Nugalėk nugaros skausmą: 7 profilaktiniai pratimai

Laikas.lt

Pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas – dažna nugaros, kaklo skausmų priežastis. Jei diena iš dienos darbe sėdite, o darbo dienos trukmė viršija 8 valandas, tai greičiausiai Jums jau teko susidurti su nugaros skausmais nuo kurių neapsaugo net patogi kėdė. Radikalių priemonių prieš nugaros skausmą ragina imtis „Lieknėjimo akademijos“ inicijuoto projekto „Sveikatingumo savaitgaliai“ trenerė – kineziterapuetė Rasa Vegytė ir pristato profilaktinių pratimų seriją, kurie padės išvengti nugaros skausmų.

„Mažėjantis kasdienis žmogaus mobilumas slopina judamojo aparato elementus: raumenis, sausgysles, raiščius, kaulus, sąnarius, bei kraujotakos, kvėpavimo sistemas. Vystosi raumenų jėgos bei ištvermės disbalansas, raumenys bei sausgyslės sutrumpėja, sąnariai sustingsta, atsiranda nugaros, kaklo skausmai“, – kalba „Sveikatingumo savaitgalių“ trenerė R. Vegytė.

XXI amžiuje senatvinės raumenų, kaulų bei sąnarių ligos, dėl pasyvios gyvensenos ar darbo ypatumų pasireiškia vis anksčiau.

R. Vegytės teigimu norint išvengti nugaros skausmų reiktų kiekvieną dieną skirti bent 20 min. profilaktiniams pratimams.

„Jei darbo valandas praleidžiamos sėdint, o kelionei į darbą, namus, parduotuvę ar kitur pasitelkiamas automobilis. Jei laisvalaikyje nėra laiko sportui, tai begant metams tikimybė atsirasti nugaros ir kaklo skausmams yra žymiai didesnė nei fiziškai aktyvių žmonių“, – sako „Sveikatingumo savaitgalių“ trenerė R. Vegytė.

Specialiai dirbantiems sėdimą darbą buvo sukurtas projektas „Sveikatingumo savaitgaliai“, kurio mankštomis siekiama sumažinti ar bent pristabdyti šiuos pokyčius bei simptomus, lavinti tokias žmogaus fizines ypatybes kaip pusiausvyra, koordinacija, jėga, ištvermė, didinti susikaupimą, koncentraciją, darbingumą bei gerinti emocinę savijautą.

Profilaktiniai pratimai:

1. Gulint ant nugaros, kojos iškeltos stačiu kampu per klubo ir kelio sąnarius. Įkvėpti, su iškvėpimu stiebtis rankomis link lubų. Įkvepiant grįžti į pradinę padėtį. Kartoti 15-20 kartų.

2. Gulint ant nugaros, kojos sulenktos per kelius, pėdos tvirtai remiasi į grindis, rankos prie šonų. Įkvėpti, su iškvėpimu kelti dubenį aukštyn. Įkvepiant grįžti į pradinę padėtį. Kartoti 10-15 kartų.

3. Gulint ant nugaros. Pritraukti kelius prie krūtinės. Kvėpuoti lėtai ir ritmiškai. Tempimą išlaikyti 10-30 sekundžių.

4. Gulint ant šono, dilbis atremtas į grindis, laisvoji ranka uždėta ant priešingo peties, viršutinės kojos kulnas remiasi į apatinės kojos pirštus. Iškelti dubenį taip, kad susidarytų tiesi linija tarp liemens, dubens ir kojų. Kvėpuoti ramiai ir ritmiškai. Padėtį išlaikyti 30-60 sekundžių. Pakartoti kitam šonui.

5. Gulint ant pilvo, dilbiai remiasi į grindis. Pakeliam kūną nuo grindų taip, kad kojos, liemuo, dubuo ir galva būtų vienoje linijoje. Svarbu: neišriesti nugaros juosmens dalyje, o atsipalaiduojant pirma nuleisti kelius, tada liemenį. Kvėpuoti ramiai ir ritmiškai. Padėtį išlaikyti 30-60 sekundžių.

6. Gulint ant pilvo, dilbiai remiasi į grindis, krūtinė pakelta iki skausmo. Padėtį išlaikyti nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. (čia esant didesniam skausmui)

7. Sėdint viena koja sulenkta. Lenktis prie tiesiosios kojos kol pajuntamas tempimas nugarinėje šlaunies dalyje. Kvėpuoti ramiai ir ritmiškai. Padėtį išlaikyti 30-60 sekundžių. Pakartoti kita koja.

manksta, nugaros skausmas, pratimai nugarai, sėdimas darbas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai