"Suflerio būdelė" - eklektiškumo ir jaukumo sankirta

Jei užsuktumėte į laikinąją sostinę ir bet kurio sutikto jaunosios kartos miestiečio paklaustumėte kas yra „Suflerio būdelė“, šis tikriausiai ne tik nurodytų adresą, bet ir išsamiai papasakotų apie vieną populiariausių susibūrimo vietų.

Kadaise vadinta tiesiog „Mažojo teatro“ kavinė, dabar „Suflerio būdelė“ išgyvena tikrą aukso amžių: čia iki paryčių šėlsta menininkai, muzikantai, kūrybingi ar tiesiog stilingi žmonės, o vis dažniau – ir svečiai iš užsienio. Jeigu esate įsitikinęs, jog kavinės populiarumą lemia ištaigingumas, didelės investicijos ir novatoriškumas – „Suflerio būdelės“ fenomenas tampa įrodymu, jog lankytojus galima papirkti kur kas „žemiškesnėmis priemonėmis“ - paprastumu ir nuoširdumu.

Vieta

„Suflerio būdelė“ įsikūrusi senamiesčio gilumoje - M. Daukšos gatvėje esančiame 34-ąjame name, pirmąjame Kauno „Mažojo teatro“ aukšte. Kavinės erdvę nesunkiai būtų galima išmatuoti žengiant po keletą žingsnių kairėn ir dešinėn, tačiau būtent mažas plotas šiai vietai suteikia jaukumo ir dažnas lankytojas gali pasijusti „kaip namie“.

Pravėrus lauko duris, Jus pasitiks aklinai juodas koridorius, dekoruotas milžiniškais veidrodžiais, o iš jo pateksite tiesiai į pagrindinę „Suflerio būdelės“ erdvę. Čia interjeras traukia akį ne tik saulės spalva nudažytomis sienomis, bet ir originaliomis detalėmis: nematytais paveikslais arba fotografijomis (parodos čia nuolat atnaujinamos), visiškai skirtingo stiliaus ir dizaino antikvariniais stalais, kėdėmis, šviestuvais, senoviniu veidrodžiu ir aklinai langus dengiančiomis užuolaidomis. Nors iš pirmo žvilgsnio nubyrėjęs sienų ir lubų tinkas neturėtų derėti su ištaigingais stiklo šviestuvais, šioje erdvėje toks netradicinis sprendimas pasiteisina, atrodo originaliai ir jaukiai.

Be abejo, įsimintiniausias „Suflerio būdelės“ kampas – baro lubos, nuo kurių žemyn žiūri dešimtys skirtingų elektros lempučių. Iki šiol tokios (ar bent panašios) idėjos neteko matyti ir vargu ar teks. Šis interjero sprendimas neretai tampa fotografų ar kavinės lankytojų fotoaparatų taikiniu, mat atrodo išties įspūdingai.

Atmosfera

Smagiausia ir jaukiausia „Suflerio būdelėje“ būna tada, kai čia vos telpa visi norintieji (o taip būna labai dažnai). Kaskart užsukęs gali sutikti pažįstamus, besišypsančius veidus, o nuolatiniai lankytojai primena didelę bendruomenę. Tiesa, šis faktorius turi ir neigiamą pusę, mat užėjęs pirmą kartą (arba lankydamasis retai), įžengi pro duris ir jauti, jog visų lankytojų žvilgsniai susminga į tave, tarsi klausdami „ką čia veiki?“. Žinoma tokia reakcija tikriausiai natūrali, žinant jog čia lankosi daugelio draugai ar draugų draugai.

Jaukią atmosferą ir gerą nuotaiką visada palaiko kokybiška muzika, pagal kurią gali šokti kada nori ir kaip nori, visiškai atsipalaiduoti ir negalvoti „ką kas pasakys“. Kiekvieną trečiadienį čia groja ne tik profesionalūs DJ, bet ir kavinės lankytojai – tereikia susidaryti savo grojaraštį ir stoti už pulto! Didelių pagyrimų verti „Suflerio būdelės“ barmenai – visada pasilabins, paklaus, kaip sekasi ir išlydės, kaip geriausią draugą (nors Jus mato pirmą kartą)! Kiek teko čia lankytis, darbuotojai visada priverčia šypsotis ir užkrečia gera nuotaika.

Meniu

Dauguma lankytojų „Suflerio būdelę“ vertina dėl originalumo, šiltos atmosferos ir malonaus aptarnavimo, o minusą deda meniu kainoms. Tiesa, visi pritaria, kad maistas ir gėrimai čia iš tiesų verti dėmesio.

„Čili troškinio“ ar „Graikiškų salotų“ galite paragauti už 10Lt, „Cezario salotų“ – už 15Lt. Jei dar niekad nesilankėte „Suflerio būdelėje“, tiesiog privalote paskanauti firminių, burnoje tirpstančių trikampių sumuštinių su mocarela sūriu, lašiša arba kumpiu! Didelės lėkštės kaina – 12Lt. Alaus mėgėjai čia ras ypatingai skanaus kelių rūšių alaus (7-8Lt). Asmeninė rekomendacija iš gėrimų meniu - baltas alus su apelsino griežinėliu ir imbierinė arbata. Tikai nepasigailėsite!

Reziume

Vis dar svarstote, ar užsukti į šią vietą? Atsakykite sau į kelis labai paprastus klausimus. Jei manote, jog jauku būna tik sterilioje aplinkoje, jei alpstate vien nuo minties, jog Jūsų paltas draugiškai gulės su šimtu kitų ant vienos iš skirtingų kavinės kėdžių ir vakarus mėgstate leisti restoranuose – vargu ar „Suflerio būdelėje“ jausitės, kaip namie.

Tačiau jei Jums patinka judėti jazz, rocknroll ar bet kuriuo kitu kojas kilnojančiu ritmu, esate atviras bendravimui, jaučiate silpnybę bohemiškoms, eklektiškoms erdvėms ir nebijote viename kvadratiniame metre petis į petį stovėti su keliais nepažįstamaisiais – tai vieta Jums!

Erika Vyšniauskaitė

Iliustr. E. Vyšniauskaitės ir A. Kriaučiūno

Naujausi komentarai
as
2011-03-26, 00:28
urodu baras. ir nesu as joks budulis. tiesiog atstumenti aplinka ir zmones. prikvakusiai pasikelusios menininkes.
Andrius
2010-04-03, 15:41
Buvau... patiko:))
Maryciuks
2010-03-16, 14:41
taigi cia yra pati silciausia ir jaukiausia vieta visam Kaune. pasiilgau
Vika
2010-03-07, 21:22
Vyresnio amžiaus lankytojams patarčiau užsukti pirmadienį, antradienį, ketvirtadienį, kai yra vietų kur prisėsti. Nes trečiadieniais ir savaitgaliais žmonių būna sausakimša ir daugelis stovi tiesiog bet kur arba šoka.

Labai skanūs kokteiliai, gera kava, dažnai neblogos parodos, malonūs barmenai.
aiste
2010-03-07, 19:28
smagi vietele:) tig kainos cia tikrai nemazos...
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai