Stipri festivalio „Satta“ naujiena – su Snoop Dogg albumą išleidęs kalifornietis DâM-FunK

Laikas.lt

Likus dviems mėnesiams iki alternatyvios muzikos ir meno festivalio „Satta“ debiuto Latvijoje jo organizatoriai pažėrė visą saują muzikinės programos vardų. Rugpjūčio 14-17 dienoms planuojamo sąrašo priekyje – Los Andželo leidyklos „Stones Throw“ atstovas, boogie funk žanro ambasadorius DâM-FunK.

Prodiuseris, muzikantas ir vokalistas DâM-FunK studijoje įrašinėja bei scenoje pristato 9-ojo dešimtmečio boogie, modern soul ir electro funk įkvėptą skambesį. 2013-ųjų pabaigoje amerikietis išleido albumą „7 Days of Funk“ kartu su Snoop Dogg, šiuo metu prisistatančiu kaip Snoopzilla. Dar jis yra 15-ąjį gimtadienį neseniai atšventusio projekto „Red Bull Music Academy“ dėstytojas, išleidęs dvi savo sukurtas ritmo mašinas. „Žodžiu, mūsų laukia pati gryniausia Kalifornijos palmių groove’o sunka“, – naujiena džiaugiasi festivalio „Satta“ atstovai.

Tarp ką tik paskelbtų „Satta“ dalyvių – britas Oneman, kurio pasirodymuose senasis UK garage tuokiasi su dubstep, taip pat jis puikiai pažįsta hiphopo ir r&b daržus ir yra pagarsėjęs kaip vakarėlių laužytojas, nepaliekantis abejonių, kas gi čia grojo.

Dar du britų prodiuseriai, Papės gamtos parke iškilsiančioje festivalio scenoje pasirodysiantys drauge – Mumdance ir Logos. Mumdance yra amerikiečio Diplo prieš keletą metų atrastas šokių aikštelių hitų meistras, mielai bendradarbiaujantis su grime veteranais. Logos – vienas iš naujųjų UK prodiuserių kartos atstovų, šiuo metu išgyvenantis antrąją kūrybinę bangą. Abu kartu - žemo dažnio sūkurys, apimantis grime, ghetto house, techno ir viską, kas pasiduoda.

Artima aukščiau paminėtiems atlikėjams siela škotas Sei A house, techno ir bass balansą atrado Londone, o iš jo savo muziką transliuoja į leidyklas, tarp kurių – „Interational Deejay Gigolos“, „Aus Music“ bei „Turbo“. Kanadiečių superžvaigždės Tiga kompanija, beje, prieš keletą metu išleido visą Sei A albumą.

Paslaptingai skambantis pavadinimas Clap! Clap! yra italų prodiuserio C. Crisci žaidimų aikštelė, skirta Afrikos genčių muzikos ir vokalistų tyrinėjimams. Eklektišką istorinį palikimą jis ne tik sempluoja, bet ir atkuria ritmo mašinų bei sintezatorių pagalba.

Paskutinis iš šios „Satta“ atlikėjų bangos – jaunas ir labai talentingas danas Sekuoia, globojamas festivalio senbuviams gerai pažįstamos Berlyno kompanijos „Project Mooncircle“. Sekuoia elektronika linguoja ir tirpsta, ją skrodžia sintezatorių sienos ir raižo vokalai, o galutinai paklusti priverčia kryžkelė tarp dubstep ir ambient.

DâM-FunK, Oneman, Mumdance, Logos, Clap! Clap! Ir Sekuoia jungiasi prie dar pavasarį paskelbtų „Satta“ muzikinės programos vardų – Dirty Beaches, Forest Swords, Kode9, „King Midas Sound“ ir „Submotion Orchestra“. Netrukus per Žolines vyksiančio fesivalio atstovai žada daugiau muzikinių bei su meno programa susijusių žinių ir kitų svarbių naujienų. Jos pirmiausia skelbiamos socialiniame tinkle „Facebook“. Artimiausias bilietų kainos kilimo metas – pačioje birželio pabaigoje.

DâM-FunK, satta, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai