Search Results for: "košės"

Video pusryčiai. Internetą užkariavęs vaizdelis „Ryanas Goslingas nevalgys savo košės“ (video)

Video pusryčiai. Internetą užkariavęs vaizdelis „Ryanas Goslingas nevalgys savo košės“ (video)

Pamenate, kai vaikystėje, tekdavo suvalgyti dar keletą papildomų šaukštų „už mamytę“, „už tėtuką“ arba „močiutę“? Panašu, jog aktorius Ryanas Goslingas nebuvo labai geras vaikas ir kaip įmanydamas iki šiol atsisako šaukštelio košės – na bent jau taip atrodo pasižiūrėjus škoto Ryano McHenry iš keleto filmų sumontuotą ir „patobulintą“ vaizdelį, užkariavusį viso pasaulio internautų simpatijas. Ir turbūt nenuostabu: kai jausmingas filmų scenas išgyvenančiam aktoriui staiga nežinia iš kur atsiradusi mistinė ranka pasiūlo šaukštą košės, mažų mažiausiai nusišypsosi…

Grikių košės virimo paslaptys

Grikių košės virimo paslaptys

Grikių košė padeda lieknėti, tinkama valgyti sergant diabetu arba širdies ir kraujagyslių ligomis. Dietologai šia košę rekomenduoja valgyti dienos pradžioje – per pusryčius ar pietus, nes grikiuose yra lėtai pasisavinamų angliavandenių, kurie ilgam pasotina ir suteikia organizmui energijos.

Gaspadoriškas jautienos kepsnys

Gaspadoriškas jautienos kepsnys

Jautieną supjaustome norimo dydžio kepsniais ir užmarinuojame.
Marinatas: žiedeliais supjaustome svogūną, užpilame actu, vandeniu, dedame garstyčias, maltus juoduosius pipirus, prieskonius ir išmaišome. Mėsą panardiname marinate ir maždaug po paros galime kepti.
Kiaušinio plakinyje ir džiūvėsėliuose pavoliotus kepsnelius kepame aliejuje, kol gražiai apskrunda. Šalia galima patiekti bulvių košės su spirgučiais bei šviežių daržovių arba labai tinka troškintos daržovės.

Bulvių suflė

Bulvių suflė

Virti bulves, kol suminkštės. Išvirusias bulves sutrinti ir sumaišyti su smulkintais žalumynais, kiaušiniais, grietinėle ir prieskoniais.
Bulvių košės pridedame į kepimo indelius. Viršų apibarstome tarkuotu sūriu. Kepame apie 15 minučių 180 laipsnių orkaitėje.

Žirnių košė

Žirnių košė

Gerai išmirkytus žirnius suberti į puodą, užpilti vandens, kad apsemtų, ir virti ant lengvos ugnies, kol žirniai suminkštės. Po to maišant suberti miltus, pavirinti, įberti druskos.

Ryžių apkepas su razinomis

Ryžių apkepas su razinomis

Jums reikės: 1 l ryžių košės 4 šaukštų cukraus 3 kiaušinių 50 gr. sviesto 1 stiklinės razinų 0,5 stiklinės lazdyno…

Kaip gimdė mūsų promočiutės

Kaip gimdė mūsų promočiutės

Visų tautų kultūrose žmogaus gyvybė vertinama kaip ypatinga Dievo dovana. Kirgizai nėščią moterį vadina orisuli – „dvi sielos“. Nėštumas senojoje lietuvių kultūroje laikytas paslaptyje, moterys jį slėpdavo, kol tik galėjo. Nėščioji negali net pagalvoti, kad galėtų ką nors pavogti, negali pavydėti, lieti apmaudą – gimusį vaiką užkluptų negandos. Po gimdymo keturiasdešimt dienų neišeidavo iš namų, nes manyta, kad moteris dar turi ryšį su mistiniu pasauliu ir protėvių vėlėmis.

Maistas gerai nuotaikai ir sveikatai

Maistas gerai nuotaikai ir sveikatai

Ar pastebėjote, kad nedidelis desertas po pietų daro stebuklus? Tiesioginis vadovas nebeatrodo toks reiklus ir pretenzingas, klientai tampa malonesni, mes pasijuntame laimingesni, o gyvenimas tampa gerokai saldesnis visomis prasmėmis. Visa tai lemia tam tikros medžiagos, kurios išsiskiria smegenyse, valgant vienokį ar kitokį maistą. Taigi, ką valgyti, kad būtume sveiki, o mūsų nuotaika – visuomet pakili?

Tradiciniai pusryčiai skirtingose Europos šalyse

Tradiciniai pusryčiai skirtingose Europos šalyse

Išvykus svetur, maistas – viena įdomiausių, labiausiai intriguojančių patirčių. Per jį galima ne tik pažinti šalį, bet ir iki šiol dar neatrastais skoniais ar jų deriniais nustebinti save, o gal net pasisemti įkvėpimo raciono pokyčiams namuose?

Kaip laikytis iškrovos dienų?

Kaip laikytis iškrovos dienų?

Niekas nepaneigs, kad dietos – nelengvas išbandymas mūsų organizmui. Ką daryti, jeigu jums sunku jų laikytis? Kaip numesti svorio nekenkiant sau ir be didelių pastangų ar diskomforto?