Kitokios vestuvės: mažiau pinigų, daugiau idėjų (Foto)

Ne paslaptis – vestuvės, kurios, atrodo, vyksta tik kartą tavo gyvenime, itin skatina vartotojiškumą, iš kurio kyla ne tik psichologinių bėdų. Kvietimai, suknelės, automobiliai, gėlės, pagalvėlės, dovanėlės... Sąrašas gali tęstis be galo.

Norėti visko ir labai daug nėra blogai, svarbu – įvertinti tikrąsias savo galimybes ir... pamąstyti apie viso to prasmę: kur vėliau dėsis visi šie, jūsų vestuvėms supirkti daiktai? Ar jie tikrai buvo verti jūsų išlaidų? Apie tai, kad vestuvės galėtų padėti spręsti ekologines problemas, užsienyje jau keleri metai kalbama vis daugiau.

Lietuvoje vestuvių ir ekologijos bendra tema yra pakankamai nauja. Pagaliau, rengiant vestuves ir galvojant apie gamtą, tai virsta net ir ekonomija, nes sutaupoma povestuvinei kelionei ar kitoms bendroms šeimos reikmėms. Vestuvių planuotoja Lapė jums pataria:

Medis padėkos, jei kvietimus ir visą kitą spausdintą medžiagą vestuvėms ruošit ant perdirbto popieriaus.

Jei sugebat tai padaryti savo rankomis ir nestokojat idėjų – daug šansų, kad jūsų vestuvės bus tikrai asmeniškos, šiltos ir išskirtinės.

Pasižiūrėjus į kainas benzino kolonėlėse, panašu, kad pasaulį valdo nafta. Tad jei nors šiek tiek galvojate apie Žemę – tuoktuvių ceremoniją ir pobūvio vietą išsirinkite netoliese, kad svečiai ir jūs patys visur galėtumėte suvaikščioti pėsčiomis arba pasinaudoti dviračiais, arklių traukiamu vežimu ar karietaite. Patikėkit, nebūtų šaunesnio vaizdelio, nei jaunieji, į bažnyčią atvažiuojantys dviračiu tandemu.

Būsima nuotaka orginalų, geros kokybės drabužį aptikusi komiso, padėvėtų prekių parduotuvėje ar mamos/močiutės spintoje gali būti laimingesnė nei parsisiuntusi Pronovias masinės gamybos pavyzdį, nes kelis kartus dėvimas drabužis neskatina žmonių išnaudojimo trečiosiose šalyse, kur vargšės moterytės palinkusios ties siuvamosiomis mašinomis pluša už skatikus ir mažina bereikalingą vartojimą.

Susiraskite gerą floristą ir šventei papuošti naudokite vietines skintas gėles, o ne olandiškas chemijos pripreparuotas gėrybes. Gėles merkite į senus stiklainius nuo uogienės ar agurkėlių, skardines nuo saldainių, skardinius kibirus ir voneles – daiktai atliks dar vieną funkciją savo egzistencijoje ir šį kartą – estetinę. Dar geriau – stalus papuošk vazoninių gėlių kompozicijomis, kurias po šventės galėsi pasodinti mamos sode ar savo balkone. Arba gėles keisk įdomios formos ar spalvos akmenimis, vaisų vazomis. Kuo nuostabiausia dovana bet kuriam svečiui taps mažas medelio sodinukas ar gėlių, žolės sėklų maišelis kuriuos pasodinęs svečias prisidės prie Žemės išsaugojimo ir prisimins jūsų vestuves kiekvieną kartą pažvelgęs į augalą. Vestuvių dieną medelio/ių sodinimas gali būti puiki programos dalis: simboliška ir tikrai gražu.

Puokštės ar kitų dekoracijų gamybai panaudokit jau kažkada jums tarnavusias medžiagas: sagos, seni nebenešiojami drabužiai, bižuterija ir kt. Naudokit juos gamindami stalo korteles, vėliavėles palapinei, saldaus stalo dekoracijoms. Po šventės viską atiduok netekėjusioms draugėms ar sendaikčių pardavėjams, lai senų daiktų istorija tęsiasi.

Tegul jūsų vestuvinį tortą iškepa mamos ar geriausia draugė, o gal patys... Kad ir nebus jis tobulai nuglaistytas, bet tikrai jūsų, gamintas su meile. Stenkitės naudoti tik natūralius produktus. Naujausia 2011 m. tendencija – bent keli, gali būti ir skirtingi, pyragai. Nežinia, kiek ši idėja gyvuos realybėje, bet kas pasakė, kad tortas vestuvėse būtinas?

Ekologiškų vestuvių planavimas, tikėtina, atims iš jūsų daugiau laiko ir pastangų, tačiau neįsileidus į savo vestuves to, ką galite lengvai rasti parduotuvėse, sukursite nepakartojamą šventę. Viliuosi šie keli patarimai pagelbės jums. Smagaus planavimo!

Lapė
Nuotr. Simplybloomphotography.com, Intimateweddings.com, Mydiyweddingday.comŠis straipsnis publikuotas birželio mėnesio Laikas.lt žurnale, kurį galite rasti daugumoje kavinių arba čia. Kiti numerio straipsniai, kurie greitai pasirodys arba jau pasirodė portale:

Konstruojame Pinhole fotoaparatą
Kaip pasigaminti muilą namie?
Nuosavas lėktuvas – asmeninėms pramogoms?
Pasidaryk pats – kultūra, kvepianti laisve
Kas liko už kadro. Laikas.lt žurnalo viršelio fotosesijos užkulisiai (Foto)

ekologija, kitokios vestuvės, Laikas.lt žurnalas, Lapė, vestuvės, vestuvių planuotoja

Naujausi komentarai
Vidas
2011-06-29, 17:53
Super As uz !!!!.
gi
2011-06-28, 22:25
ačiū Lapei :)
ledi
2011-06-24, 10:32
panasiu ideju ir dar daugiau jus galite surasti internetineje svetaineje: http://www.designsponge.com/
Lili
2011-06-23, 14:59
Nerealu. Aš už .!!!
Jonas
2011-06-23, 12:58
super idėjos
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai