kine lig šiol“, – sakė debiutuojanti režisierė.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt