Maištas, konfliktas, drąsa #Tylos2015

Gegužės 12 – 18 dienomis Vilniuje vyks Tarptautinis teatro debiutų festivalis „TYLOS!”. Jau aštuntus metus laukiamiausias gegužės mėnesio festivalis ištikimas savo misijai - į teatrą pritraukti naują, ambicingiausių ir drąsiausių scenos menų kūrėjų bei žiūrovų kartą. 2015 Tylos! programoje - trys premjeros bei keturi jau įvertinti jaunųjų spektakliai. Šiemet festivalyje dalyvauja teatro kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, bei Italijos-Didžiosios Britanijos jungtinis projektas.

Tylos! Meno vadovė Gabrielė Tuminaitė pristatydama šių metų festivalio konceptą sako: „Per septynerius festivalio organizavimo metus keičiausi ir aš ir mano santykis į debiutuojančius teatro meno kūrėjus. Tylos! įvesdinta pirmoji jaunų režisierių karta jau diktuoja progresyviausias Lietuvoje teatrines tendencijas. Kitiems Tylos! tapo vieninteliu susitikimu su publika prieš apsisprendžiant nebūti teatre. Šių metų dalyviais tikiu besąlygiškai, jie tikrai ne atsitiktiniai, ne vienadieniai kūrėjai.“

Gegužės 12 d. 19 val. tarptautinis teatro debiutų festivalis Tylos! atidaromas teatro maištininkų iš Romos spektakliu „La Merda“. Teatro Valle (1727) – seniausias vis dar veikiantis Italijos teatras Romoje. 2010 metais Italijos valdžiai nusprendus šį teatrą privatizuoti daugiau nei šimtas aktorių, režisierių bei scenos darbuotojų akivaizdžiai tam pasipriešina – perima teatro valdžią į savo rankas jį okupuodami ir ten apsigyvena. Taip Teatro Valle tapo absoliučiai kritinės meno situacijos simboliu visoje Europoje. Ištisus tris metus pastato neapleidę okupantai ir toliau kūrė aukšto meninio lygio spektaklius.

„La Merda“ pirmasis Cristian Ceresoli kūrinys teatrui, atnešęs šešis svarius apdovanojimus jo autoriui, vienas jų – „The Fringe First Award. Gegužės 12 d. Tylos! rodomame spektaklyje „La Merda“ vaidinanti garsi italų aktorė Silvia Gallerano 2012-aisiais už vaidmenį spektaklyje sulaukė tarptautinės šlovės: laimėjo „The Stage Award” už geriausią solo pasirodymą, „The Fringe First Award”, „The Arches Brick Award”, „The Premio della Critica”, buvo nominuota „The Total Theatre” apdovanojimui.

Ypatingai šių metų festivalio Tylos nuotaikai atliepia ir specialiai festivaliui ruošiama lietuvių eskizo premjera – Gintaro Varno LMTA III kurso režisierė Kamilė Gudmonaitė gegužės 14 d. 19 val. Šiuolaikiniame meno centre pristatanti spektaklį „Dievas yra DJ“ teigia: „Aš norėjau iškelti maišto temą prieš masinę kultūrą, meną kaip eksponavimo objektą, prieš gyvenimo eksponavimą, prieš realybių susimaišymą ir aš supratau, kad Falk Richter pjesė prieš nieką nekovoja. Tuomet į spektaklį įtraukiau Viktoro Pelevino ištraukas, keičiau dramaturgiją tam, kad konfliktas įvyktų.“

Šių metų Tylos! Vizualo kūrėja 2012 Vilniaus Dailės akademiją baigusi grafikė, iliustratorė Shaltmira. Save pristatanti kaip liūdno ir ligoto meno kūrėją gyvenančią Vilniuje, Shaltmira keliauja po tarptautines meno parodas pristatydama savo piešinius ir svajodama apie savo groteskišką kambarį, kuriame užsidariusi ji gali maniakiškai piešti. Tarptautiniam teatro debiutų festivaliui Tylos! Sukurtas Shaltmiros plakatas vadinasi „Mūzų kerštas“.
Perspėjam, kad vietų skaičius į daugelį spektaklių yra ribotas.

Bilietus platina: www.bilietai.lt

Išsirinkite, ką žiūrėsite Jūs! #Tylos2015

IŠSAMI PROGRAMA

Gegužės 12 d. 19 val. ATIDARYMAS. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
C. Ceresoli „La Merda” Teatro Valle, Frida Kahlo Productions, Richard Jordan Productions & Produzioni Fuorivia, Italija-Didžioji Britanija (spektaklis vyks anglų kalba)

Gegužės 13 d. 19 val. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
„Antišou. Likučiai po Dievo” Apeirono teatras, rež. G. Kazlauskaitė ir E. Kazickaitė, Lietuva

Gegužės 14 d. 19 val. Šiuolaikinio meno centras
Pagal F. Richter ir V. Pelevin „Dievas yra DJ“ LMTA, rež. K. Gudmonaitė, kurso vadovas G.Varnas, Lietuva

Gegužės 15 d. 18:30 val. Lietuvos Rusų dramos teatras
D. Gieselmann „Ponas Kolpertas“ Panevėžio Miltinio dramos teatras. LMTA diplomantai, kurso vadovai ir spektaklio režisieriai - V. ir V. Anužiai, Lietuva

Gegužės 16 d. 16 val. LMTA Teatro cechas. Spektaklis nemokamas, vietų skaičius ribotas
J.Rainis „Aukso žirgas“ Latvijos kultūros akademija ir LMTA, rež. G. Aleksa, kurso vadovas A. Giniotis, Latvija-Lietuva

Gegužės 17 d. 19 val. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
E. Ionesco „Karalius miršta“ B. Ščiukino teatro mokykla, rež. A. Šuljev, darbo vadovas R. Tuminas, Rusija

Gegužės 18 d. 19 val. UŽDARYMAS. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
A. Lunskytė-Yildis „Euro Vizija“ Latvijos nacionalinis teatras, rež. V. Bareikis, Latvija


spektakliai, teatras, teatro debiutų festivalis „TYLOS!”, teatro festivalis, tylos!

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai