Laikas.lt

Paimta iš:
https://www.laikas.lt/lt/info/16589/5-minimalistinio-dizaino-sviestuvai-kas-isliko-madinga-nuo-xx-a-pradzios-iki-siu-dienu-foto/

Data: 2014-09-13, 13:00

5 minimalistinio dizaino šviestuvai: kas išliko madinga nuo XX a. pradžios iki šių dienų? (foto)

Laikas.lt

Išskirtinio dizaino šviestuvai gali tapti interjero dekoro ir stiliaus akcentais. Tinkamai parinktas įdomių formų šviestuvas suteiks interjerui unikalumo ir pabrėš namų ir jų šeimininkų individualumą. Šiame įraše pristatome jums įdomiausius, jau klasika tapusius baldų ir interjero centro „Domus galerija“ modernistinius ir šiuolaikinio minimalistinio bei industrinio dizaino šviestuvus.

XX a. pradžioje, vienas novatoriškiausių to meto dizainerių ir architektų prancūzas Bernard-Albin Gras sukūrė pirmuosius šviestuvus, specialiai pritaikytus biurams ir pramoninėms erdvėms – LA LAMPE GRAS. Šie šviestuvai pasižymėjo paprastumu, tvirtu ir ergonomišku dizainu. Šiomis dienomis išpopuliarėjus industriniam interjero stiliui, šviestuvai naudojami ir namų interjere – ypač LA LAMPE GRAS pamėgo loftų naujakuriai (1 ir 2 pav.)

Skandinaviško dizaino šviestuvą GRASSHOPPER 1947 m. sukūrė švedų dizainerė Greta Magnuson Grossman. Ši moteris pirmoji istorijoje gavo Švedijos dizaino apdovanojimą bei 1933 m. atidarė savo baldų parduotuvę Stokholme. Šviestuvo GRASSHOPPER atgal pasviręs metalinis trikojis stovas leidžia šviesai sklisti kryptingai ir neakinti. Šiais laikais dizainerės sukurti šviestuvai yra tapę kolekciniais ir parduodami aukcionuose (3 pav.).

Kitas klasika tapęs kūrinys – šviestuvas MANTIS. Jo dizainą sukūrė vokietis Bernard Schottlander, šiomis dienomis pristatomas kaip vienas ryškiausių XX a. interjero ir eksterjero skulptorių. Aliuminius MANTIS šviestuvus galima pasukti 360 laipsnių kampu, lengvai koreguoti aukštį, todėl juos nesunku priderinti įvairiose interjero erdvėse. Subtili ir lengva šviestuvo forma bei juodo satino spalva suteikia interjerui išskirtinį stiliaus ir elegancijos pojūtį (4 ir 5 pav.).

Funkcionalaus minimalistinio dizaino gerbėjams siūlome atkreipti dėmesį į 2013 m. Milano parodoje „Euroluce“ pristatytus šviestuvus „String Light“. Dizaineris Michael Anastassiades sako, kad idėja sukurti šiuos šviestuvus kilo važiuojant traukiniu ir pro langą stebint elektros laidus: „Jie tokie gražūs ir poetiški, tai būdas sujungti stulpus, bet tuo pačiu jie dalina ir kraštovaizdį. Aš norėjau tai perteikti interjero architektūroje“ (6 ir 7 pav.).

Šiuolaikinio industrinio dizaino pavyzdys – dizainerio Alberto Pucheti sukurtas šviestuvas AERODROME. Šių šviestuvų dizainas įkvėptas aerodinamikos dėsnių, lėktuvų turbinų inžinerijos, septintojo dešimtmečio  dvasios ir tarptautinių aerouostų laukiamųjų atmosferos. Šie šviestuvai patiks tiems, kurie mėgsta ryškias spalvas ir skandinaviško dizaino formas (8 pav.).

© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.