Now Reading
Naujai suskambės nebylioji „Žanos D‘Ark aistra“

Naujai suskambės nebylioji „Žanos D‘Ark aistra“

Naujai suskambės nebylioji „Žanos D‘Ark aistra“

„Klasika nemiršta. Klasika nesensta. Klasika atgimsta.“ Galbūt šie žodžiai įsigėrę banalumo kvapo, bet jų kartojimas – be galo malonus. Ypatingai tada, kai jie skamba kine.

Šį kartą muzikos grupių „Portishead“ ir „Goldfrapp“ nariai Adrianas Utley ir Willas Gregoris nebyliajai režisieriaus Carlo Theodoro Dreyerio klasikai – filmui „Žanos D‘Ark aistra“ (ang. The Passion of Joan of Arc“) – suteiks naujų garsinių atspalvių.

1928-ųjų kino juostai sukurtas ne vienas muzikinis fonas. Tarp jų – ir Šv. Kristoforo orkestro atliktas kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus kūrinys. Adrianas Utley ir Willas Gregoris tęsia šią tradiciją nauju projektu, kuriame drauge su gitaristų grupe, choru ir dirigentu Charlesu Hazlewoodu vėl prakalbins „Žanos D‘Ark aistrą“.

Muzikinė premjera įvyks gegužės 7 d. Anglijoje, Bristolio koncertų salėje „Colston Hall“. Rodant režisieriaus Carlo Theodoro Dreyerio nebylųjį filmą, muzikantai gyvai atliks sukurtą garso takelį. Vėliau planuojama pasirodymus tęsti neįprastose vietose, tokiose kaip meno galerijos, katedros ar Romos amfiteatrai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Mes norėtume groti tokiose vietose, kurios ne visuomet susijusios su begarsiu kinu ar tiesiog kinu, ir galbūt tai atlikti keliuose festivaliuose, – pasakoja grupės „Portishead“ muzikantas Adrianas Utley. – Norėtume tai pateikti tokia forma, kuri, esu tikras, žmonėms bus iš tiesų maloni.“
Muzikos autoriai rinkosi tarp 20 begarsių filmų, tačiau „Žanos D‘Ark aistra“ labiausiai tiko jų muzikai.
Kaip šis projektas galėtų atrodyti, pateikiama amerikiečių gitaristo Robo Byrdo sukurta ambient muzikos stiliaus improvizacija.


Parengta pagal „BBC“
kinopasaka.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt