Now Reading
Nepagražinti portretai atskleidė saulės daromą žalą mūsų odai (foto)

Nepagražinti portretai atskleidė saulės daromą žalą mūsų odai (foto)

Nepagražinti portretai atskleidė saulės daromą žalą mūsų odai (foto)

Laikas.lt
Caros Phillips nuotr.

Niujorke dirbanti fotografė Cara Phillips į savo studiją pasikvietė keletą žmonių portretinėms nuotraukoms. Nespalvotų fotografijų tikslas šį kartą buvo ne tik įamžinti pavienius asmenis, bet ir atskleisti jų odai saulės padarytą žalą.

Menininkė, įkvėpta gydytojų kabinetuose ar internetinėse svetainėse rastų nuotraukų, į pagalba savo projektui pasitelkė ultravioletinius spindulius skleidžiančias lempas.

Beje, šis procesas taip pat kenksmingas žmogaus sveikatai, tačiau tai padeda pamatyti tai, ko įžvelgti plika akimi neįmanoma.

Dėmės ant žmonių veidų atsiranda būtent nuo saulės. Tad kuo žmogus jos kasdien daugiau gauna, tuo jo veidas labiau jomis išmargintas.

Saulės pėdsakai būdingi vyresniems žmonėms, tačiau vis dažniau pasitaiko ir juos ant veido nešiojančių jaunuolių. Norint to išvengti, gydytojai pataria turėti kuo mažiau kontaktų su saule, o būnant joje naudoti apsauginį kremą.

Savo sumanymą Cara Phillips įvardija kaip antiphotoshopinį procesą, kuomet žmogaus veido oda yra ne retušuojama, kaip dabar įprasta, o atvirkščiai – stengiantis išryškinti ne visada pastebimas dėmes.

Šis projektas, žinoma, turi ir dar vieną, kilnesnį tikslą – supažindinti žmones su saulės poveikiu, kas nesisaugant dažnai pereina į odos melanomą.

Fotografė prie savo studijos pastatė lentelę su užrašu „Portretai už dyka“. Taigi apsilankiusieji ir atsidūrė vėliau „Ultravioletinėmis grožybėmis“ pavadintoje nuotraukų serijoje.

See Also
9 paprasti patarimai

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top