Now Reading
„New East“ organizatoriai: „Vilniuje yra gerai, bent jau muzikine prasme“ (interviu)

„New East“ organizatoriai: „Vilniuje yra gerai, bent jau muzikine prasme“ (interviu)

„New East“ organizatoriai: „Vilniuje yra gerai

Karolis Vyšniauskas
Nuotraukos – Alina Krushynskaya

Skamba kaip geras prekės ženklas Vilniui. Pamirškime pilkus senuosius Rytus, pereikime prie naujųjų – aktyvių, madingų, neišpaikusių. Tokį miestą mums siūlo vakarėlių serija „New East“ ir kviečia antrąjį kartą: vasario 1-ąją klube „SoulBox“ gros jaunos Varšuvos elektroninės muzikos kompozitorius „The Phantom“.

Susipažinkite su juo čia pat:


„Tai naujosios kartos elektroninės muzikos prodiuseris, jau spėjęs apkeliauti didžiausius pasaulio miestus su savo muzika. „The Phantom“ muzika jau seniai sukasi mūsų grojaraščiuose ir kuris laikas yra linksniuojama ne vieno garsaus urbanistinės šokių muzikos veikėjo – DJ Oneman, Brenmar, Lunice.
 
„The Phantom“ išraidingai maišo seksualaus house, londoniško grime’o ir galybės kitų artimų žanrų sąskambius. Labai džiaugiamės turėdami galimybę – išdrįsime pasakyti – geidžiamiausią house / uk bass muzikos prodiuserį visoje Rytų Europoje pristatyti ir Vilniaus publikai“, – nesikuklindamas apie svečią kalba vienas „New East“ organizatorių Laurynas Rėčkus.
 
Ši vakarėlių serija – jo ir kolegos tiek prie mikrofono („Zip FM“ radijo laidoje „Despotin‘ Beat Club“) tiek prie DJ pulto (duete Bowties) Mariaus Mozūraičio-Bedim kūrinys.
 
Pirmasis „New East“ įvyko dar lapkritį, grojant Vilniaus DJ’ėjams Tadui Quazar, Wasted Gaze, Dodo Mundo ir patiems Bowties. Atrodė ir skambėjo štai taip:


 
Diskoteka, kurios idėja yra daugiau nei tik surengti diskoteką visada intriguoja labiau. Dėl to gaudome Marių ir Lauryną, kad šie pasidalintų Naujųjų Rytų vizija plačiau:
 
„Vilnius is the New East“ sakote jūs. Ką būtent turite omenyje?
 
Marius: Pradėti reikėtų nuo to, kad, kaip įrodė pastarasis dešimtmetis, naktinės kultūros prasme Vilnius yra tikrai pažengęs miestas. Jo muzikinė geografija ir jos kokybė/intelektas/aktualumas yra labai aukštas. Tai įrodo paprasti palyginimai su kitais didžiausiais miestais, kuriuose tam tikri naujausi muzikiniai trendai ateina ir suveši kur kas vėliau.
 
Laurynas: Mes suprantame, jog esame Europos paribys. Rytų Europa. Kad toks geografinis apibūdinimas tapo blogu epitetu. Tačiau puikiai žinome kai ką daugiau apie Vilnių: kad mūsų elektroninis, urbanistinės muzikos undergroundas žydi. Tik tai galbūt sklando ne tokiuose populiariuose vandenyse.
 
Marius: Trūksta pabrėžimo, ne vien sąmoningumo, kad Vilniuje yra gerai. Bent jau muzikine prasme. Todėl štai toks deklaratyvus pareiškimas ir atsirado.
 
Koks jūsų esminis tikslas – importuoti muziką į Vilnių, ar eksportuoti paties Vilniaus muziką?

Laurynas: Importas. Mūsų atlikėjai pakankamai pažangūs, todėl jau grumiasi tarptautiniame vandenyje. Tačiau ši muzika dar nenusipelnė tiek dėmesio pačioje Lietuvoje, kiek galėtų sulaukti.

House 
Garage UK funky muzika kartas nuo karto suskamba įvairiuose Vilniaus vakarėliuose tačiau mes viską norėjome padaryti koncentruočiau. Todėl, jog kvėpuojame tuo kasdien.
 
Marius: Tai yra muzikos trendas, kuris visada buvo greta, tačiau niekada neturėjo TOKIO pripažinimo, kaip mums atrodo, kad jis yra vertas. Ir tai yra bene pirma tikslinga šio, aukščiau įvardyto subžanro iniciatyva.
 
Laurynas: Taip, tai šviežias trendas, o vilnius yra trendy. reikia jį penėti :))


Laurynas Rėčkus

Kaip jūs patys matote Vilnių ir jo įdomumą?
 
Laurynas: Sena ir labai gera tendencija – nauji, vos gimstantys žanrai čia kaip mat randa užuovėją ir gerbėjų ratus. Tuo įsitikina ir stebisi tiek renginių organizatoriai, tiek įrašų kompanijų atstovai, tiek patys atlikėjai užklydę į Vilnių iš Vakarų.
 
Antra – Vilnius be galo kultūriškai spalvingas ir kompleksiškas miestas. Mes tam esame užsimerkę arba… tai užmiršę. Čia šimtmečiais žmonės mainėsi idėjomis, kalbomis, produkcija. Tai kryžkelė tarp Rytų ir Vakarų.
 
Trečia – turėdami jaukią ir entuziastingą bendruomenę, čia gali sužibėti bet kurios meno srities atstovai. Perliukai mažesniame vandenyje žėri labiau. Vilnius – mažas, bet labai daug savo mažume talpinantis.
 
Overall ir labiausiai – esame urbanistinės muzikos atstovai. Ir labai didžiuojamės realia šalies/miesto scenos situacija pasauliniame kontekste. norime, jog tai žinotų ir patys vilniečiai, ne tik muzikos propaguotojai.


Marius Mozūraitis-Bedim

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Koks „New East“ tęstinumas?
 
Laurynas: Mes viską pradėjome paslaptingai, todėl norėsis intriguoti. Bet nebus taip dažnai, kaip daug kas įsivaizduoja.
 
Marius: Tai nėra sustagarėjusi idėja. Ji gali keistis. Muzikaliai kanonas išliks, tačiau tai nereiškia, kad nesikeis muzika.
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top