Medicinos studentai Jungtinėje Karalystėje, vertindami moksliniams tyrimams paaukotą kūną, netikėtai susidūrė su itin retu atveju – vyru, kuriam išaugusios trys peniai.
Manoma, kad maždaug vienas iš šešių milijonų berniukų gimsta su dviem varpomis, o ši būklė yra vadinama difalija. Nuo tada, kai ji buvo pirmą kartą mediciniškai pripažinta, užregistruota tik apie 100 atvejų per pastaruosius 400 metų.
Trifalija – dar retesnė genetinė anomalija, kurios atveju naujagimis berniukas turi tris atskiras varpas. Anksčiau tai buvo užfiksuota tik vieną kartą – 2020 metais Irake gimusiam kūdikiui.
Naujausias atradimas, aprašytas žurnale „Journal of Medical Case Reports“, buvo padarytas atliekant 78 metų vyro kadaverinį skrodimą.
Tai yra išskirtinis šios būklės atvejis suaugusio žmogaus kūne ir pirmas kartas, kai jis buvo nuodugniai ištirtas per pomirtinį skrodimą.
Įtaria, kad tokių indikacijų papilitimas gerokai didesnis
Birmingemo universiteto Medicinos mokyklos tyrėjai įtaria, kad vyrų su tokiais lytiniais organais paplitimas „gali būti didesnis nei tikėtasi“.
Naujausiu atveju jie teigia, kad suaugęs baltaodis vyras tikriausiai nebuvo informuotas apie savo ypatingą būklę, nes išorinė jo lytinių organų išvaizda atrodė normali.
Tačiau, atlikus išsamesnį tyrimą, mokslininkai nustatė, kad jo kapšelio maišelyje buvo dvi mažesnės varpos, iš kurių viena buvo sujungta su ta pačia šlaple kaip ir pagrindinė varpa.
„Be skrodimo ši anatominė variacija būtų likusi neatrasta, o tai rodo, kad polifalijos paplitimas gali būti didesnis nei tikėtasi“, – teigė tyrėjai.
„Nepaisant iš pirmo žvilgsnio normalios išorinės lytinių organų išvaizdos, 78 metų baltaodžio vyro skrodimas atskleidė išskirtinę anatominę variaciją: dvi mažas papildomas varpas.“
Tre varpa, mažiausia jo kapšelio maišelyje, neturėjo šlaplės.
Atradimai suteikia daugiau žinių apie tokios anomalijos morfologiją
Mokslininkai teigia, kad šie atradimai suteikia daugiau supratimo apie šios anomalijos morfologiją ir klinikines pasekmes.
Vyrų genitalijos paprastai pradeda formuotis anksti nėštumo metu, per maždaug keturias–septynias savaites nuo pastojimo. Tyrėjai įtaria, kad genetinės anomalijos, veikiančios vyriško hormono androgeno receptorių ekspresiją, galėjo turėti įtakos nenormaliam penio augimui.
Tyrėjai nustatė, kad kūdikio vystymosi pradžioje jo šlapimo vamzdelis – arba šlaplė – iš pradžių formavosi antrinėje varpoje. Kadangi ši varpa nebuvo pilnai išsivysčiusi, šlaplė pasikeitė kryptimi ir susiformavo pirminėje varpoje.
Gali reikšmingai padidėti infekcijų tikimybė ar nevaisingumas
Mokslininkai perspėja, kad tokie nenormalūs organų augimai gali reikšmingai padidinti infekcijų, seksualinės funkcijos sutrikimų ar nevaisingumo riziką.
Jų teigimu, šias būkles reikia geriau suprasti, kad būtų galima tiksliau diagnozuoti ir gydyti pacientus, kuriems pasireiškia urologiniai simptomai, taip pat siekiant palengvinti kateterių įstatymą, urologinį vaizdavimą ir chirurgines procedūras.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.independent.co.uk/news/science/man-three-penis-triphallia-medical-mystery-b2630051.html
Esu Gintarė, „Aktualu“, „Įdomu“ ir „Patarimai“ skilčių straipsnių redaktorė. Mano tikslas – šviesti visuomenę ir paskatinti žvelgti į dalykus lengviau bei paprasčiau. Siekiu, kad mano straipsniai būtų informatyvūs, pateikiantys vertingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kuriuos lengva pritaikyti kasdienybėje. Mano tikslas – kurti aktualų ir įkvėpiantį turinį Laikas.lt skaitytojams.