Makiažo meistrė Karolina Taraškevič: „Tobulas makiažas – tas, kurio nesimato“

Pirmosios makiažo studijos „Carolina make-up studio“ įkūrėja Karolina Taraškevič su mumis pasidalino šios žiemos vakarinio makiažo tendencijomis.

Kokios makiažo tendencijos vyrauja šiuo metu (spalvos ir technikos)?

Šiuo metu madingiausias natūralumas. Tačiau moterims ir merginoms, kurioms patinka makiažas, siūlyčiau ryškinti vieną arba du veido bruožus. Labiausiai patarčiau atkreipti dėmesį į antakius. Nereiškia, kad jie turi būti labai ryškūs, tiesiog tvarkingi. Šiuo metu madingiausi natūraliai išpešioti antakiai.

Nebijokite naudoti bordo spalvos tiek akių makiaže, tiek lūpoms. Nereikia baimintis to, kad akys atrodys pavargusios ar apsiašarojusios, prie blakstienų linijos tereikia apibrėžti apvadą juodu pieštuku, sukurti kontrastą.

Žinoma, vis dar madinga akių kontūro linija, vadinamieji pravedimai. Taip pat tamsios lūpos: juodos, bordo, violetinės, mėlynos. Tačiau visos spalvos yra prigesintos, ne itin švarios.

Galima derinti šaltus ir šiltus atspalvius, pavyzdžiui, sidabrinę su auksine. Matiniai šešėliai maišomi su blizgiais. Taip pat labai greitai ir madingai galima pasidažyti, naudojantis storesniais pieštukais, išsklaidant spalvą šepetėliu ar pirštu.

Neslėpkite savo netobulumų: strazdanų, kraujagyslių. Pavyzdžiui, vyresnėms moterims mažiau matosi raukšlės, kai dažantis nepersistengiama su pudra. Veidas šiuo metu modeliuojamas skaistalais, tačiau ne minėtomis pudromis.Lūpos – tai labiausiai į akis krentanti veido dalis. Kaip žinoti, kokią spalvą pasirinkti?

Pačiai apsispręsti itin sunku, nes gali atrodyti gražu, patikti, tačiau netikti. Rekomenduočiau kreiptis į specialistą, kuris patartų, nes lūpdžažį reikia rinktis pagal dantų, odos, plaukų spalvą…

Ko reikėtų vengti darantis makiažą, kad moteris neatrodytų juokingai?

Svarbiausia – saikas. Reikia pasirinkti tinkamą makiažo pagrindo spalvą, kurią reikėtų tikrinti užsitepus ne ant rankos, o veido, išeitį į dienos šviesą. Ji turi būti visiškai identiška žmogaus veido spalvai, nei tamsesnė, nei šviesesnė.

Geriausia būtų maišyti du skirtingus atspalvius. Taip pat itin svarbi antakių forma, nes nuo jos priklauso, kaip keičiasi žmogaus emocijos (nors taip jis gali net nesijausti): kai jie per arti – mergina atrodo pikta, kai kampai per daug iškelti – nustebusi, per platūs ar itin tamsūs – moteriai suteikia vyriškumo, per daug nutolę – mergina atrodo naivi, kvaila.Ar pritariate, kad moterys turi dažytis kiekvieną dieną?

Pati nesidažau kiekvieną dieną, tačiau manau, kad makiažas daro didelę įtaką moters savijautai, pasitikėjimą savimi. Silpnosios lyties atstovės, kurios yra drovios, linkusios raudonuoti, turėtų naudoti makiažo pagrindą. Jeigu dieną turite susitikimą, esate direktorė ar vadovė, siūlau pasiryškinti antakius, nes jie – valdžios ženklas. Makiažas priklauso nuo to, ką mes tą dieną veiksime. Nes, kaip ir minėjau, dažymasis daro įtaką moters savijautai.

Koks tobulasis kasdienis makiažas?

Tinkamai parinktas makiažo pagrindas, užmaskuoti paakiai, sutvarkyti antakiai, padažytos blakstienos ir truputis lūpdažio ar vazelino, skaistalai. Svarbiausia – paakių maskuoklis, jį įvardinčiau kaip būtinybę kiekvienos moters kosmetinėje.Ką manote apie Lietuvos merginų mokėjimą naudotis kosmetika?

Palyginus su užsienio merginomis, lietuvaitės itin mėgsta dažytis. Į šiuo metu populiarius makiažo kursus susirenka labai daug moterų – tai džiugina.

Makiažo meistro profesija – prestižas?

Aš manau, kad labai sunku tai įvertinti. Mano nuomone, kiekvienos srities specialistas, esantis savo srities profesionalas, jeigu jis yra batsiuvys, siuvėjas, gydytojas ar makiažo meistras, nesvarbu, savo darbui suteikia prestižiškumo požymį.

Mados pasaulyje vyrauja įvairūs kūno etalonai, o kaip makiažo srityje? Galbūt sukurtas tobulo makiažo apibrėžimas?

Tobulas makiažas – tas, kurio nesimato. Kad ir kaip tobulai žmogus padažytas, jis turi pasitikėti savimi, jaustis taip, kaip be makiažo. Didžiausias meistriškumas yra padaryti makiažą, kuris būtų nepastebimas.Nuotraukuose pateikti makiažo pavyzdžiai atspindi šios žiemos vakarinio makiažo tendencijas. Karolina Taraškevič su carolina.lt makiažo meistrių komanda (Guoda Monkevičiūtė, Marija Redikaitė ir Jolanta Mušauskienė) dalinasi makiažų inspiracijomis, kad progai esant nebijotumėte naudoti ryškių spalvų. Dienai toks makiažas - griežtai nerekomenduotinas.

Straipsnio autorė: Raminta Šidlauskaitė
Straipsnis iš internetinio mados žurnalo „Etiquette“

Carolina make-up studio, grožis, karolina taraskevic, makiazas, stilius

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai