Now Reading
Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė Viktorija Magalinskaja: „Futbolas mano gyvenime atsirado netikėtai“

Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė Viktorija Magalinskaja: „Futbolas mano gyvenime atsirado netikėtai“

Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė Viktorija Magalinskaja: „Futbolas mano gyvenime atsirado netikėtai“

Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė, įvairių salės ir lauko futbolo turnyrų nugalėtoja ir prizininkė, Vilniaus „FM-Kreontas“ komandos žaidėja Viktorija Magalinskaja Lietuvos edukologijos universitete (LEU) jau ketvirtus metus studijuoja kūno kultūrą, yra gabi ir stropi studentė. Pakalbinome Viktoriją ir paprašėme papasakoti apie save, sportą, pasiekimus, studijas ir ateities planus.

Ką tau reiškia futbolas ir sportas apskritai?

Futbolas mano gyvenime atsirado netikėtai ir yra su manimi iki šiol. Tai mano gyvenimo dalis. Treniruodamasi patyriau daug įvairių emocijų, ugdžiausi kaip asmenybė, susiradau daug draugų. Vaikystėje buvau aktyvi mergaitė, taigi turėjau užsiimti kokia nors veikla. Sportas man padėjo save realizuoti. Sportuodama išsikraunu, pasislepiu nuo rutinos, problemų: ateini ir galvoji tik apie treniruotes ir kaip toliau tobulėti.

Ką apie šią sporto šaką mano tavo artimieji ir draugai?

Artimieji ir draugai jau pripratę, neįsivaizduoja manęs be futbolo. Šeimos nariai mane labai palaiko, kartu išgyvena ir džiaugiasi.

Kaip supratai, jog ši sporto šaka yra skirta tau?

Mokykloje, būdama trečios klasės mokinė, labai gerai žaidžiau judrųjį žaidimą (kvadratą). Mane pastebėjo treneriai, pasiūlė lankyti futbolo treniruotes. Nuo to laiko buvau tarsi užburta. Man labai patiko, iškart gerai sekėsi, todėl ir nusprendžiau, kad ši sporto šaka skirta man.

Galbūt prisimeni savo pirmąsias varžybas? Papasakok įspūdžius.

Pirmųjų varžybų nepamiršiu niekada. Treneriai vežė mane į varžybas kaip vartininkę. Nebuvau nei vienoje treniruotėje, nežinojau taisyklių. Man pasakė: „Gaudyk visus kamuolius.“ Tą dieną nepraleidau nė vieno įvarčio ir gavau geriausios vartininkės apdovanojimą. Labai džiaugiausi.


LEU studentė, Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė, Vilniaus „FM-Kreontas“ komandos žaidėja V. Magalinskaja (V. Knyzelio nuotrauka)

Gal galėtum įvardinti savo svarbiausius pasiekimus šioje sporto šakoje?

Futbolas yra komandinis žaidimas, todėl labai džiugu, kai laimime bet kokias varžybas. Tačiau labai svarbus ir savęs kaip komandos dalies įsivertinimas. Labai malonu, kai kiti mane įvertina teigiamai. Svarbiausi komandiniai pasiekimai – tai laimėtos pirmos vietos salės ir lauko futbolo lygose. Mano asmeninis pasiekimas – atstovavimas Lietuvos moterų futbolo rinktinėje. Manau, tai pats svarbiausias mano pasiekimas.

Su kuo tau labiau patinka varžytis futbolo aikštėje: vaikinais ar merginomis?

Bėgant metams supratau, kad vaikinų ir merginų futbolas labai skiriasi. Vartus yra tekę ginti ir vyrų komandoje Sekmadienio futbolo lygoje (SFL). Ten jaučiausi kitaip nei žaidžiant su merginomis. Būdama merginų komandoje labiau jaučiu varžybų dvasią, varžymąsi, tikrą kovą. Todėl labiau patinka varžytis su savo lyties atstovėmis.

Galbūt turi autoritetą?

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Man labiau patinka veikti, o ne stebėti. Manau, žmogus turi būti autoritetas pats sau. Man autoritetas yra kiekvienas, kuris gyvena teisingai, mėgaujasi tuo, ką daro, ir tam atiduoda visas savo jėgas.

Studijuoji LEU. Ką manai apie studijas mūsų universitete?

Man labai patinka mano studijų programa. Mums suteikia daug žinių apie specialybę, turime galimybę užsiimti įvairiomis sporto šakomis. Teoriniai dalykai ir sportas yra suderinti. Pradėjusi studijuoti kūno kultūrą atradau save.

Kokie tavo ateities planai?

Žadu ir toliau žaisti futbolą Vilniaus „FM-Kreontas“ komandoje. Turiu šiokių tokių sveikatos problemų, todėl šiuo metu itin didelių tikslų sau nekeliu. Kai baigsiu bakalauro studijas, ieškosiu darbo pagal profesiją. Jau pradėjau treniruoti mergaites. Man labai patinka, norėčiau ir toliau užsiimti šia veikla.

Ko palinkėtum kitiems sportininkams, draugams, bendrakursiams, sau?

Siekite savo svajonių, turėkite gyvenime tikslą. Būkite sąžiningi, teisingi, siekdami savo svajonių, elkitės garbingai. Sau norėčiau palinkėti sveikatos, kantrybės ir atrasti savo tikslą.
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt