Savaitgalio serialas. „Tikras kraujas“ - tikriems vampyrų ir erotiško kraujo gerbėjams

Rasa Barčaitė

Apie serialą „Tikras kraujas“ („True Blood“) nusprendėme parašyti netikėtai. Tiesiog jį visai buvome pamiršę, tačiau šią savaitę išgirdome, kad pagrindiniai serialo aktoriai – sutuoktiniai Anna Paquin ir Stephenas Moyeris netrukus susilauks kūdikio.

Tačiau meskime visus pletkus į šoną ir grįžkime prie Alano Ballo režisuojamo „Tikro kraujo“, kuris televizijos ekranuose pasirodė 2008 metais. Kaip jau supratote iš pavadinimo ar filmo plakatų, tai serialas apie vampyrus.

Paskutiniu metu tiek filmai, tiek serialai apie vampyrus yra visai pelningas verslas, kuris dar labiau suklestėjo prasidėjus „Saulėlydžio“ („Twilight“) manijai. Todėl kiekvienas naujas vampyriškas pasirodymas nuolat lyginamas su „Saulėlydžiu“ arba bent jau jam prikišama, kad nesugalvojo nieko originalaus, kaip kad kasti aukso gyslą iš vampyrų fenomeno. Tačiau niekas nieko nekopijuoja - „Saulėlydis“ ir „Tikras kraujas“ tiesiog nuolat konkuruoja dėl savo naujų sezonų ar filmo dalių pasirodymo datų ir tikrai stipraus brando. „Saulėlydį“ dar prieš filmą išgarsino knygos, pagal kurias filmas buvo statomas, o „Tikras kraujas“ - vos 11-os „Oskaro“ statulėlę pelniusia pagrindinio vaidmens atlikėja A.Paquin.Tačiau šie du vampyriški pavadinimai konkuruoja tik dėl to. Visa kita konkurencija nusakoma taip: „Saulėlydis“ skirtas labiau paaugliams, o „Tikras kraujas“ - kraujo ir sekso nesibaidantiems žiūrovams, nes šiame seriale nebijoma nei nuogų kūnų, nei kraujo, nei stiprių vaizdų. Ir serialo stilistika labiau atitinka tikrą vampyrišką prigimtį, nes ji dažniausiai ir asocijuojasi su seksualumu ir brutuališkumu. Žinoma, nepamirštant ir meilės. Tad apie ką pasakoja „Tikras kraujas“?

tikras kraujas

Visų pirma, „Tikras kraujas“ išsiskiria iš kitų vampyriškų serialų tuo, kad jame vampyrai nėra slapti objektai, nuolat bėgantys ir besislapstantys nuo visuomenės. Serialo pasaulyje vampyrai jau perėję į kitą lygį – jie yra pripažinti žmonijos ir gyvena lygiagrečiai su ja. Vampyrai turi darbus, parduotuves, kalbasi pokalbių laidose su žmonėmis, diskutuoja apie rasizmą, religijas ir kitus mūsų visuomenei aktualius dalykus. „Tikrame kraujyje“ vampyrai turi savo šerifus, karalius, įstatymus, jiems žmonių kavinėse visada bus patiektas kraujas pagal norimą ir mėgstamą grupę. Beje, serialas paremtas Charlaine Harris novelių serija „The Southern Vampire Mysteries“.

tikras kraujas

Pagrindinė serialo herojė Sookie Stackhouse yra baro „Merlotte“ padavėja mažame Luizianos miestelyje Bon Tempse. Sookie iš pažiūros yra paprasta, niekuo neišsiskirianti blondinė, tačiau artimiausi žmonės žino ją turint slaptų galių – ji gali skaityti kitų mintis. Vieną dieną bare pasirodo Sookie svajonių vampyras Billas Comptonas (aktorius Stephenas Moyeris), kurį mergina netikėtai išgelbėja nuo užpuolikų, norėjusių paimti iš jo kraują (serialo „rinkoje“ vampyriškas kraujas, dar vadinamas „V“, naudojamas kaip narkotikas, todėl vampyrams iš žmonių pusės dažnai gresia pavojus būti sunaikintiems dėl kraujo).

Toliau serialo veiksmas nuolat suksis aplink Sookie barą ir apie naujai prasidėjusį merginos ir vampyro Billo romaną bei apie pašalinius herojus, besisukančius apie Sookie arba gyvenančius jos aplinkoje. Tai Sookie vyresnis brolis Jasonas (aktorius Ryanas Kwantenas), kuris dėl savo aistringo būdo nuolat susideda su netinkamomis moterimis, kurios bent jau pirmame sezone dažniausiai nužudomos. Tik ne Jasono.

tikras kraujas

Sookie baro viršininkas Samas Merlotte (aktorius Samas Trammellis) yra slapta įsimylėjęs savo padavėją, tačiau savo aistrą nuolat bando suvaldyti. Juolab, kad jis slepia didelę paslaptį apie savo tikrąją prigimtį. Antrojo sezono pradžioje Sookie ir Billo aplinkoje pasirodys „Fangtasia“ baro savininkas ir vienas iš Luzianos vampyrų apygardos šerifų blondinas Ericas Northmanas (Alexanderis Skarsgårdas). Pastarasis irgi negali atsispirti Sookie paslaptingumui ir bando konkuruoti su Billu dėl merginos dėmesio.

Taip pat seriale svarbią vietą užima Sookie geriausia draugė Tara Thornton (aktorė Rutina Wesley), kuri vaidina standartinę emocingą juodaodę, nuolat dėl savo neprognozuojamo charakterio patenkančią į bėdą. Sookie močiutė Adele (aktorė Lois Smith) užima svarbiausią vietą merginos gyvenime, nes būtent ji užaugino tėvus anksti praradusius brolį ir seserį.

tikras kraujas

Išvardinome tik keletą svarbiausių serialo „Tikras kraujas“ herojų. O nepaminėtų liko tikrai daug, nes per keturis kol kas matytus sezonus įvyko visko: vedybų, skyrybų, žudynių, užkerėjimų...

Beje, turbūt ne vienam, žiūrėjusiam serialą, įstrigo „Tikras kraujas“ įžanginė dalis, kurią kūrė kompanija „Digital Kitchen“. „Digital Kitchen“ taip pat sukūrė įžangines dalis tokiems serialas kaip kad „Šešios pėdos po žeme“ (beje, serialo režisieriaus Alano Ballo yra ir vienas iš šešių pėdų prodiuserių) ar jau mūsų aprašytam serialui „Deksteris“. Įžanginę dainą „Bad Things“ atlieka Jace'as Everettas.

Penktasis serialo sezonas pasirodys šią vasarą.


A.Paquin, geriausi serialai, serialai, serialas, Tikras kraujas, true blood, vampyriski serialai

Naujausi komentarai
Tara
2012-10-28, 22:06
Kada 6 sezonas?
Sookie
2012-10-28, 22:06
Kada bus naujas sezonas?
ol
2012-10-03, 15:45
NEARELUS,NEARELUS,NEARELUS:P
2012-08-29, 21:43
dievinu si serijala!
castute
2012-04-21, 19:16
toks nesaldus, vienintelis vampyriškas serialas, kurį verta žiūrėt
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai