Festivalyje „Satta Outside“ bus atvertas Reivo muziejus

Jau mažiau nei du mėnesiai beliko iki alternatyviu nakties kurortu šaukiamo festivalio „Satta Outside“.

Šventojoje rugpjūčio 12-15 dienomis ir naktimis vyksiančio muzikos ir meno sąskrydžio organizatoriai jau atvėrė ryškiausias garso kortas – nuožmųjį amerikietį The Gaslamp Killer, įrašų kompanijas „Error Broadcast“, „Project: Mooncircle“, „Eat Concrete“, tarptautines „Ritmo kovų“ žaidynes ir kt. „Satta Ouside“ meno komitetas taip pat jau turi kuo pasigirti ir pasakoja apie akių ir smegenų paguodą festivalio metu. 

Reivo muziejus – grįžimas prie ištakų

„Satta Outside“ rėmuose iškilsiantis, bet sienomis ir, žinoma, stogu, neapribotas Reivo muziejus taps kertine meninės programos dalimi ir festivalio reveransu istorijai. Juk reivas – lietuviškos subkultūros hibridas, vešėjęs prieš penkiolika metų ir šiandien atmintyje iškylantis kaip lenarų, „Eldorado“, „Strokes Temple“ ir kitų artefaktų mišinys, vertas būti įamžintu ir prisimintu kiek ryškiau.

Anot projekto kuratorių Neringos Černiauskaitės Juliaus Balčikonio, jis demaskuja muziejaus kaip institucijos veikimo principus ir, perėmęs klasikinę šio struktūrą ir savęs pateikimo visuomenei taisykles, prisistato štai taip: „Reivo muziejus yra daugiafunkcinis kultūros centras, kaupiantis, tyrinėjantis ir Lietuvos bei užsienio lankytojams pristatantis šiuolaikiniam žiūrovui menkai pažįstamą tautinio lietuvių reivo kultūros istoriją ir jos nebuvimą šalies ir tarptautiniame kontekste. Muziejus siekia plėsti žiūrovų akiratį – ryškinti lietuvių reivo ryšius su šiuo judėjimu kitose šalyse, skatinti naujas Lietuvos kliedesio, siautulio, atminties ir fikcijos interpretacijas, ugdyti šių reiškinių suvokimo kultūrą“.

Po Šventosios estrada, kurioje vyks pagrindiniai festivalio pasirodymai, visą „Satta Outside“ savaitgalį veiks nuolatinė Reivo muziejaus ekspozicija. Kempinge tuo tarpu bus iškilmingai atidengtas paminklas Lietuvos reivo tėvui DJ Sagai, o visoje teritorijoje festivalininkus vienais ar kitais būdais bei nenustatytu paros metu užklupinės interaktyvi muziejaus programa.

Festivalininkai kviečiami prisidėti

Reivo muziejaus iniciatoriai, siekdami kuo įmanoma objektyviau apžvelgti tyrinėjamą objektą, skelbia net kelis konkursus seniems reiveriams, o galbūt jau ir šių atžaloms. Ieškomos originalios 1994-2002 m. laikotarpio reivų ir koncertų dalyvių nuotraukos (grupinės, portretinės, ...), taip pat to paties laikotarpio renginių reklaminės skrajutės – šie neabejotinai ne vieną džiaugsmo ir sentimento ašarą išspausiantys eksponatai bus pristatomi pagrindinėje parodoje. Taip pat laukiamos idėjos interaktyviems veiksmams „Satta Outside“ metu – flashmobams. Visų konkursų sąlygos bei prizai nuodugniau išdėstyti festivalio tinklalapyje.

Filmai, instaliacijos ir kiti atradimai

Reivo muziejus, be abejo, bus solidžiausia meninės „Satta Ouside“ programos dalis, į kurią festivalininkai atsitrenks ne vieną kartą ir ne vienoje teritorijos vietoje. Visgi tuo meno komitetas savo darbų neužbaigia ir šiuo metu intensyviai dėlioja likusį veiksmų planą. Netrukus festivalio atstovai žada nuodugniau papasakoti apie rengiamą specialią filmų programą, savas instaliacijas „Satta Outside“ rėmuose konstruos muziejaus projekte dalyvaujantys dizaino išdaigininkai „Mother Eleganza“, vaizdo menininkai Vaclovas Nevčesauskas bei Saulius Leonavičius.

Kelialapiais į alternatyvų muzikos ir meno kurortą „Satta Outside“ prekiauja „Tiketa“. Artimiausia infliacija žadama liepos 11-ąją, tad festivalio organizatoriai pataria sutaupyti jau dabar. Tuo tarpu visa aktuali informacija apie muziką, buitinius festivalininkų rūpesčius, kelionės galimybes ir kt. pasiekiama „Satta Outside“ tinklalapyje.

Laikas.lt

reivas, Satta outside, Šventoji, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai