Now Reading
Likęs laikas

Likęs laikas

Tai pasakojimas apie vienos šeimos gyvenimą nuo 1948 metų iki šių dienų. Pagrindinio filmo veikėjo Elios (Elia Suleimanas) tėvo Fuado (Salehas Bakri) metalo dirbtuvės naudojamos Palestinos sukilėlių ginklų gamybai. Vieną dieną Fuadas suimamas ir kartu su kitais kaliniais nugabenamas ant kalvos, kur vykdomos egzekucijos. Jis išsilaisvina, bet po šio įvykio užsisklendžia ir praranda revoliucingą dvasią… Šių dienų Nazarete sutinkame suaugusį Fuado sūnų Elią – spalvingą, tačiau visiškai tylią asmenybę. Jis grįžta į namus rūpintis savo pagyvenusia našle motina…
„Likęs laikas“ – pusiau biografinė juosta, įkvėpta režisieriaus tėvų dienoraščių, laiškų ir Elia Suleimano prisiminimų. Juodojo komizmo ir dramos kupinas filmas prabyla apie gyvenimą ir mirtį per Viduriniųjų Rytų konfliktą.

Apdovanojimai:
2009 m. – pagrindinis žiuri prizas Azijos „Pacific Screen“ apdovanojimuose (Australija).
2009 m. – kritikų prizas ir apdovanojimas už geriausią režisūrą Mar del Platos Tarptautiniame kino festivalyje (Argentina).

Apie režisierių:
Elia Suleimanas gimė 1960 m. Nazarete (Izraelis), arabų šeimoje. Niujorke studijavo kino meną, 1994 m. Jeruzalėje įkūrė Kino ir medijos studijų fakultetą pirmajame Palestinos Birzeit universitete. Tarptautinėje scenoje – Venecijos filmų festivalyje – režisierius pasirodė 1996 m. su filmu „Dingimo kronika“ (Chronicle of a Disappearance), laimėjusiu geriausio pirmojo filmo apdovanojimą. 2002 m. parašė scenarijų, režisavo ir vaidino filme „Dieviškasis įsikišimas“ (Divine Intervention), kuris laimėjo žiuri prizą Kanų kino festivalyje ir geriausio užsienio filmo prizą Europos kino apdovanojimuose Romoje. Filmas „Likęs laikas“ tęsia pastarojo Elia Suleimano filmo temą ir nuotaiką.

Režisierius / Director: Elia Suleiman
Scenarijaus autorius / Screen writer: Elia Suleiman
Operatorius / Cinematographer: Marc-André Batigne
Montažo režisierė / Editor: Véronika Lange
Kompozitorius / Composer: Matthieu Sibony
Vaidina / Cast: Elia Suleiman, Saleh Bakri, Leila Mouammar, Bilal Zidani, Ali Suliman

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt