Search Results for: "varškės sūris"

Varškės sūrio blyneliai

Varškės sūrio blyneliai

Varškės sūrį apkepinkite aliejuje iš abiejų pusių, apibarstykite baziliku, pasūdykite. Pomidorą supjaustykite griežinėliais, sudėkite į lėkštę kartu su keptu sūriu.

Varškės apkepas su kumpiu

Varškės apkepas su kumpiu

Baltymus atskirkite ir išplakite iki standžių putų. Svogūną susmulkinkite ir pakepinkite. Kumpį supjaustykite kubeliais. Varškę, svogūną, kumpį, žalumynus ir sūrį sumaišykite su tryniais, tada atsargiai įmaišykite išplaktus baltymus, sukrėskite į riebalais išteptą kepimo formą ir kepkite 180-200 laipsnių orkaitėje 45-55 min.

Lašišos ir varškės kupstelis

Lašišos ir varškės kupstelis

Varškę išmaišykite su tarkuotu sūriu, česnaku, krapais, įdėkite po šaukštą majonezo ir grietinės. Negilaus puodelio kraštus ir dugną apdėliokite lašišos gabalėliais taip, kad neliktų tarpų. Į puodelį sudėkite varškės masę ir gerai prispauskite. Uždenkite viską lašišos gabaliukais. Įdėkite į šaldytuvą 30 min, prieš patiekdami išimkite iš puodelio apversdami ant lėkštės.

Paskutinėms iškyloms gamtoje – paprika ir sūris ant grilio

Paskutinėms iškyloms gamtoje – paprika ir sūris ant grilio

Graži diena gamtoje ir skanus ant grotelių kepamo maisto dūmas. Vasaros pabaigos orai tokiam malonumui nebuvo palankūs, tačiau spalio pradžia, pasak sinoptikų, leis atsigriebti. Artėjantis savaitgalis numatomas šiltas ir su pragiedruliais – tinkamas paskutinėms iškyloms gryname ore.

Savaitgalio receptas. Velykinis sūris

Savaitgalio receptas. Velykinis sūris

Sakoma, kad kuo gausesnis šv. Velykų stalas, tuo geresni bus metai. Taigi siūlome patiekalą, be kurio seniau per šv. Velykas neapseidavo nei viena šeima. Šiandien pats laikas jį pradėti gaminti, nes šį sūrį rekomenduojama palaikyti prislėgus bent vieną dieną. Taigi paprastas pagaminti, tačiau reikalaujanti palaukti, kol bus galima ragauti.

Jums reikės:

2 kg varškės,
2 kiaušinių trynių,
300 g sviesto,
1 stiklinės cukraus,
1 stiklinės plaktos grietinėlės,
50 g vanilinio cukraus.

Kaip gaminime:

Varškę sutriname virtuviniu kombainu (seniau tai darydavo sieteliu). Tuo pačiu prietaisu sviestą išsukame su kiaušinių tryniais, cukrumi bei vaniliniu cukrumi.

Atsargiai varškę sumaišome su gauta sviesto mase. Tada supilame plaktą grietinėlę, viską vėl išmaišome ir dedama į formą.

Formą išklojame sviestiniu popieriumi. Ant viršaus uždedame lentelę su svariu daiktu.

Toks sūris laikomas šaltoje vietoje, tik prieš tiekiant išimamas ir dedamas ant lėkštės.

Kaip jau minėta, rekomenduojama prislėgtą sūrį palaikyti bent vieną dieną.

Savaitgalio receptas. Varškės apkepas su kumpiu

Savaitgalio receptas. Varškės apkepas su kumpiu

Paskutiniam žiemos savaitgaliui užbaigti siūlome labai skanų ir sotų patiekalo receptą. Jūsų dėmesiui – varškės apkepas su kumpiu.Baltymus atskirkite ir išplakite iki standžių putų. Svogūną susmulkinkite ir pakepinkite. Kumpį supjaustykite kubeliais. Varškę, svogūną, kumpį, žalumynus ir sūrį sumaišykite su tryniais, tada atsargiai įmaišykite išplaktus baltymus, sukrėskite į riebalais išteptą kepimo formą ir kepkite 180-200 laipsnių orkaitėje 45-55 min.

Linksminkimės ne „afterpartyje“

Linksminkimės ne „afterpartyje“, o „dūzgėse“

Barista netrukus gali tapti kavaviriu, o po vakarėlio keliausime ne į „afterpartį“, o į „dūzges”. Tokius svetimžodžių pakeitimus siūlo kalbininkai.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija parengė protokolinį nutarimą dėl Svetimžodžių atitikmenų sąrašo papildymo. Dauguma pasiūlymų – tiesiog sulietuvinti tarptautinių žodžių variantai. Tačiau kai kur išties sužibėta išradingumu.

Iš anglų kalbos atkeliavusiam terminui „afterparty“ pasiūlyti net trys lietuviški atitikmenys. Kalbos komisijos nuomone, šį svetimžodį tiksliausia būtų keisti žodžiu „povakaris“. Vakarėlius pratęsti taip pat siūloma „pratęstuvėse“ arba „dūzgėse“.

Roko muzikos kryptis „acidrock“, kuriai priskiriamos tokios grupės kaip „Doors“, „Grateful Dead“ ar „Pink Floyd“, lietuviškai, kalbininkų manymu galėtų vadintis „rūgščiuoju roku“.

Kavos ruošimo meistrus baristas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistai siūlo vadinti kavaviriais, o „flashmob‘o“ akcijas – „sulėktuvėmis“ arba „sąspiečiu“.

Nemažai pasiūlymų kalbininkai pateikė įvairiems su kulinarija susijusiems terminams. Pavyzdžiui plaktų baltymų pyragaičio morengo sinonimu siūlomas „orinukas”, panyro – indiškas varškės sūris, o „karvingą“ siūloma vadinti meniniu daržovių pjaustinėjimu.

„Netbook‘us“ kalbininkai siūlo vadinti tinklinukais, „brainstormig‘ą“ – „minčių lietumi“, o loftams siūlomas sinonimas „gamykliniai butai”.

Silkės sumuštinukai

Silkės sumuštinukai

Silkių filė supjaustykite nedideliais gabalėliais, obuolį – plonomis riekelėmis, svogūną – pusžiedžiais, agurką – griežinėliais.

Duonos trikampėlius aptepkite varškės sūriu, uždėkite obuolio riekeles, agurkus, silkę, svogūną, žalumynus ir pabarstykite pipirais.

Špinatais įdaryta veršiena

Špinatais įdaryta veršiena

Grybus išmirkykite, vandenį pasilikite. špinatus nuplaukite, nuplikykite ir nuvarvinkite. Grybus, špinatus, vieną svogūną ir česnaką susmulkinkite, 5-10 minučių maišydami troškinkite su šaukštu riebalų, gardinkite druska, pipirais, muskatų riešutais ir ataušinkite. Masę maišykite su sūriu ir kiaušiniu.

Kokie požymiai rodo

Kokie požymiai rodo, kad maistas tau žalingas?

Alergija – viena iš iš dažniausių civilizacijos ligų. Dažnu atveju nemaloni kūno reakcija pasireiškia pieno produktams. Tačiau kaip atskirti – tai alergija, ar maisto netoleravimas? Ar tik gydytojas gali nustatyti, kad esi alergiškas tam tikram maisto produktui?