Baldai keistuoliai arba laisvę ekologinėms idėjoms

Ar vaikystėje nesvajojote susirišti plausto iš tuščių plastiko butelių ir leistis į ilgą žygį upe? O gal iš panašių medžiagų buvote sumanę susikonstruoti fotelį ar rašomąjį stalą? Atiduodami duoklę vis stipriau siaučiantiems ekologijos vėjams, baldų kūrėjai ne tik ieško įdomių ir netikėtų sprendimų, bet vis dažniau žvalgosi ir į atliekų rūšiavimo konteinerius ar supirkimo punktus. 

Pripučiama suknelė-kėdė 

Nors šią vasarą mados kūrėjai aukština romantiką ir į moterų spintas grąžina ilgas sukneles, turbūt nedaugelis jų ryžtųsi pasipuošti apdaru su nugaroje pritaisytu pripučiamu „kamuoliu“. Menininkei Joo Youn Paek tai nepasirodė kliūtis. Jos pripučiama suknelė-kėdė pagaminta iš poros batų, dviejų pompų ir polietileno.

Einant į užpakalinę drabužio-baldo dalį pumpuojamas oras. Pailsus čia pat galima prisėsti ant nugaroje primontuotos pripučiamos „kėdės“. Deja, tik geroms 10 sekundžių, kol iš suknelės išeina visas oras. Nuolatinė judėjimo ir poilsio kaita? Visai viliojantis kasdienybės paįvairinimas, ar ne?

 
Kovinis naktinis staliukas 
Baiminatės dėl savo ir namų saugumo? Tuomet jums reikėtų įsigyti naktinį stalelį, akimirksniu virstantį skydu ir beisbolo lazda. Kompaktiška ir praktiška. Įprastomis dienomis ant jo galės įsikurti knygos ar stiklinė vandens, tuo tarpu kritiniais momentais stalelis taps nepamainomu kovos įrankiu prieš įsilaužėlius. Galbūt nekviestus svečius atbaidys jau pats transformacijos reginys?

 

Padangių stalas 

Ar esate ką nors girdėję apie šiuolaikinio dizaino kompaniją „Reestore“, gaminančią baldus iš perdirbimui skirtų medžiagų? Ne? Tuomet galbūt jums patiks rašomieji stalai iš lėktuvų sparnų. Glotnūs ir paprasti, jie gaminami iš perdirbimui skirtų lėktuvų detalių. Minimalistinis dizainas kuria netikėtumo įspūdį ir puikiai atlieka pagrindinę savo funkciją.

 

Žurnalinis staliukas iš... žurnalų 

Jaunų Bostono menininkų kūriniai yra tiesioginė reakcija į vis didėjantį žmonių vartotojiškumą. Inovatyviais sprendimais jie siekia išlaikyti ekologinę pusiausvyrą, vartotojams pateikdami savitas daiktų interpretacijas. Šie minimalistiniai baldai yra pagaminti iš stangriai susuktų žurnalų ritinėlių ir padengti ekologišku, aplinkai nekenksmingu laminatu. Staliukų paviršius nebijo vandens ir yra lengvai valomas. Lengvas skaitalas virsta lengvu namų akcentu. Sąmojinga.

 

Baldai gaiviųjų gėrimų mėgėjams 

Ypač tiems, kurie juos mėgsta siurbčioti pro plastikinį šiaudelį. „Promise Design“ sumanė, kad panaudojant tūkstančius nebereikalingų šiaudelių, galima pagaminti nuotaikingus fotelius ir pufus. Žinoma, be įdomaus dizaino šie baldai nepasižymi jokia praktine nauda, tačiau žvelgiant iš idėjinės pusės – tai puikus bandymas atkreipti ėmesį į besaikį žaliavų švaistymą. Tuo tarpu ieškantys funkcionaumo gali rinktis šiaudelines širmas arba šviestuvus.

 

Išeitis nedrįstantiems pakeisti šukuosenos 

Pavargote puoselėti juosmenį siekiančius plaukus ir norėtumėte kardinaliai pasikeiti? Nedrįstate? Tuomet jums vertėtų susipažinti su dizaineriu Ronaldu Thompsonu. Jis sugalvojo, kaip maišus žmonių plaukų, kasdien išgabenamus iš kirpyklų, paversti praktiškomis interjero detalėmis.

Viskas ganėtinai paprasta: plaukai sumaišomi su tam tikra rišamąja medžiaga ir virsta žaliava, savo struktūra primenančia pluoštinį stiklą. Vienintelė bėda ta, kad kol kas grakšti kėdė, kuriai sunaudojami maždaug 5 svarai žmogaus plaukų, kainuoja nei daug nei mažai – 15.000 JAV dolerių. Nepaisant to, R. Thompsonas pažada pasitempti ir sukurti pigesnių modelių.

 

Baldai dviratininkams 

Jei dviračio pedalus minate žiemą vasarą, o „Kritinė masė“ jums yra mėnesio renginys, veikiausiai neišbrokuosite baldų komplekto, pagaminto iš panaudotų dviračių dalių. Baldų dizaineris Andy Greggas senų dviračių detalėms įkvepia naują gyvybę, sujungdamas jas su tviskančiomis chromuotomis konstrukcijomis. Stilinga ir modernu.

Laikas.lt
Nuotraukos paimtos iš webEcoist.com
 

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai