Paloma Picasso: moteris viską gali pasiekti savo jėgomis

Nėra lengva gyventi, kai esi jauniausia žymaus tėvo dukra. Ypač jei šis – garsusis Pablo Picasso. Tačiau likti jo šešėlyje ir mėgautis nematoma egzistencija? Dizainerės ir verslininkės Palomos Picasso tokia perspektyva nesuviliojo – nepabūgusi kritikos, ji sukūrė daugybę prabangių papuošalų, vardinius kvepalus ir netgi tapo viena ryškiausių stiliaus ikonų, spinduliuojančių tikrą moteriškumą.
 
„Pažiūrėkite į jos lūpas, tai ne Paloma Picasso“, šnabždasi praeiviai, jei išeinu į gatvę nepasidažiusi jų raudonai“, juokiasi dizainerė. Ji pripažįsta, kad stiprybės ir elegancijos ją išmokė mama. Prancūzė Francoise Gilot žinoma ne tik kaip puiki dailininkė, bet ir vienintelė moteris, išdrįsusi palikti sudėtingu charakteriu garsėjusį Pablo Picasso.

Garsusis tėvas 

Kai 1949 m. Paloma išvydo šį pasaulį, Pablui Picasso buvo 68 metai. Vis dėlto veikiausiai ne didelis amžiaus skirtumas lėmė tai, kad tarp tėvo ir dukters neužsimezgė artimas emocinis ryšys. Garsusis dailininkas nelabai domėjosi šeimyniniu gyvenimu, o vaikus vertino kaip naujus ir neįtikėtinai įdomius kūrybos objektus. Vyresnioji jo duktė Maja yra prasitarusi, kad tapyba buvo vienintelis laidininkas, jungęs Picasso su vaikais. Paloma taip pat įkvėpė jį sukurti ne vieną paveikslą. Žymiausi jų – „Paloma su apelsinu“ bei „Paloma mėlynais drabužiais“.

Papuošalų pasaulis 

Moteris jau ankstyvoje jaunystėje susidomėjo papuošalų dizainu. Būdama devyniolikos, ji sukūrė pirmuosius vėrinius iš blusų turguose aptiktų dirbtinių brangaakmenių ir sulaukė teigiamų kritikų vertinimų.
 
Netrukus ją pastebėjo prancūzų dizaineris Yves Saint Laurentas. Garsiojo kubisto dukra sukūrė aksesuarus vienai jo kolekcijų. Paloma suprato, kad atsiduodama tam, ką geriausiai sugeba, ji gali būti vertinama ne tik už garsią pavardę, bet ir už savo pasiekimus. Žinoma, nemažesnį vaidmenį suvaidino ir motinos autoritetas. „Savo pavyzdžiu ji įrodė, kad moteris viską gali pasiekti savo jėgomis. Kaip asmenybė ji niekada negyveno Picasso šešėlyje ir buvo stipri, nepriklausoma menininkė“, teigia dizainerė.

„Tiffany & Co 

Lemtingas posūkis moters karjeroje įvyko 1980 m. Būtent tada ji pradėjo kurti papuošalus kompanijai „Tiffany & Co“. „Manau, kad papuošalai turi būti žaismingi. Jie puošia mus ir leidžia pasijusti pakiliai. Puiku, jei šalia to jie dar ir priverčia mus šypsotis“, savo filosofiją dėsto Paloma Picasso. Iš tikrųjų: pirmieji jos gaminiai atiduoda duoklę ryškioms spalvoms ir gaivališkoms formoms.
 
Dizainerės kūriniai suteikė naują charakterį „Tiffany & Co“ produkcijai ir įsitvirtino prabangių papuošalų rinkoje. Šiuo metu jos dirbiniai kainuoja nuo 70 JAV dolerių už sidabru puoštą knygos žymeklį iki 200.000 JAV dolerių už prašmatnų kaklo vėrinį. Paloma Picasso neturi nuolatinio biuro, todėl esikizus kuria visur – namuose, viešbučiuose, lėktuvuose – ir visuomet tik ant popieriaus.
 
Klausinėjama apie įkvėpimą, dizainerė paprastai akcentuoja iš pirmo žvilgsnio gana apčiuopiamus dalykus. „Įkvėpimas yra tai, ką labai sunku paaiškinti. Kartais mane įkvepia susitikimas su žmogumi, išmanančiu naują darbo techniką, o kartais – įstabaus grožio akmuo. Kai kuriuos savo sumanymus brandinu kelerius metus, kol pagaliau suprantu, kaip turėčiau juos realizuoti“, pasakoja ji.

Moteriškumo dvelksmas 

Neapsiribodama vien juvelyrika, 1984 m. papuošalų kūrėja pradėjo eksperimentuoti su kvapais ir sukūrė savo vardo kvepalus. Šie ne tik sulaukė milžiniškos sėkmės ir tapo parfumerijos pasaulio klasika, bet ir įtvirtino nepamirštamą pačios dizainerės įvaizdį.
 
Fotografo Richardo Avedono nuotrauka rekalaminei kvapalų „Paloma Picasso“ kampanijai ryškių bruožų kūrėją vaizduoja vilkinčią raudonus drabužius ir „dėvinčią“ savo būtiną atributą – raudonus lūpų dažus. Kontrastuodami su lygutėle moters oda ir juodais plaukais, ryškiaspalviai apdarai sukūrė rafinuotos prabangos ir fatališko moteriškumo įspūdį. Tačiau tie, kurie asmeniškai pažįsta Palomą Picasso, vieningai tvirtina, kad šis įspūdis šiek tiek klaidinantis – realiame gyvenime dizainerė yra stipri, tačiau nuoširdi ir šilta moteris.

Akimirksnis kine 

Per savo gyvenimą Paloma Picasso išbandė ne tik grožio industrijos, bet ir kino pasaulio galimybes. 1974 m., po tėvo mirties, ji kuriam laikui prarado susidomėjimą juvelyrika ir nusifilmavo erotinėje lenkų režisieriaus Waleriano Borowczyko juostoje „Amoralios istorijos“. Kritikai liaupsino merginos grožį ir puikiai įvertino jos aktorinį debiutą, tačiau Picasso nesusidomėjo šia veikla ir pilna naujų sumanymų grįžo prie papuošalų kūrimo.
 
Karjeros pradžioje dizainerė taip pat kūrė kostiumus ir dekoracijas dramaturgui bei režisieriui Rafaeliui Lopez-Sanchezui. 1978 m. darbinis romanas baigėsi teminiu „juodai baltu“ vestuvių vakarėliu, tačiau po kelerių metų pora išsiskyrė. Šiuo metu Paloma Picasso su antruoju vyru gyvena ir kuria Šveicarijoje, tačiau kelis kartus metuose lanko Niujorke gyvenančią motiną ir nuolat keliauja po visame pasaulyje įsikūrusias „Tiffany & Co“ parduotuves, kuriose rengia naujų darbų pristatymus ir susitikinėja su papuošalų kolekcionieriais.

Parengė Lina Žukauskaitė

Naujausi komentarai
Absoliuta Andželika
2011-12-07, 00:16
Paloma iš tiesų sudaro labai išsiskiriančios savo išvaizda, savitos, ryškios, su niekuo nesumaišomos, tvirtos ir net valdingos moters įspūdį, bet man irgi atrodo, kad viduje šita moteris jautri, trapi ir šilta... Išorė kaip savigyna, bet ji nuostabi. Žaviuosi, kad tokio talentingo žmogaus dukra nepasiliko tėvo šešėlyje, nesitenkino garsia pavarde, bet rado savo nišą ir dabar yra vertinama už tai, ką sukūrė pati ir tai, kokia yra pati, o ne savo tėvo paveldėtą pavardę.
pinigai
2010-08-03, 14:59
Lengvas būdas užsidirbti, lengvi pinigai, lengvas būdas užsidirbti pinigu, kaip užsidirbti internete, kaip lengvai užsidirbti, lengvas uždarbis namuose.

Būtinai tai perskaityk, nes naudinga. Skaitant ši straipsnį Jūs galite pakeisti savo gyvenimą! Tai pakeitė mano gyvenimą... Aš aptikau tai viename iš skelbimų ir nusprendžiau pabandyti. Dalyvaujant įvairiuose forumuose, aš randu šitą straipsnį, kuriame sakoma, kad galima padaryti tūkstančius litų per keletą savaičių įdedant tik 6litus. Paistalai, pagalvojau, tai turėtų būti eilinis būdas apmauti, bet nusprendžiau perskaityti iki galo ir sužinoti kas siūloma... Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2lt i banko sąskaitą kiekvienam iš sąrašo apačioje. Paskui išbraukti pirma sąskaitos numerį ir įrašyti savo sąskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę, ir talpinate šita straipsni kaip minimum 20 forumuose ir skelbimuose. Jokiu apgauliu… Aš pamasčiau, kad nieko neprarandu išskyrus savo 12lt ir nusprendžiau pabandyti. Ir atspėkit kas??? Po keliu dienų man i sąskaitą pradėjo kauptis pinigai… Aš negalėjau patikėti savo akimis, jog tai veikia. Per pora savaičių susikaupė apie 2000lt , po trijų savaičių prisidėjo dar apie 2000lt. Dabar turiu uždirbęs 4000lt ir neįskaitant smulkių išlaidų. Po pusantro mėnesio tūrėtų būti apie 16000lt . Ir šita suma po truputi toliau didės. O prasidėjo tik nuo 12lt... Noriu su Jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir jums, ir man. Aš jums pažadu, jeigu jus tiksliai seksite instrukciją ir neturėsite vilčių gudrauti, jus pradėsite gauti daug daugiau pinigu, negu tikitės, per daug nesistengdami.
Pasiūlymas: Perskaitykite tai pora kartu!!! Išsaugokite savo kompiuteryje, sekite instrukcija ir pinigai neprivers jūsų laukti. Sutikite - tai paprasta!!! Tai absoliučiai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir jūsų indelis yra tik 12lt ir pora valandų internete… Svarbu: Tai ne apgavyste ir visiškai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir neprarandate, bet tai tikrai dirba!!! Atkreipkit dėmesį: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus jūsų nuo 40 iki 80 dienu laikotarpyje. Visa tai sėkmingai veikia dėl dalyvių sąžiningumo.

Yra trys paprasti ŽINGSNIAI:
1. Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti sąskaitą bet kuriame lietuvos banke.
2. Pirmiausia į žemiau esančią 6 banko sąskaitą perveskite 2lt. Po to perveskite po 2lt ir i sekančias banko sąskaitas. Visa tai įvykdžius, jūs padarėte paslauga, ir svarbiausia - tai visiškai legalu. Jus taip pat prašote teisėtos paslaugos, už kuria mokate.

1. LT58 7300 0100 9694 0812
2. LT18 7300 0101 1180 5230
3. LT71 7011 2000 2550 4285
4. LT59 7044 0600 0516 9039
5. LT90 7300 0101 0029 5466
6. LT62 7044 0003 2464 7218
Dabar išbraukite iš sąrašo 1 sąskaitos numerį, perkelkite visas sąskaitas vienu eiles numeriu i viršų, o į atlaisvinta 6 eilutę įrašykite savo banko sąskaitos numeri.

3. Darykite bet kokius pokyčius, bet išlaikykite pagrindinę idėją, išplatinkite šitą straipsnį kaip minimum 200 forumuose ir naujienų juostose, skelbimuose arba asmeniniais laiškais, ĮSIDĖMĖKITE – KUO DAUGIAU INFORMACIJOS PASKLIS APIE ŠĮ STRAIPSNĮ, TUO DIDESNES BUS JŪSŲ PAJAMOS IR TOS PAJAMOS TIESIOGIAI PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ. šitas biznis sėkmingai gyvuoja ir klesti dėl dalyviu sąžiningumo ir rimtumo, todėl viską atlikite kruopščiai ir nepagailėkite 12lt, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Sąžiningumas daro pinigus. Ir kada Jūsų sąskaitos numeris pasieks pirmąją eilutę, Jūs turėsite tūkstančius litų tiesiog kaip sąrašo kūrėjas! Tai kainuoja tik 12lt ir kelias valandas nesunkaus darbo internete! Užsiimkite tuo dabar, neatidėliokite tai rytdienai!!! Laikas pinigai!!!

O dabar aš papasakosiu, kodėl Jūs bet kokiu atveju nieko neprarandate, o tikrai išlošiate. Tiesiog paprasta aritmetika. Sakysim iš 200 laišk
Bear
2010-07-24, 11:31
Vis galvoju ka man primena ta nuotrauka kur geria vyna ...
Lietuvai reikia tokiu moteru.
Viktorija
2010-07-22, 15:35
Visada įdomu paskaityti apie įdomias asmenybes. Sėkmės, Lina !
susidomejus
2010-07-20, 13:56
Labai buvo idomu skaityt apie jos keista santyki su tevu. Visgi gal butent tai suformavo jos nepriklausomybe. Siaip man turi didelio panasumo i Picassa. Kazkokios vidines ugnies gal...
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai