Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Veido valymas namų sąlygos

Laikas.lt

Pristatome UAB „Kvapų namai“ gamybos vadovę, natūralios kosmetikos specialistę Rūtą Daunoravičienę, kuri patars jums kaip prižiūrėti veido odą, kokią kosmetiką geriausiai rinktis individualiais atvejais, plačiau papasakos apie odos priežiūrą natūraliomis priemonėmis ir t. t.

Jau kurį laiką naudoju natūralius kremus. Tik klausimas – ar reikia lankytis pas kosmetologę, nes teigiama, kad odą reikia valyti du kartus per metus. Bet kosmetologės naudoja nenatūralią kosmetiką. O gal odos valymas nėra būtinas arba jį galima pasidaryti namų sąlygomis.

Mingailė

Odos valymas yra vienas iš svarbiausių odos priežiūros veiksmų. Dažnumas, priemonės, metodai labai priklauso nuo naudojamos kosmetikos, odos būklės, metų laiko ir kt.

Dažnesnio ir kruopštesnio veido valymo reikia, jei ant odos nuolat patenka daug nefiziologinių medžiagų (su kosmetika), dulkių, pvz, jei:

 • kasdien naudojate kreminę ar birią pudrą
 • naudojate sintetinius arba natūralius kremus, kurių sudėtyje yra emulsiklių, tirštiklių ir kitų technologinių priedų; šių priedų daugiau ar mažiau yra visuose parduodamuose kremuose. Lietuvoje kremus be šių technologinių priedų gamina tik „Kvapų namai“
 • daug laiko praleidžiate automobilyje, mieste arba patalpose, kur daug dulkių, aktyvi ventiliacija ir pan.

Kasdieninis prausimasis – irgi odos valymo dalis. Jį atliekame pačios, be kosmetologės pagalbos.
Jei nenaudojate pudros, veidui nuprausti pakanka paprasto vandens iš čiaupo. Tiesa, jautrią odą kietas čiaupo vanduo gali dirginti, tuomet geriau naudoti šaltinio vandenį iš butelio, virintą vandenį, o geriausiai – bioaktyvų gėlių arba žolynų vandenį, t. y. hidroliatą.

Jei naudojate pudrą, vandens neužteks. Pudrą, makiažą ir nešvarumus lengvai, bet švelniai nuplauna prausiamasis gasulo molis, tiksliau – iš gasulo miltelių ir vandens sumaišyta pasta.

Galima veidą prausti ir botaniniais muilais, bet aš juos palikčiau kūnui ir rankoms prausti. Nors yra nemažai žmonių, kurių veidui šie muilai tinka ir patinka.

Šveitimas – šiek tiek gilesnis valymas, kurio metu ne tik pašalinami nešvarumai, bet ir paviršinis negyvų ląstelių sluoksnis. Šią procedūrą rekomenduočiau atlikti 1 kartą per savaitę (jei naudojate aliejus arba „Kvapų namų“ kremus) arba 2 kartus per savaitę (jei naudojate kremus su technologiniais priedais).
Šveitimą lengva atlikti pačiai namie: imamas arba įrankis (šepetys, kempinė, veidašluostė), arba abrazyvinė medžiaga ir sukamaisiais judesiais švelniai masažuojama oda. Būdai įvairiausi:

 • su natūraliu veidui skirtu kosmetiniu šepečiu (vadinamasis sausasis šveitimas),
 • su natūralia veidui skirta kempine (šlapiai),
 • su natūralaus pluošto veidašluoste (šlapiai),
 • su kavos tirščiais (šlapiai),
 • su makadamijų sviestu (šlapiai),
 • su nesmulkintu gasulo moliu (šlapiai),
 • su nekristalizuotu cukranendrių cukrumi arba medumi (šlapiai),
 • su ananaso arba papajos griežinėliu – šiuose vaisiuose yra natūralių keratiną tirpdančių fermentų, todėl tai savotiškas „2-in-1“, cheminis ir mechaninis šveitimas viename.

Giluminis odos valymas tai valymas, kuris atliekamas tuomet, kai yra pastebimų komedonų, užsikimšusių porų, kurių nepavyksta pašalinti aukščiau minėtais metodais. Giluminį valymą galima pasidaryti pačiai (užtruksite 15–20min) arba kreiptis į kosmetologę. Namie nesudėtinga atlikti veido valymą šiltu aliejumi:

1. Prieš valymą svarbu sušildyti veido odą, kad poros atsivertų – panardinti veidą į garus (galima pasidaryti vonelę su eteriniais aliejais) arba užsidėti labai šiltą kompresą (tiks karštame vandeny sudrėkintas rankšluostis arba daugiasluoksnė marlė).

2. Po kelių minučių, kai veidas įkais ir poros atsivers, įmasažuokite į veidą pašildyto nerafinuoto (!) aliejaus (aliejų greitai sušildyti galima pamerkus buteliuką į karštą vandenį). Aliejaus negailėkite, bet ir nepilkite tiek, kad varvėtų. Šiltas aliejus įsisunks į poras, lengvai maišysis su odos riebalais, ištirpdys porų kamščius. Tiks nerafinuoti riešutų (makadamijų, lazdynų, migdolų, abrikosų) arba saulėgrąžų, ricinų, marulų aliejai. Galite užsidėti šiltą kompresą ir kelias minutes ramiai pagulėti, atsipalaiduoti.

3. Kol oda šilta, pirštų galiukais išspauskite aptirpusius porų kamščius, komedonus. Jei oda atvėso, ją vėl sušildykite ir pabaikite procedūrą. Besiformuojančių spuogų (paraudusios skausmingos zonos, kurių viršūnėlių nematyti) geriau nespausti, o palaukti kelias dienas, kol „sunoks“.

4. Po procedūros kruopščiai nuvalykite veidą ir aliejaus likučius šlapiu tamponu, sudrėkintu kūno temperatūros vandenyje.

5. Galiausiai gausiai papurkškite veidą hidroliatu (levandų, beržų, ramunėlių, pelargonijų, arbatmedžių, mastikos) ir leiskite jam nudžiūti. Hidroliatas padės nuraminti sudirgusią odą, šiek tiek dezinfekuos. Purškimus galite pakartoti kelis kartus. Galima ištepti šviežiai išspaustomis alavijų sultimis, nes alavijas irgi gerai ramina uždegimus, be to teikia odai drėgmės. Kremas ar kitos riebios priemonės jau nebūtinos, nes oda bus pamaitinta vertingu aliejumi.


Natūralios kosmetikos specialistė Rūta Daunoravičienė jūsų klausimų laukia el. p. [email protected]

ekologiška kosmetika, graži oda, kvapų namai, natūrali kosmetika, natūralios kosmetikos specialistė, Rūta Daunoravičienė, veido valymas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai