Tarptautinės kino industrijos profesionalai įvertino Kauną kaip potencialą investicijų vietą

Laikas.lt

Kino industrijos profesionalams, atvykusiems iš viso pasaulio į tarptautinį festivalį ,,Kino pavasaris”, Kauno kino studija kartu su  Kauno miesto savivaldybe Kaune organizavo specialų galimybių turą, kurio metu Kaunas buvo pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms kino gamybos srityje bei išskirtinė erdvė filmavimo darbams.

Svečius, atvykusius iš JAV, Didžiosios Britanijos, Slovakijos, Rumunijos, Ispanijos, Estijos, Bulgarijos, Kroatijos, Lenkijos, Berlyno ir kitų valstybių, Kauno miesto savivaldybėje pasitiko meras, Kauno miesto savivaldybės atstovai, Kauno kino studija. Kino industrijos svečiams Kauno miesto savivaldybėje Kauno kino studija parengė filmavimo galimybių Kaune prezentaciją, po kurios miesto meras Andrius Kupčinskas palinkėjo svečiams gerų įspūdžių turo po miestą metu, pasidžiaugė išskirtiniu svečių dėmesiu Kaunui.

Kauno kino studija su kino industrijos profesionalais aplankė VII fortą, Kauno senamiestį, Laisvės alėją, Aleksoto apžvalgos aikštelę, Dariaus ir Girėno aerodromą. Funikulieriumi pasikėlė prie Prisikėlimo bažnyčios, kurioje pakilę ant stogo, žavėjosi atsiveriančiu Kauno miesto peizažu. Kauno įgulos karininkų ramovėje svečiams buvo pristatyti ir vidaus interjerai filmavimo darbams: dižioji salė, Kunigaikščių menė, Prezidento kambarys ir kt.

,,Džiaugiamės, kad turėjome tokią išskirtinę galimybę skirtingų šalių kino industrijos profesionalams pristatyti Kauną, išsiskiriantį tarpukario architektūros, renesanso, gotikos, art deco pastatais, bažnyčiomis, fortais, moderniu oro uostu, nepakartojamu senamiesčiu, Laisvės alėja, specifine sovietmečio laikų aplinka ir daugybe kitų vietų, galinčių tikti filmavimams, siekiant sukurti įvairių Europos miestų atmosferą kine. Daugumą šių vietų ir parodėme svečiams, – kalbėjo ,,Kauno kino studijos“ filmų biuro koordinatorius Darius Baltušis.

Su visomis turo metu parodytomis išskirtinėmis Kauno miesto vietomis nespėjo susipažinti lietuviškų šaknų turintis garsus filosofas ir kompozitorius Williamas Goldsteinas, atvykęs iš Niujorko. Svečias dalį vizito laiko paskyrė lietuviškų šaknų paieškoms Kauno archyve. Nors ir dėl laiko stokos  jos nebuvo sėkmingos, kompozitorius susitikęs su kolegomis paskutinėje turo metu aplankytoje vietoje – Kauno įgulos karininkų ramovėje – buvo puikiai nusiteikęs ir netikėtai pamatęs fortepijoną, sugrojo keletą puikių savo kūrybos darbų.

Kelionė į Kauną profesionaliam Holivudo reporteriui Nicholui Holdsworthui, atvykusiam iš Didžiosios Britanijos, suteikė įdomių patirčių apie skirtingus pasirinkimus, kuriuos Kaunas gali pasiūlyti filmų kūrėjams. ,,Matyti tokį miestą su tiek daug skirtingų šimtmečių neįtikėtina: kai kas iš viduramžių, kai kas iš 18–19 amžiaus, miesto dalys, kurios galėtų dubliuoti Trečiojo Reicho laikų Vokietiją ir dar visiškai sovietinė aplinka. Be galo daug įvairių skirtingų lokacijų, tai labai įspūdinga”, – dalinosi įspūdžiais Holivudo reporteris N.Holdsworthas.

Režisieriui Noazui Deshe, atvykusiam iš Izraelio, šiuo metu gyvenančiam Berlyne, Kaune išskirtinį įspūdį paliko apleisti pastatai. “Šie neįtikėtini apleisti pastatai mieste gali būti puikiai išnaudojami kino gamyboje. Miestas toks nedidelis, o vietų filmavimams pasirinkimas labai įvairus – nuo apleistų pastatų iki įvairių laikotarpių architektūros, modernizmo. Ypač sužavėjo Lietuvos didžiųjų upių susijungimas mieste”, – savo įspūdžius pasakojo N.Deshe.

Svečią iš Rumunijos Soriną Ana sudomino 9 fortas, Laisvės alėja, šiuolaikinė Prisikėlimo bažnyčia, funikulierius. ,,Nors buvau čia vos kelias valandas, man patiko, kad čia labai ramu, kažkuo panašu į Rumuniją, nėra, kad labai skirtųsi nuo namų. Nors truputį tvarkingiau, viskas labiau organizuota nei namuose. Kaunas yra labai įvairiapusis miestas, turite socialistinius/sovietinius rajonus, turite bažnyčias, turite įvairių lokacijų, kurios gali būti panaudojamos filmavimams”, – pasakojo dienos įspūdžius Kaune S.Ana.

Kitas svečių delegacijoje buvęs svečias iš Rumunijos A.Traila dėkojo už pastangas Kauno kino studijai, Kauno miesto valdžiai už svetingumą ir už visas pastangas, nes teigė žinąs, kad tai labai daug rūpesčių sukeliantis darbas. ,,Man patiko Kaunas, įvairovė, mažos gatvės kurios, yra labai vokiškos, Prisikėlimo bažnyčia, kuri, jei žiūrėsi tik į ją, be kitų dalykų aplink, atrodo lyg Pietų Amerikos katalikų bažnyčia. Ji labia kinematografiška. Yra daug dalykų, kuriuos galima rasti labai nedideliame plote, kas yra labai patrauklu”, – džiaugėsi svečias iš Rumunijos A.Traila.
 

kaunas, kinas, kino pavasaris, laikinoji sostinė, potenciali vieta

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai