Tipinės anytos klaidos ir tinkamas marčios elgesys

Jūsų anyta ragana, o gal marti apsigimusi gyvatė? / Priešui tokios anytos nelinkėčiau... Anytos ir marčios santykiai senokai yra diskusijų objektas. Dauguma mano, kad jie tiesiog natūraliai negali būti gerais, kiti su neblėstančiu entuziazmu viskuo kaltina kitą pusę. Niekas nesuteikia dvasinės ramybės ar atokvėpio minutėlės.

Norint išlaikyti anytos ir marčios santykius bent jau padoriais, siūlome jums pasinaudoti keliais patarimais ir kritiškai pažiūrėti ar nedarote žemiau paminėtų klaidų.

Klaida Nr. 1. Ji jam ne pora

Mamai nepatinka sūnaus išrinktoji. Vyro mama visais įmanomais būdais stengiasi įkalti sūnui į galvą, kad jo išrinktoji tikta barakuda. Jei vyras tikras dėl savo jausmų, tokios marčios atakos praeis be pėdsako, tačiau, jei ne, tuomet tai gali būti net skyrybų priežastimi.

Psichologo komentaras:

Daug protingiau būtų leisti savo suaugusiam vaikui rinktis pačiam ir nuteikti save teigiamai marčios atžvilgiu. Svarbiausia pagarba. Vertinkite tai, kad jūsų anyta užaugino jūsų vyrą, kad ji yra vienas svarbiausiųjų žmonių jo gyvenime. Nekonkuruokite su ja, pasistenkite parodyti, kad ji jums svarbi, kad yra svarbi jos nuomonė. Pakalbėkite su ja apie tai, kaip mylite jos sūnų. Elkitės draugiškai, pasistenkite suprasti anytos nerimo priežastis, tačiau nepamirškite ir savo interesų.

Klaida Nr. 2. Pakeisiu savo anūkams mamą

Anyta nemėgo marčios nuo pat pradžių, tačiau gimus anūkams buvo paskelbta taika. Vyro mama pradėjo labai rūpintis anūkais ir itin dažnai kviestis juos pagyventi pas ją.

Psichologo komentaras:

Anyta iš močiutės pozicijos persikėlė į tėvų poskyrį ir santykiuose su anūkais bando atlikti mamos funkcijas. Primeta savo taisykles, vykdo „auklėjimą“ vaiko labui. Anyta turi suvokti, kad jokia močiutė niekada nepakeis tikrosios mamos. Tai nenatūralu ir visiškai nereikalinga.

Išspręsti šią nemalonią situaciją galima dvejopai – griežtu ultimatumu, kuris nerekomenduojamas, arba suradus anytai veiklos be anūkų – pastatykit jai šiltnamį, nupirkit šunį, prikalbinkit numegzti jums krūvą megztinių... Jei anyta susiras kuom užsiimti be anūkų auklėjimo, tai išeis į naudą jai, marčiai ir anūkams. 

Klaida Nr. 3. Ji atėmė iš manęs sūnų

Ypatingai didelę neapykantą gali jausti anyta, kuri pati nepatyrė šeimyninės laimės. Todėl visą savo meilę ir meilumą ji skyrė sūnui. Tokia anyta įsitikinusi, kad jokia marti nesugebės duoti tiek, kiek gali ji. Juk tik mama žino, kaip jis turi maitintis, rengtis, ilsėtis. Jos patarimai labiau primena įsakymus negu patarimus. Anytą vargu ar paveiks logiškos kalbos. Mamos ir sūnaus ryšys šiuo atveju stiprus ir galimas dalykas santuokos pokyčiai vyks marčios nenaudai.

Psichologo komentaras:

Norėdami užtikrinti tvirtą santuoką, vyras esant bet kokioms aplinkybėms turi ginti žmonos, už kurią yra atsakingas, poziciją. Jis turi sugebėti nustatyti būtinas ribas tarp savęs ir mamos.

Klaida Nr. 4. Sūnus tapo blogas po vestuvių

Vyro mama sąmoningai ir išradingai manipuliuoja sūnumi – perdėtai skundžiasi sveikata, verčia būti su ja itin dažnai ir ilgesnį laiką. Tokiais būdais motina stengiasi išsaugoti buvusį artumą, buvusią pirmos vietos poziciją, kurią ji jautė, kai šis dar gyveno su ja ar neturėjo savo šeimos. Marti vos pakenčia tokią situaciją, kai vyras užuot rūpinęsis vaikais ar ja, bėga pas mamą.

Psichologo komentaras:

Sūnus neprivalo visą likusį gyvenimą jaustis skolingam už tai, kad tėvai jį išaugino, išmokė ir t.t. Jie atliko savo natūralią pareigą vaikui. Jis turi visų pirma rūpintis savo šeima ir savo dabartiniu gyvenimu. Aišku, tėvai sensta ir jiems būtina padėti, tačiau rūpestis tėvais neturi būti žalingas jūsų šeimai.

Marti galėtų pakalbėti su vyrų apie tai, kas jam yra svarbiausia, kas jam yra šeima ir pabandyti nustatyti rūpinimosi tėvais ribas. Nevenkite ir pati aplankyti savo anytos, gal net vietoje vyro.

Klaida Nr. 5. Ji pakeis man dukrą

Pasitaiko, kad į šeimą atėjus marčiai, anyta pareiškia, kad visada norėjo dukters ir va pagaliau ją turės. Marti ima elgtis su anyta kaip su mama – jos daug kalbasi, leidžia kartu laisvalaikį... Tačiau, vieną dieną „dukrelė“ panori paatvirauti su „mama“ apie vyro „trūkumus“... Akimirksniu taiką pakeičia karo veiksmai siekiant įrodyti sūnui, kokią raganą jis vedė.

Psichologo komentaras:

Neaptarinėkite savo ir vyro santykių su kitais. „Pletkai“ nepadės išspręsti problemos. Visus nesklandumus reikia spręsti patiems, kraštutiniu atveju kreipkitės į specialistą.

Klaida Nr. 6. Sutuoktuvių palaiminimas

Moteriai labai nemaloni situacija, kai jos suaugęs sūnus nepristato savo būsimos žmonos ir nesistengia gauti palaiminimo dėl sutuoktuvių. Tokiu atveju, naujoji „dukra“ kaip sniego kamuolys apauga neigiamomis savybėmis.

Psichologo komentaras:

Jei jūs auginate sūnų, apsisaugokite: paaiškinkite jam, kad norėtumėte iš anksto susipažinti su jo išrinktąja. Dažnai už tokį „liapsusą“ anytos linkusios kaltinti marčias, tačiau nebūkite tokia griežta, juk tai jūsų sūnaus gyvenimas ir jis turi teisę rinktis ir turėti savo nuomonę. Marti turėtų pabandyti pabendrauti su savo anyta, parodyti, kad jai svarbi anytos nuomonė.

Laikas.lt

anytos klaidos

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai