Now Reading
Nusileidimas ant nematytos Lietuvos žemės (Konkursas)

Nusileidimas ant nematytos Lietuvos žemės (Konkursas)

Nusileidimas ant nematytos Lietuvos žemės (Konkursas)

Įamžinti reikia ne tik didingas istorines akimirkas, pozuojančias įžymybes, sportininkus ir gražiausias Lietuvos vietas iš paukščio skrydžio. Juk realybėje mus supa ne vien kas gražu, bet ir tai, kas slegia, jaudina ar šokiruoja. Fotografijų konkursas „Nematyta Lietuva“ kviečia nukreipti žvilgsnį į nepastebėtą ar ignoruojamą Lietuvos veidą.

Konkurso iniciatorius Marius Skarupskas sako: „Nematyta Lietuva“ skirta tam, kad į Lietuvą pažvelgtume iš labai arti. Nusileidus ant gimtosios žemės teks ieškoti kasdienybės ritme ar sąmoningai nepamatytos Lietuvos. Pamačius – parodyti, tuomet sustoti ir pagalvoti. Tikimės, kad su mintimis bus pradėti darbai, o su darbais ateis ir pokyčiai.“

„Nematyta Lietuva“ – ne tik fotografijų konkursas. Tai svarbi nutylėtos istorijos dalis. Tai vaizdas ir jausmas. Tai vaizdas ir žodžiai, nes vertinamos bus ne vien nuotraukos, bet ir miniatiūra (trumpas tekstas prie nuotraukos). Tegul prabyla nenuasmenintos nuotraukos ir istorijos – užmirštos ar niekada nepapasakotos, ilgai ignoruotos ar nematytos, tikros ir gyvenimiškos.

Konkurso globėja Vilija Blinkevičiūtė pastebi: „Šiuos metus Europos sąjunga paskelbė kovos su skurdu ir socialine atskiriami metais. Reikia pripažinti, kad nėra stebuklingo būdo užkirsti kelią skurdui ir socialiniai atskirčiai. Vis dėlto, vienas faktas yra neginčijamas – negalime laimėti kovos be žmonių susitelkimo. Labai puiku, kad jaunimas kelia viešumon jautrius klausimus ir skatina tai daryti aplinkinius.“

Fotografijų konkursas startuoja birželio 16 dieną ir apima tris aktualias temas: nepastebėtas profesijas, nematomus gyvenimus ir kontrastus

  • Nepastebėtos profesijos. Aplinkui tiek įvairių žmonių su nepastebimomis profesijomis: nuo indų plovėjo, vaikų gydytojo, taksi dispečerio iki turgaus prekeivio, kino teatro operatoriaus ar viešbučio kambarių tvarkytojos.
  • Nematomas gyvenimas. Visuomenės „nematomi“ žmonės ir neišgirstos istorijos. Nematomas gyvenimas ir kodėl jis toks? Kaip papuolama į nakvynės namus, kaip gūdžiame kaime išlikti šviesuoliu, kaip auginti tris vaikus be vyro, o kaip atrodo studentiškas gyvenimas. Stebėkite kitokį, plika akimi nematomą gyvenimą.
  • Kontrastai. Greta egzistuoja du skirtingi pasauliai: visko pripildytas ir beturtis, jaunas ir senas, diena ir naktis. Šalia sukiužusios trobelės stovi trijų aukštų individualus namas, šalia visagalio prekybos centro senjorai prekiauja savo sode užaugintomis daržovėmis, iš savivaldybės dangoraižio 20 aukšto matosi senamiesčio stogai ir lūšnynų kvartalai. Pastebėkime kontrastus ir paklauskime, kodėl jie yra?

Konkurso organizatoriai, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Vilniaus skyrius, geriausių fotografijų autoriams paruošė vertingus prizais: I vieta – kelione į Briuselį ir Strasbūrą dviems asmenims, II vieta – kelione į Briuselį ir fotografijos kursais Sauliaus Paukščio foto mokykloje, III vieta – kelione į Briuselį ir 50 bilietų į kino teartą „Pasaka“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Nuotraukas ir jas lydinčias trumpas istorijas siųsti el. paštu: [email protected] iki 2010 metų rugsėjo 10 dienos. Nuotraukų galerija ir daugiau informacijos – oficialioje „Nematytos Lietuvos“ internetinėje svetainėje www.nematytalt.lt.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top