8 išradimai, pakeitę pasaulį

Šiandien nebeįsivaizduojame gyvenimo be kai kurių daiktų ar reiškinių. Tačiau kadaise tai buvo tikrų tikriausi išradimai. Kviečiame susipažinti su kai kuriais jų. Galbūti tai įkvėps ir jus kūrybai, o gal net išrasite kažką naujo...

Tim Berners-Lee sukūrė World Wide Web

Britų išradėjas nekūrė paties interneto. Kai Tim pasiūlė savo naujoves, tinklas jau egzistavo, tačiau būtent jis pavertė jį tokiu, prie kokio esame pripratę. Tim Berners-Lee išrado URI, URL, HTTP, HTML. Savo pirmuosius darbus Tim pristatė dar 1989 m. dirbdamas Šveicarijos kompanijoje CERN. Nuo 1991 m. iki 1993 m. išėjo pirmosios URI, HTTP ir HTML specifikacijos.

Robert Plath palengvino daiktų gabenimą

Turbūt vyrukas būtų likęs eiliniu kompanijos Northwest lakūnu... Bet vieną gražią dieną, sunkiai vilkdamas nepakeliamą naštą lėktuvo link, Robert neapsikentė ir prisuko lagaminui ratukus.

Lakūno bendradarbiams šis negudrus išradimas taip patiko, kad netrukus Robert teko įkurti savo kompaniją – TravelPro – užsiimančią lagaminų su ratukais gamyba. 1992 metais kompanija TravelPro buvo įtraukta į Inc 500, o 1999 m. Robert pardavė savo verslą.

Hinda Miller ir Lisa Lindahl padėjo moterų sportui

1977 metais merginos dirbo kostiumo dizainerėmis Shakespeare festival, Belmonte. Draugėms parūpo viena svarbi problema – maža moterų sportinių rūbų pasiūla. Ilgai mąsčiusios kaip patobulinti moterims skirtą sporto aprangą, merginos sukūrė sportinę liemenėlę.

Galiausiai smulkus moterų verslas buvo parduotas kompanijai Sara Lee. Sportinės liemenėlės plačiai paplito visame pasaulyje.

Jack Kilby ir Robert Noyce kompiuterinio čipo išradėjai

1958 m. inžinierius Kilby (tada jis darbavosi kompanijoje Texas Instruments) išrado čipą. Už savo, pasaulyje netrukusią paplisti inovaciją, 2000 metais gavo Nobelio premiją. Robert Noyce likimas pakrypo kiek kita linkme.

Jis įkūrė dvi žymias kompanijas – Fairchild Semiconductor ir Intel. Šių dviejų vyrų išradimas pakeitė mūsų pasaulį, padovanojęs žmonijai asmeninių kompiuterių erą. Be jų išradimo negalėjo būti nė kalbos apie visuotinę kompiuterizaciją.

Bob Frankston ir Dan Bricklin- elektroninių lentelių sumanytojai

Šie du išradėjai sukūrė kažkada labai žymią programą VisiCalc, kurią galima laikyti elektroninių lentelių pradininke. Frankston ir Briklin „vaikutis“ neatlaikė konkurencijos su Microsoft. Išradėjai gali guostis tuo, kad jų programa buvo daugelio šiuolaikinių programų pradininkė ir savu laiku atnešė neblogą pelną.

Mellita Bentz atrado inovaciją kavos mėgėjams

Tie, kurie dievina kavą, žino, kokį vaidmenį atlieka kavos filtras. 1908 m., vokietė namų šeimininkė Mellita Bentz pirmoji išmėgino kavos filtrus. Nuo to laiko, buvusi namų šeimininkė tapo tikra verslininke. Laimingi žmonės visame pasaulyje pradėjo mėgautis kava be „šiukšlyčių“.

George Ferris pirmasis suposi Velnio ratu

Ar žinote, kas įkvėpė žymiojo rato išradėją? Ne ką mažiau žymus Eifelio bokštas. Beje, pats išradėjas taip ir negavo pelno iš savo „kūdikio“. Iki pat savo dienų pabaigos, George Ferris teisėsi su kompanija, kuri „pasiskolino“ Velnio ratą ir pradėjo masinę jų gamybą.

Alfred Fielding ir Marc Chavannes sugalvojo pakuotę trapiems daiktams

Ar vaikystėje išpakavę televizorių, spaudėte celofano oro burbuliukus? Pirmą kartą šią praktišką pakuotę ir neblogą „žaislą“ dar 1957 metais išbandė Alfred Fielding ir Marc Chavannes. Minėtieji išradėjai visai netyčia atrado puikią pakuotę dūžtantiems daiktams. Po kelių metų partneriai įkūrė kompaniją Sealed Air Corporation. Šiandien kasmetinis kompanijos pelnas siekia 5 milijardus dolerių.

Parengė Viktorija Gudelė

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai