„Dubstep“ tvirtovė „Soundboys“ ir šokių centras „Ro“ vienijasi

Laikas.lt
Dovilė Valiuškytė

Muzika ir šokis – pora, kurios santykiai pagrįsti muzikaliu intymumu. Muzika ir šokis susilies gruodžio 28-osios naktį menų fabrike „Loftas“, kur „Soundboys“ komandos organizuojamo vakarėlio metu išvysime ir šokių centro „Ro“ šokėjus.

„Muzika ir šokiai neatskiriami dalykai. Kai vaizdo klipuose pamačiau, kaip „Ro“ šokėjai juda, supratau, jog reikia jiems pasiūlyti prisijungti, ir jie mielai sutiko. Kalbant apie tolimesnį bendradarbiavimą dar niekas neaišku. Viską parodys laikas, jei tik bus noro, kodėl gi ne? Pirmiausia reikės pasižiūrėti, kaip į šokančius profesionalus reaguos publika ir kaip jie patys jausis mūsų renginiuose“, - teigė „Soundboys“ narys Nikita. Plačiau apie muzikos ir šokio dualumą, artėjantį renginį ir šokių centrą „Ro“ pasakoja vienas iš jo įkūrėjų – Laurynas Zoh.

Šokių centras „Ro“

Šiuo metu aktyviai nešoku, nes esu užsiėmęs jau trečius metus gyvuojančio šokių centro „Ro“ koordinavimui. Tai išskirtinė vieta, kur galima išmokti gatvės šokių bei pažinti jų kultūrą, filosofiją. Gatvės šokius puoselėjame ne tik kaip pilnavertę meno formą, bet ir kaip būdą bendrauti, burtis bendraminčiams, mokytis vieniems iš kitų ir taip visapusiškai tobulėti.

Muzikos ir šokio hierarchija

Kai tik pradėjau šokti, visada galvojau, kas svarbiau – muzika ar šokis... Žinoma, muzika bet kokiu atveju yra aukščiau, ji neatsiejama dalis, ypač kalbant apie gatvės šokius, kurių be muzikos aš neįsivaizduoju. Kaip šokėjas dažniausiai yra už dainininko nugaros, taip yra ir su šokiu, jam tenka sekti paskui muziką.

Dubstep & popping

Daug žmonių pasiekia klaidinga informacija ir jie mano, kad mato dubstep šokį, o tokio šokio kaip dubstep dance apskritai nėra. Tai, ką žmonės mato, dažniausiai yra popping šokio stilius, šokamas pagal dubstepą. Vienu metu dubstep muzikos trendas tarp šokėjų buvo gan stiprus, kas šiam muzikos stiliui leido tapti populiaresniu tarp šokančių. Tai buvo prieš kokius 3 ar 4 metus. Dabartinį poppingo populiarumą būtų sunku apibrėžti, tačiau žmonės juo pradeda vis labiau domėtis, jį pažinti ir atskirti. Aišku, lyginant su hiphopu ar breiku jis tikrai nėra toks populiarus. Man pačiam patinka jei dubstepas yra ne shitstepas. Gera muzika yra gera muzika, ir jeigu tu moki šokti, tu moki šokt pagal viską. Man patinka, kai šokis yra ne antikvariatas, o gyvas reiškinys, išlaikantis savo šaknis.

„Soundboys“ vakarėlis su „Ro“ šokėjais

Išgirdę Nikitos pasiūlymą sureagavome labai teigiamai, juk šokti geruose renginiuose visada smagu, nors, aišku, mes to nesureikšminame. Puikiai suprantame, kad žmonės ateis pasižiūrėti ne į mus šokančius, o pasilinksminti, todėl stengsimės, kad naktis taptų bent minimaliai paįvairinta. Bus smagu pamatyti, kaip pagal šią muziką juda hiphopo ir
poppingo šokėjai, tai lyg papildomas nakties bonusas. 

Visa tai – menų fabrike „Loftas“ gruodžio 28 d.

dovilė valiuškytė, dubstep, gatvės šokiai, loftas, menų fabrikas, renginiai vilniuje, ro, šokių centras ro, soundboys, vakarėliai Vilniuje

Naujausi komentarai
TasPats
2013-12-16, 18:15
laukiam nesulaukiam, tai bent renginys nusimato :))
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai