Iš Talino kino kūrėjai grįžo ne tuščiomis

Laikas.lt

Iš Taline vykusio didžiausio Šiaurės ir Centrinės Europos bendros kino gamybos forumo „Baltic Event“ lietuviai grįžo su dviem apdovanojimais. Režisieriaus Kristijono Vildžiūno ilgametražio vaidybinio filmo „Senekos diena“ projektas pripažintas geriausiai pristatytu projektu („The Best Pitch Award“), o filmo „Stebuklas“ prodiuseris Lukas Trimonis buvo pripažintas vienu perspektyviausių jaunųjų prodiuserių ir apdovanotas akreditacija į Kanų kino mugę „Le Marché du Film“.

„Senekos diena“ pretenduoja tapti pirmuoju bendros gamybos tarp trijų Baltijos šalių projektu. Filmo veiksmas vyksta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse ir mūsų dienomis. Paskutiniais sovietmečio metais keli aštuoniolikmečiai įkuria Senekos draugiją. Jos moto „Gyvenk kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė“. Meilės trikampis draugiją išardo tuomet, kai Baltijos kelyje tautos patiria ypatingą bendrumo jausmą. Po dvidešimt penkerių metų pagrindinis veikėjas, iš pažiūros sėkmingas žmogus, išgyvena nusivylimą savimi. Jis išdavė jaunystės idealus, tapo šaltu gyvenimo stebėtoju. Gyvenimas priverčia atverti savąją Pandoros skrynią.

Apdovanojimą už geriausiai pristatytą projektą („The Best Pitch Award“) skyrė ilgametis festivalio partneris – vienas pagrindinių pasaulyje kino leidinys „Screen International“. Leidinio suburtos komisijos verdiktą apdovanojimų vakare paskelbė ir lietuviško projekto prodiuserei Uljanai Kim diplomą įteikė Vokietijos kino kritikas Martinas Blaney. Apdovanojimo steigėjai įsipareigojo filmo „Senekos diena“ projektą garsinti populiariame leidinio tinklalapyje,  informuoti, kaip  projektas plėtojamas, kaip vyksta filmo gamyba.

Eglės Vertelytės režisuojamos tragikomedijos „Stebuklas“ veiksmas vyksta mažame Biednių miestelyje 1992 metais, kuriam išnirus iš komunizmo šešėlio, jo gyventojai netenka darbo, gamyklos uždaromos, o vyriausybė niekuo nepadeda. Vietinio kiaulių ūkio vedėja Irena bando išlaikyti fermą ir apsaugoti ją nuo bankroto, kai vieną dieną į kaimą atvyksta žavus amerikietis. Jis pažada išsaugoti fermą ir pagerinti kaimo gyvenimą. Bet ar jo motyvai geranoriški? Ar Irena sužinos tiesą prieš padarydama lemtingą klaidą? Projektas jau yra gavęs Lietuvos kino centro ir MEDIA 2007 paramą vystymui.

„Baltic Event“ metu kino profesionalams taip pat buvo parodytas Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Santa“, Agnės Marcinkevičiūtės „Vardas tamsoje“, Audriaus Juzėno „Ekskursantė“ ir Igno Jonyno „Lošėjas“.

Šiemet „Baltic Event“ vyko 12-tą kartą, jame dalyvavo apie 300 kino profesionalų iš 30 šalių. „Baltic Event“ vyksta „Juodųjų naktų“ kino festivalio kontekste. Šiemet festivalyje dalyvavo dvi kino juostos iš Lietuvos. Igno Jonyno filmas „Lošėjas“ buvo atrinktas į debiutinių filmų iš Baltijos ir Šiaurės šalių programą „Tridens“, o Romo Zabarausko „Streikas“ dalyvavo „Just film“ programoje. 

baltic event, kinas, Kristijonas Vildžiūnas, lietuviškas kinas, lukas trimonis, senekos diena, stebuklas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai