Karolis Vyšniauskas
Nuotr. Justė Urbonavičiūtė, Algis Kriščiūnas
„Noriu, kad fotografavimas būtų kaip žaidimas. Įdomus turi būti ne tik galutinis rezultatas, bet ir procesas“, – savo fotografijos filosofija dalinasi Algis Kriščiūnas. Kadaise kultinės Lietuvos roko grupės „Foje“ būgnininkas, pradėjo fotografuoti tik būdamas 26-erių. Dabar A. Kriščiūnui – 44-i ir jis yra vienas atpažįstamiausių Lietuvos fotografų. Jo darbus kiekvieną mėnesį galima rasti populiariausiame Lietuvoje merginų žurnale „Panelė“.
Patarimai yra tokie:
#2 Pasirūpink daiktais, reikalingais fotosesijai. Jei tavo idėjai realizuoti reikia skafandro – pirma gauk jį, o tik tada bandyk fotografuoti. Prieš einant į fotosesiją reikia apmąstyti, kokių daiktų tau prireiks ir juos gauti. Jei kyla problemų – galima tų daiktų imitacijas pasigaminti pačiam. Juk mums nesvarbu ar daiktas atlieka savo funkciją, svarbu kaip jis atrodo fotografijoje.
Įsigyk daiktus net jei nežinai, kur tiksliai juos panaudosi. „Kažkada „Humanoje“ pamačiau klouno drabužius gal už 5 Lt. Nusipirkau, nes galvojau kada nors ateityje jais aprengti modelius“, – kalbėjo A. Kriščiūnas. Ir aprengė:
#3 Išnaudok modelio kūrybiškumą. Dažnai modelis pasiūlo geresnių nuotraukos idėjų nei pats fotografas. Tik reikia jam suteikti šią galimybę. Štai Mantas Petruškevičius nuogus modelius klupdyti prie savęs pasiūlė pats.
Tiesa, kaip išdavė A. Kriščiūnas, pagal pradinė idėją, nuotraukoje turėjo būti dvi nuogos moterys, neslepiančios savo veidų. Pavyko rasti tik vieną ir ši savo veido nepanoro rodyti. Antrąją pakeitė vaikinas, bet šis irgi mieliau pasirinko briedžio, o ne savo galvą. Bet galutinis rezultatas pavyko galbūt net įdomesnis.
#4 Išnaudok modelio privalumus. Jei modelis turi ilgus plaukus, neleisk jam būti juos susirišus. Jei turi gražų kūną – neslėpk jo:
#5 Pasinaudok netikėtai kilusiomis idėjomis. Pradinis „Inculto“ fotosesijos planas – nueiti į turgų ir fotografuotis su prekeiviais. Bet pamatę šį mėsos gabalą, peilius ir kraują jie greitai planą truputį pakoregavo:
#6 Pasinaudok aplinkiniais. Jei, sakykim, paplūdimyje fotografuojamą tavo modelį įkyriai nužiūrinėja vietiniai Palangos vaikinai, įtrauk juos į kadrą, užuot bandęs nuvyti šalin.
#7 Pridėk detalių „Photoshopu“. Ši skrybėlaitė ant Daivos Starinskaitės galvos uždėta po fotosesijos, ne per.
#8 Naudok dalinį montažą. Jei nuotraukoje yra nereikalingų objektų – pašalink juos be gailesčio. „Photoshopo“ nereikia bijoti.
#9 Naudok pilną montažą. Jeigu tik jo reikia. Pavyzdžiui, štai kaip buvo nufotografuotas vienas iš „Panelės“ viršelių. Prieš ir po:
(Perfotografuota iš pranešimo skaidrės)
Arba šis dviejų Radžių portretas:
#10 Ieškok savo rakurso. Nefotografuok žmonių taip, kaip stovi. Štai Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis buvo nufotografuoti šiek tiek iš viršaus. Rezultatas – daug įdomesnis nei būtų juos fotografuojant akių lygmenyje:
#11 Naudok papildomą apšvetimą. Pavyzdžiui papildomą blykstę. Tai pats paprasčiausias triukas norint kasdienybą padaryti nenuobodžia.
#12 Nebijok ekstremalumo. Modeliai raukosi, bet paskui šias fotosesijas prisimena visą gyvenimą.
Irūna Puzaraitė paniškai bijo vandens, bet jei to reikia fotografijai, vadinasi reikia
Kitą rytą Marijono laukė koncertas
#12 Pagražink dangų. Lietuviškas pilkas dangus gali sugadinti bet kokį kadrą. Išeitis – nusifotografuoti dangų tada, kai jis yra gražus ir vėliau įmontuoti į originalų kadrą.
Šiųmetė „Snap“ – didžiausia iš lig šiol vykusių
Daugiau informacijos apie konferenciją – www.snap.lt
Laikas.lt – įdomus ir gyvas portalas kiekvienam. Mūsų tikslas savo skaitytojams teikti išskirtines naujienas iš viso pasaulio. Čia rasite daugybę patarimų, istorijų bei puikių ir daugelio pamėgtų receptų. Lai kiekviena diena su mumis prasideda iš naujo!