Now Reading
Motociklų akrobatas: kaip netapti „donoru“ kelyje (video)

Motociklų akrobatas: kaip netapti „donoru“ kelyje (video)

Motociklų akrobatas: kaip netapti „donoru“ kelyje (video)

Nors motociklų sezonas mūsų šalyje prasideda gegužę, šiltas oras į gatves jau išgynė daugybę motociklininkų. Šios mažų gabaritų ir itin greitos transporto priemonės yra tikras iššūkis kelyje: jas sunku ne tik pastebėti, bet ir atpažinti jų rodomus signalus. Kaip motociklininkams netapti „donorais“ kelyje, pataria profesionalus motociklų akrobatas Šarūnas Kezys.

„Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad kiekvienas sėdantis už motociklo vairo – „donoras“. Nesutinku. Jei vairuotojai vadovaujasi sveiku protu, nelaimės 99 atvejais iš 100 pavyksta išvengti. Netgi tie nutrūktgalviai, ieškantys savo galimybių ribų, pasirinkę tinkamą kelią, jokiu būdu ne miesto, gali būti visiškai saugūs. Taip treniruojamės ir mes“, – sako Š. Kezys, vienas iš motoakrobatikos čempionato „Stunt Riding 6 K Euro cup“ dalyvių.

Anot jo, greičio išbandymams puikiai tinka Nemuno ringas, o tik ką išsilaikiusiems motociklo teises, nereikėtų pirkti pačios galingiausios dviratės transporto priemonės. „Vaizduotė dažnai prasilenkia su realybe ir pirmuosius metus geriau susilaikyti nuo pagundų“, – kalba motoakrobatikos profesionalas.

Net ir patyrusiems motociklininkams Šarūnas pataria būti atidiems kelyje. „Norite būti pastebėti kitų eismo dalyvių – manevruokite lėčiau. Kad būtum pastebėtas automobilio vairuotojo, turi judėti panašiu greičiu kaip automobilis. Miesto gatvės ne vieta greičiui net ir profesionalams – jei klaidos nepadarysi pats, ją gali padaryti kitas už vairo sėdintis asmuo“, – tikina jis.

Ypatingo atsargumo turėtų imtis ir automobilių vairuotojai. „Šiltuoju sezonu į veidrodėlį reikia žvilgčioti bent du – tris kartus dažniau. Paprastai šios taisyklės vairuotojai laikosi vos prasidėjus motociklų sezonui, tačiau vėliau atsipalaiduoja, pamiršta, tada įvyksta nelaimė“, – kalba Šarūnas Kezys.

Motoakrobatikos profesionalas savo dviratę transporto priemonę naudoja ne tik greičiui pajusti, bet piešia figūras, atlieka triukus ir išnaudoja motociklą taip, kaip ne kiekvienas net ir įsivaizduotų. Kaip motociklų sporto šou atrodo realybėje bus galima išvysti jau gegužės 6 dieną „Žalgirio“ arenoje, kur vyks „Stunt Riding 6 K Euro cup“ čempionatas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Renginio metu motociklizmo stereotipus laužys gausus būrys Lietuvos sportininkų, motoakrobatizmo žvaigždė iš Čekijos Martin Kratky, svečiai iš Lenkijos Ernest Komorowski ir Lukasz Belz. Žiūrovus džiugins ispanai Juanan del Fresno, Edu Rodrguez ir Jon Pena Zalla. Čia taip pat pasirodys motobolo rinktinė, BMX dviračių virtuozai ir kiti ekstremalai.

Šarūno Kezio pasirodymas:

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt