Tikra anonimo istorija: kuo pasikliauti ir kuo – ne, gydantis odos bėrimus

Laikas.lt

„Sveiki, rašau anonimišką savo pačios istoriją, tikėdamasi, kad Jūs ja pasidalinsite, taip padėdami kitiems žmonėms“, - štai tokio laiško sulaukė mūsų redakcija. Taigi dalijamės juo, manydami, jog kažkieno patirtis, ne tik profesionalo patarimai, gali taip pat padėti. Tačiau skaitydami laišką prisiminkite, kad kiekviena situacija yra individuali...

Šiais laikais, daug žmonių skundžiasi įvairiais sveikatos sutrikimais, tai 10-metės mergaitės migrena, tai 20-mečiai artritu. Reikia pripažinti, kad šiuolaikinis gyvenimo ritmas, sveikatos negerina. Ką jau kalbėti, apie išmetamąsias dujas, kurias ne tik įkvepiame, bet dar ir nešiojamės su savimi, ant odos, plaukų, akių. Aš noriu pasidalinti istorija, kaip susitvarkiau su nuolatiniu odos bėrimu. Dabar ši informacija daug kam aktuali, ir ne tik paaugliams. 


1. Iš pradžių bandžiau kovoti visokiais populiarių kompanijų siūlomais prausikliais ir kremais – nepadėjo.

2. Tada apsilankiau pas poliklinikos dermatologę – užmetusi akį, ji išrašė kosmetikos (pavadinimo neminėsiu, bet ją labai mėgsta reklamuoti farmacininkai) už 160 litų – nepadėjo. 

3. Bėgant metams situacija blogėjo, didelę įtaką tam turėjo ir stresas. Apsilankiau pas kitą dermatologą. Jis išrašė kontraceptinių tablečių ir spirituotą toniką. Rezultatai: tonikas tiko, o kontraceptinės tabletės nepasirodė gera išeitis net ginekologei.

4. Apsilankiau pas kosmetologę. Ji man kas kelias savaites, po to kas mėnesį darė rūgštinį veido valymą. Tai šiek tiek padėjo, bet kelios dienos po procedūros atrodydavau nekaip, tada savaitę–dvi gerai, po to vėl nekaip.

5. Apsilankiau pas kitą kosmetologę. Ji man patarė tepti rūgštinį kremą namuose ir po geros savaitės apsilankyti veido valymui. Taip kas savaitę ten lankiausi, kol po kelių mėnesių veido oda pasidarė nepalyginamai gražesnė, ne gana to, nubluko ir sumažėjo randeliai. Dabar tereikia kas kelis mėnesius pasidaryti valymą ir naudoti rūgštinę kosmetiką.

Stengiausi nereklamuoti jokios kosmetikos gamintojų ar gydytojų, tiesiog norėjau padėti susigaudyti žmonėms odos gydymo būdų įvairovėje. Kad nemėtytų pinigų kremams su neaiškia sudėtimi, negertų vaistų, nuo kurių jokio pagerėjimo nesulauks, tik užpuls depresija ir kitos ligos. 

Susisteminus man padėjo:

  • reguliarūs veido valymai, nes išvalo odos paviršinius ir giliuosius sluoksnius;
  • rūgštinė kosmetika namuose + drėkinamasis kremas;
  • 1–2 litrai vandens per dieną;
  • cukraus atsisakymas;
  • sportas bei kitos stresą malšinančios veiklos.

Sėkmės, kartais ši problema gali atrodyti neįveikiama, bet gerai pasistengus viskas įmanoma, svarbu nenuleisti rankų.

bėrimas, graži oda, kaip atsikratyti spuogų, kaip kovoti su bėrimu, odos problemos, skaitytojo laiškas, spuogai

Naujausi komentarai
P
2013-10-15, 22:03
Sveiki, man 16, su akne kariauju nuo 11metų. Pirmieji ligos simptomai pasirodė T zonoje, tai buvo maži pavieniai spuogeliai ant kaktos ir inkštiriukai ant nosies. Laikui bėgant aknė plito. Nors veidą prižiūrėjau, naudojau įvairius muilus, šveitiklius, gelius, tonikus, niekas nepadėjo. https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQxiFyD-MfKwilmebrN8E_STDp6HpmkudDGllaqcPGzvKf63AcO panašiai šitaip atrodė mano oda. Tada įsigijau Akne BP5. Po maždaug metų naudojimo mano oda atrodo šitaip. http://www.acaciadermacare.com/upload/images/Acne%206%20Months%20After%20Seburange.JPG
BP5 yra geriausias mano naudotas produktas, tiesa, jo perdaug užsitepus galima nudegti odą, bet nepiktnaudžiaujant, 2lašų ant viso veido, vakare nusiprausus man visiškai pakanka. Buteliukas kainuoja apie 23litus, ir man užtenka 3-4mėnesiam. Turinčioms akne, tikrai rekomenduoju išbandyti :) http://img.tarpmergaiciu.lt/images/2/dcbda94032dc573f0132e299b04c3869.jpg
ODele
2013-10-14, 23:07
Man yra 14 Su puse..Spuogeliai yra,bet vosvos matosi.Inkstirai...Man einant laikui atrodo,kad ju panaikinti neymanoma!!Nu suidaro toks ispuddis,kad jie dauginasi :D..O nuo spuogu/eliu man labiausiai padeda salicilio rugstis is vaistines.Nedarykit jus jokiu lazeriu proceduru,patikekit izbandziau-nepadejo.
MiLedi
2013-10-14, 19:15
Tikrai nereikia vienareikšmišįkai teigti, kad va atsisakykit tokio ir tokio maisto ir tada neturesit spuogų... supraskit vieną dalyką, kad spuogų atdiradimo priežastys pas visus yra skirtingos, tad ir gydymo priemones turi būti kitokios. Pati esu 24m, kovoju su spuogais kažkur nuo 13-14m. Bandžiau visokių priemonių ir pigių ir brangesnių, kosmetologe laikinai buvo padėjusi, bet po to vėl tas pats, turi eit ir eit visą gyvenimą, kažkaip per brangu... su maistu irgi bažiau tvarkytis, niekas nepasikeite nei geriant daug vandens,nei atsisakius visokio brudo. Dermatologe tai irgi tik duacus it diferinus pakaitom išrašinėjo, daugiau nieko... pasidariau hormoninius visokius tyrimus, nu atrodo rodikliai visi normalūs, tai net nebežinau kokia čia tikroji priežastis... bet nusprendžiau gyditis kontraceptikais, tai vienintelis dalykas kuris man padėjo per 10 metų! Pirmą kartą gyvenime galiu jaustis laisvai ir nekompleksuoti! Bet va, jau kokius 8mėnesius gerių ir dabar pastebiu,kad vėl vis išlenda po kelis spuogelius, gal priprato organizmas jau ir mažiau veikia? Bet labiausiai baugina, kas bus kai nustosiu juos vartoti... bijau to košmaro...
2013-10-14, 17:48
sveiki, visų pirma, straipsnis nieko nepasako, tuščiažodžiavimas ir tiek.Eikit pas kosmetologę, padės.Deja, reikia ne tik išoriškai gydytis, bet ir iš vidaus.Kokia buvo diagnozė ligos?dėl ko gėrė kontraceptikus?ar buvo sutrikę hormonai?Nepamirškit,kad pirma reikia naikinti spuogų atsiradimo priežastį, ir tik po to pačius spuogus išoriškai.
L
2013-10-14, 17:42
be to mane nuolat berdavo spuogai, kol nesumainau mėsos kiekio, dabar galiu savaitėmis nevalgyti mėsos,jokio spuogo ;) taip pat naudoju kartais natura sibetika veidui valikli, šveikikli kremą :)
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai