Now Reading
Mirė žymiausių M. Monroe nuotraukų autorė – Eve Arnold (Foto)

Mirė žymiausių M. Monroe nuotraukų autorė – Eve Arnold (Foto)

Mirė žymiausių M. Monroe nuotraukų autorė – Eve Arnold (Foto)

Laikas.lt
Nuotr. Eve Arnold

Eve Arnold – viena žymiausių pasaulio fotografių, mirė likus vos 3 mėnėsiams iki 100 jubiliejaus. E. Arnold pasaulyje labiausiai išpopuliarėjo padariusi daugybę M. Monroe nuotraukų.

E. Arnold tapo viena labiausiai vertinamų ir gerbiamų XX a. fotografių. Dar 1957 m. Eve tapo pirmąją moterimi, įsidarbinusia legendinėje „Magnum“ agentūroje. Robertas Capa, vienas „Magnum“ steigėjų, kartą Eve darbą apibūdino kaip kritimą „tarp Marlene Dietrich kojų ir kartaus bulviakasių gyvenimo“.

„Ji buvo tikrai nuostabi. Kur kas geresnė ir drąsesnė už mane. Eve nebijojo fotografuoti pavojingose vietose ir daug keliavo. Aš pati nesutikdavau dirbti, jeigu reikėdavo keliauti bent 10 min. už Londono“, – pasakojo Jane Brown, ilgametė Eve draugė.

E. Arnold gimė Filadelfijoje (JAV), 9 vaikų šeimoje. Gyvenimas nebuvo lengvas, tačiau ji teigė, kad vos paėmusi fotoaparatą, suprato, savo pašaukimą. 1960 m. persikėlusi gyventi į Londoną. Eve dirbo „Sunday Times“ ir kituose didžiausiuose leidiniuose.

Paskutinius savo gyvenimo metus praleido senelių prieglaudoje. Nors fotografuoti jau neleido sveikata, Eve rinko asmeninę fotografijos knygą, kurią išleido praeitais metais.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Magnum“ išplatino tokį pranešimą: „Eve portretiniai darbai turbūt patys įsimintiniausi: politikai, muzikantai, aktoriai ir visiškai niekam nežinomi asmenys. Žinoma, nepamirštamas ir 10 m. trukęs bendras darbas su M. Monroe“. Ir tikra tiesa, Eve nuotraukose galite pamatyti ne tik įžymius žmones, bet ir paprastą Kinijos, Rusijos, Afganistano, Pietų Afrikos ir Pietų Amerikos žmonių kasdienybę.

Tiek kolegos, tiek ekspertai, tiek gerbėjai Eve vertino ne tik už profesionalumą, bet ir pasišventimą darbui ir nuoširdumą. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt