Now Reading
Negalintiems gyventi be lietuviškų žvaigždžių – ekskursija po jų namus (Foto)

Negalintiems gyventi be lietuviškų žvaigždžių – ekskursija po jų namus (Foto)

Negalintiems gyventi be lietuviškų žvaigždžių - ekskursija po jų namus (Foto)

Ekskursijų būna įvairiausio pobūdžio: vaikščiojimas po miestą, lindimas į rūsius, alaus degustavimas, žymių rašytojų gyventos vietos… Tačiau kai kurių ekskursijas vykdančių įmonių originalumui ribų nėra. Bendrovė „Vaiduokliai“ sugalvojo naują pramogą – ekskursijas po žymių žmonių namus.

Tačiau tie, kurie galvoja, kad ekskursijos metu užsuks ir į pačių namų vidų, labai klysta, nes pasižvalgymas vyksta tik prie tvorų, o kai kuriais atvejais – net iš labai toli. Kodėl ekskursijos dalyvių „žvaigždūnai“ neįsileidžia į savo namus? Kaip teigė „Vaiduoklių“ direktorė Marta Zotikova, daugumos jų buvo paprašyta įsileisti į vidų, tačiau atsakymo arba nesulaukta, arba jis buvo neigiamas. „Keista, nes tai būtų puiki reklama“, – nusistebėjo ekskursijos organizatoriai.

Kad patys įvertintumėme, ar verta skaitytojams už tokią ekskursiją mokėti 80 Lt, pirmieji sėdome į „Vaiduoklių“ autobusiuką ir apsižvalgėme.

Pirma stotelė – Užupis ir legendomis apipinto A. Zuoko rezidencija (be A. Zuoko). Prieš penkiolika metų už 20 tūkst. JAV dolerių Artūras Zuokas apleistame ir dar ne tokiame populiariame Užupyje nusipirko griuvėsius, kurie šiuo metu verti išties nemažos pinigų krūvos – 9 mln. litų. Dabar namas atrodo įspūdingai, vien ko vertas vaizdas, atsiveriantis pro langus (gandai gandais, tačiau Vilnelės šlaitą apaugusius medžius A. Zuokas kažkada asmeniškai paprašė nukirsti, kad neužstotų vaizdo). Namų interjere dominuoja viskas, kas itališka. Kaip teigė Agnė Zuokienė, ji tikisi, kad „itališki baldai suteiks jėgų antplūdį gaminti, kaip tai būdavo viešint Italijoje“. Pasak gidės, kiekvienas žmogus turi teorinę galimybę patekti pas Zuokus į namus, nes pvz., neseniai politikas „prasuko“ projektą „Registruokis :Facebooke“ ir laimėk sekmadienio pietus pas Zuokus“. Projektas susilaukė didelio susidomėjimo. Tačiau tai nėra labdara – už produktus susimoka patys projekto dalyviai.


Antra stotelė – Antakalnis ir R. Paksas. Jei kada netyčia praėjote pro šį namą Antakalnyje – turbūt net nebūtumėte pagalvoję, kad čia gyvena Rolando Pakso šeima. Namas išties neišskirtinis, jį supa tujų tvora, o ir išorė nespindi prabanga, būdinga aukštiems politikams ar turtingiems žmonėms. Ir nebent ant namo kabanti vėliava išduoda, kad čia gyvena politikas. Namas stovi 10 hektarų sklype, ir yra įvertintas pusę milijono litų. L.Paksienė namie augina ne tik gėles, bet ir turi savo darželį, kuriame veši prieskoniai.


Trečia sustojimas – Prezidentinis. Į Turniškes „Vaiduoklių“ autobusiukas važiavo ilgiausiai, tačiau iki pačių prezidentų namų neprivežė, nes jie saugomi iš tolo. Jūsų lauktų gidės pasakojimas apie rezidencijų istorijas, faktas, kad Rolando Pakso žmona Laima dabartinėms prezidentės Dalios Grybauskaitės namo atnaujinimui išleido apie pusę milijono litų, o pati D.Grybauskaitė vėliau savo rezidencijos įrengimui išleido palyginus mažą sumą – tik 27000 Lt. Pamatysite ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus nuomojamą butą, Algirdo Brazaukso našlės namą ir Valdo Adamkaus rezidencijos kontūrus. Beje, premjero buto išlaikymas kas mėnesį kainuoja 10 tūkst. Lt.


Toliau – Žvėrynas

Šiame gražiame, medinių namų rajone gyvena Šarūnas Marčiulionis, kurio namas randasi prie taip vadinamų „čiulbančių kryžių“.


Žinomo krepšininko namas stovi šalia valstybės valdomų svečių namų, skirtų priimti atvykstančius užsienio asmenis. Tai 5 hektarų plote stovintis 4000 kvadratų namas, kurį iki 2008 metų buvo galima išsinuomoti ir organizuoti įvairius renginius. Tačiau vėliau kažkodėl nuspręsta nebeleisti nuomoti svečių namų bet kam ir nuo to laiko jie stovi „išdidūs ir vieniši“. O pastato išlaikymas kasmet kainuoja apie pusę milijono litų. Pasak gandų, čia visai norėtų įsikurti Rusijos ambasadorius.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Beno Gudelio namas laikomas brangiausiu Lietuvoje, jo vertė 30 mln litų. Ir turbūt suprantama, kodėl tokia didelė šio namo vertė, nes vien ko vertas vaizdas – pro langus matosi beveik visas Vilnius. Namas stovi pusės hektaro plote, prie namo – tvenkinys su žuvimis. Gudelis su žmona labai mėgsta įvairiausius augalus, jų čia – 4000 egzotiškų rūšių. Namo vidus įrengtas klasikiniu stiliumi, visur pilna beždžionėlės elementų, nes B.Gudelio žmona Izolda Gudelis yra gimusi beždžionės metais. Visas šitas „turtas“ stovi Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje ir B. Gudelis nelabai kreipia dėmesio į aplinkosaugininkų reikalavimus. Aplinkos ministerijai vyras jau yra sumokėjęs 70 tūkst. litų vertės baudų už draustinio „keitimą“.

Turtingiausias žmogus Lietuvoje, koncerno „Achemos grupė” vadovas Bronislovas Lubys gyvena 812 kv. metrų ploto name prie pat Neries kranto. 2008 metais statytą namą projektavo architektas A.Taujanskas. B.Lubio būstas išsiskiria prabanga, kuri ypač gerai matosi apėjus namą iš upės pusės, kur gali pamatyti kol kas tik laikina tvora aptvertą prabangų kiemą su antikinėmis kolonomis, rožyno alėja ir vandens fontanais. Namas kažkiek primena dvarelį ar net pilaitę, kuri neatrodo labai skoningai ir atspindi daugumos milijonierių skonį, jau neminint 16 arų žemės sklypo, dėl kurio ribų nuolat kyla diskusijos su Žvėryną saugančiais aplinkosaugininkais.

Paskutinė stotelė – Henriko Daktaro namai. Turbūt dauguma ekskursijos dalyvių įsivaizdavo, kad bus vežami į Kauną, tačiau šmaikštieji „Vaiduoklių“ darbuotojai visus nuvežė prie… Lukiškių kalėjimo. „H. Daktaras reziduoja šitame gražiame pastate su spygliuota viela – Lukiškių kalėjimo rūsyje, 6 poste 227 kameroje, kurios viduje – vienas langas, drėgna ir šalta. Taip mums pasakojo Henriko žmona Ramutė Daktarienė“, – teigė ekskursijos gidė.

Tad pasivažinėjimas po žymių žmonių baigtas, pro garsiosios Natalijos Zvonkės butą centre pravažiuota nesustojus, ekskursiją truputį gadino pliaupiantis lietus, tačiau apibendrinus – jei įdomus Lietuvos žvaigždžių ir politikų gyvenimas ir negaila pinigų už dviejų valandų ekskursiją, kurios metu sužinosite įdomių faktų apie žvaigždes – pirmyn.

Tačiau jei ir taip domitės lietuviškomis aktualijomis, turbūt dauguma gidės papasakotų dalykų jau būsite girdėję per televizorių, o kaip atrodo namai matę – Laikas.lt galerijoje.

Rasa Barčaitė
Nuotr. Tomo Adomavičiaus

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt