Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojai aptiko Šiaurės Amerikos kraštams būdinga vabzdį. Kuprotosios cikados – kuprotąją cikadą. Kuprotosios cikados Lietuvoje pastebėtos jau 4 kartą.
Radinys pirmąkrt buvo pastebėtas dar 2021 metais Varėnos rajone, Puvočių apylinkėse. O šiandien tai jau ketvirta šių vabzdžių radimvietė mūsų šalyje.
Kuprotosios cikados ypatybės
Kuprotosios cikados yra vabzdžių rūšis, pasižyminti išskirtine nugaros forma, primenančia kuprą.
Jos dažniausiai randamos Šiaurės Amerikoje, tačiau jų yra ir Pietų Europoje. Šie vabzdžiai gyvena miškuose ir soduose, kur maitinasi augalų sultimis.
Jie gali turėti neigiamos įtakos augalijai (ypatingai vaismedžiams bei vynuogėms), tačiau nėra laikomi dideliais kenkėjais.
Kuprotosios cikados yra įdomios dėl savo ekosisteminio vaidmens, nes jos, maitinantis augalų sultimis, gali padėti kontroliuoti tam tikrų augalų populiacijas. Nors jos nėra pagrindiniai kenkėjai, didesnės jų populiacijos gali daryti įtaką augalų sveikatai.
Idomi informacija apie kuprotasias cikadas:
- Kuprotosios cikados paprastai turi kompleksinį gyvenimo ciklą, kurio metu pereina kelias vystymosi stadijas nuo kiaušinėlio iki suaugusio vabzdžio.
- Natūrali aplinkos kontrolė, tokia kaip plėšrūnai ir parazitai, dažnai padeda suvaldyti jų populiaciją.
- Jie išsiskiria ne tik savo „kupruota” išvaizda, bet ir dažnai ryškiomis spalvomis bei raštais, kurie gali tarnauti kaip savotiška apsauga nuo plėšrūnų.
- Kuprotosios cikados dažnai išleidžia garsus, kurie padeda joms bendrauti su kitais savo rūšies individais, ypač poravimosi metu.
Šaltiniai:
- https://bugguide.net/node/view/30783
- https://zoomuziejus.lt/cpt-news/nauja-kuprotosios-cikados-radimviete-lietuvoje/
Laikas.lt – įdomus ir gyvas portalas kiekvienam. Mūsų tikslas savo skaitytojams teikti išskirtines naujienas iš viso pasaulio. Čia rasite daugybę patarimų, istorijų bei puikių ir daugelio pamėgtų receptų. Lai kiekviena diena su mumis prasideda iš naujo!