Now Reading
Multimedijos ir muzikos festivalis „Insanitus“ iš Kauno keliasi į Vilnių

Multimedijos ir muzikos festivalis „Insanitus“ iš Kauno keliasi į Vilnių

Multimedijos ir muzikos festivalis „Insanitus“ iš Kauno keliasi į Vilnių

Laikas.lt

Didžiausias tarptautinis multimedijos ir muzikos festivalis Lietuvoje – „Insanitus“ – po penkių metų ištikimybės Kauno urbanistinėms erdvėms lapkričio 6-14 d. keliasi į Vilnių.

„Draugystė su menų fabriko „Loftas“ komanda ir pažintis su jų kieme esančiomis erdvėmis apsprendė faktą, kad „Insanitus“ laboratorijai laikas augti ir keisti savo lokaciją“, – sako organizatorius Tarptautinės meno kūrėjų asociacijos „Freimas” vadovas Žilvinas Širka.

„Insanitus“ programa susideda iš menininkų rezidencijų, kurių metu yra kuriamos šviesos instaliacijos, parodos atidarymo ir eksponavimo savaitės bei uždarymo renginio, kuriame kasmet pasirodo ypatingos ir kruopščiai atrinktos muzikinės žvaigždės.

„Paroda visuomet yra nemokama ir atvira visiems interesantams visą „Insanitus“ savaitę. O parodos uždarymas, žinoma, yra renginys su bilietais, kadangi visada stengiamės pakviesti netikėtus sprendimus vertinančias grupes“ –, priduria Ž. Širka.

Šviesos instaliacijos užburs vilniečius savaitei

Šiemet „Insanitus“ laboratorijoje dalyvauja 9 menininkai iš skirtingų pasaulio šalių: Čekijos, Vokietijos, Vengrijos, Meksikos, Makedonijos ir kitų.

Jie rezidencijų metu kurs šviesos instaliacijas, kurios užburs vilniečius ir miesto svečius lygiai vienai savaitei. Šviesos instaliacijos visada yra kuriamos taikant naujausių technologijų galimybes, o parodos stebėtojai tampa jos dalyviais.

Tarp multimedijos meistrų šiemet atvyksta Berlyne kuriantis austras Maxas Frey, kuris savo instaliacijoje panaudos ne tik technologijas, bet ir kinetikos mokslo žinias. Jo kūrybos principas: judesys, šviesa, laikas.

Taip pat akis džiugins Niujorko meno mokyklos absolventas Hansas Kotteris. Jis pristatys savo žymiąją „Light Box“ instaliaciją. Hnaso kūryba ištrina ribas tarp to, kas protu suvokiama ir technologiškai sukonstruotos fantastikos. „Insanitus“ projekto įgyvendinimus remia Kultūros taryba.

„Insanitus“ parodą uždarys reivas „Lofte“

Ryškiausi šviesos sprendimai iš parodos erdvių vienai nakčiai, lapkričio 14 d., bus perkelti į menų fabriką „Loftas“, kur įvyks parodos uždarymo reivas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Pirmieji skelbiami reivo svečiai yra žymiausia Skandinavijos madingojo pogrindžio indie grupė „Efterklang“, kuri pasirodys su perkusininku Tatu Rönkkö. Jie prieš pat atvykimą apsijungs ne tik muzikaliai, bet ir po nauju bendru vardu.

Nuo tada lygiai metus jie kurs tik po naujuoju pavadinimu atsisakydami bet kokiu sąsajų savo muzikine praeitimi. Iš dalies tai irgi yra meninis eksperimentas ir Vilnius taps pirmasis, kuris tai patirs.

Tiesa, vienas iš „Efterklang“ narių – Rasmus Stolbergas – jau lankėsi Vilniuje, kur pristatė filmą apie savo grupę.

„Efterklang“ albumas „Piramida“ buvo įrašytas šiaurietiškos gamtos galybės ir grožio apsuptyje, apleistame kalnakasybos miestelyje Piramida, esančiame Šiaurės Rusijoje. Filme rodoma grupės muzikinių garsų medžioklė negyvenamuose plotuose ir apleistuose pastatuose. Kūrybos proceso metu visą filmavimo komandą saugojo profesionali apsauga nuo baltųjų meškų!

Be uždarymo renginio ir parodos visą „Insanitus“ savaitę vyks nemokamos interaktyvaus kino peržiūros, paskaitos tiek meno mylėtojams, tiek profesionalams. Taip pat – kūrybinės dirbtuvės, kurias kuruoja patyrusi video menininkų bendruomenė „Miracles“. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt