Now Reading
Pasaulį „valdo“ 10 sapnų. Kokia jų prasmė realiame gyvenime?

Pasaulį „valdo“ 10 sapnų. Kokia jų prasmė realiame gyvenime?

Pasaulį „valdo“ 10 sapnų. Kokia jų prasmė realiame gyvenime?

Sapnuose mums nutinka visko – esame persekiojami, pasirodome nuogi viešumoje, mums iškrenta arba traukia dantis. Naujausioje knygoje apie sapnus aiškiai įvardijama, kad miego metu regėti vaizdai – tai realaus gyvenimo atspindys.

Sapnų psichologas Ianas Wallace per 30 metų karjerą išanalizavo daugiau nei 100 tūkstančių miego metu matytų reginių. Straipsnyje „The Daily Mail“ jis teigia, kad visą pasaulį „valdo“ 10 sapnų, kurie atspindi svarbiausius gyvenimo modelius. Esą tai suprasdamas žmogus į savo gyvenimą gali pažvelgti visai kitomis akimis. 

Esame egzamine, kuriam nesugebėjome pasiruošti, „netenkame“ dantų, o name sugebame aptikti kambarių, į kuriuos dar niekada nebuvome užsukę… – tokius ir dar daugiau vaizdų regime sapnų pasaulyje, taigi, kokia jų prasmė?

Jus persekioja

Sapnas: Jaučiate, kad jus kažkas persekioja, kažkas jus vaikosi siekdamas vieno – pakenkti, ir nepalieka jūsų ramybėje. 

Visai nesvarbu kaip greitai skuodžiate ar paslaptingai slepiatės – vistiek jus ras. 

Reikšmė: Persekiotojas esate jūs pats, o savęs, žinoma, negalite išvengti. Paprasčiausiai jūs pats bijote su kažkuo susidurti arba nenorite pakliūti į vieną ar kitą situaciją ir jos vengiate. 

 Sprendimas: Išsiaiškinkite, kas kasdieniniame gyvenime jums kelia nerimą. Išspręskite tą nepalankią problemą, kurios nuolat šalinatės. Tokius sapnus atbaidys pasiryžimas tvirtam apsisprendimui dėl iškilusių negandų.

Byra dantys

Sapnas: Pastebite, kad jūsų dantys „išlaisvėja“ nuo dantenų ir ima kristi arba trupėti. Veidrodyje matote, kaip jie visiškai suyra arba jums išdygsta vampyriškos iltys. 

Reikšmė: Realiame gyvenime jūs šypsotės, o kąsdami jais jaučiatės savimi patenkinti ir tvirti. Sapne regima „dantų griūtis“ parodo, kad esate praradęs tikėjimą galimybėmis ir pasitikėjimą savimi.

Trupantys dantys reiškia, kad nepakankamai rūpinatės savigarba, o dėl jos prarandate ir pasitikėjimą savimi. Vampyriški dantys atskleidžia, kad jūsų pasitikėjimą savimi lemia kitų žmonių išsakyta nuomonė, vadovaujatės kitų žmonių patarimais.

Sprendimas: Turite labiau pasitikėti savimi, kai sprendžiate iškilusius iššūkius ar keblias situacijas. Nežinomybę ir situaciją, su kuria dar nebuvote susidūrę, vertinkite ne kaip grėsmę, o kaip mėgstamą iššūkį.

Tualeto paieškos

Sapnas: Jums verkiant reikia į tualetą. Dar blogiau – visi, kuriuos randate, yra per daug vieši arba labai apleistose vietose. Kai vieną padoresnį randate, tenka atstovėti gan nemažą eilę, o tada paaiškėja – jei dar ir jūs pasinaudosite – „viskas“ ims tekėti. 

Reikšmė: Turite siekių ir poreikių, kurių nesugebate aiškiai išreikšti. Susidariusi eilė parodo, kad jums svarbiau kitų norai ir siekiai, o ne jūsų paties.

Sprendimas: Manote, kad jūsų lūkesčiai išsipildys tuomet, kai patenkinsite kitų žmonių siekius. Patikėkite, geriausias būdas „išbristi“ iš tokios situacijos – pirmiausia pasirūpinti savimi.

 Nors tai ir pasirodys egoistiška, tačiau atminkite – daug lengviau yra prisidėti prie kito asmens poreikių kai jau esate įgyvendinę sau nustatytus siekius. 

Nuogas viešumoje

Sapnas: Nustembate, kai „miego karalystės ribose“ viešumoje pasirodote visu savo gražumu, tačiau jūsų drovumas ir čia nedingsta – stengiatės paslėpti nuogybes, tačiau net ir lapu nepavyksta prisidengti.

Jei tokių kaip jūs būtų daugiau, dar nebūtų taip blogai, tačiau visi aplinkiniai apsirengę nuo galvos iki kojų. Jūsų nedžiugina ir tai, kad nei vienas jūsų „išskirtinumo“ net ir nepastebi. 

Reikšmė: Jūs jaučiatės pažeidžiamas ir stebimas. Tokią jūsų kasdieninio gyvenimo situaciją galėjo iššaukti nauja darbovietė arba neseniai užmegzti santykiai su galimu gyvenimo partneriu. Sapne niekas nepastebi jūsų nuogumo, nes realybėje aplinkiniai jus laiko pasitikinčiu savimi ir tvirtai stovinčiu ant žemės.

Sprendimas: Įprastai sapnai atskleidžia teigiamus ir sveikintinus mūsų gyvenimo pokyčius. Turime atrasti naujas „teritorijas“ ir atskleisti jau turimus sugebėjimus. Jei kitiems esate nelinkęs visiškai atsiskleisti ir atvirauti, patikėkite – sudarysite „šalto“ žmogaus įspūdį. Nors tai jums ir kainuos nervų, stenkitės „paviešinti“ tikrąjį savo veidą, nesvarbu ką kiti apie jus manytų.

Nepasiruošęs egzaminui

Sapnas: Esate auditorijoje arba klasėje, kur netrukus turėsite laikyti egzaminą. Galiausiai suprantate, kad jam net nepasiruošėte, neturite jokių šansų išlaikyti, tad visiškai nusiviliate. 

Reikšmė: Sapnuose sutinkama pasiruošimo stoka rodo, kad realybėje kiekvienai užduočiai ruošiatės nepaprastai smulkmeniškai. Sau iškeliate nepaprastai aukštus standartus, tačiau tuo pačiu save pasmerkiate nesėkmei – kad ir kaip besistengtumėte manote, kad šįkart tikrai būtinai nepasiseks. Tačiau ne kiti jus taip nuteisia, o jūs pats save „nurašote“.

 Sprendimas: Pernelyg skeptiškai save vertindami, tarsi užsiprogramuojate blogiausiam. Stenkitės sau įteigti, kad sėkmė jūsų niekada neapleis.

 Geriausias būdas pabėgti nuo tokių sapnų – daryti tai, kas jums gyvenime suteikia daugiausiai malonių pojūčių, ir tai, kur jūs esate nepralenkiamas. Tai turėtų būti džiaugsmingai nuteikiantis ir spontaniškas veiksmas, nereikalaujantis jokio alinančio pasiruošimo. Pirmyn!

Skrendate

Sapnas: Pirma plūduriuojate ore, o tada kylate vis aukštyn, aukštyn ir imate skristi. Esate nepaprastai džiaugsmingai nusiteikęs. 

Reikšmė: Pagaliau išsilaisvinote nuo aplinkybių, vertusių jus blogai jaustis. Dabar galite „lakioti“ kaip paukštis.

 Sprendimas: Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad jus tiesiog apėmė džiaugsmo akimirka, sapno reikšmė daug didesnė – jūs tapote visiškai savarankišku ir nepriklausomu. 

Dabar jums teks pačiam stengtis pasinaudoti atsivėrusiomis plačiomis galimybėmis ir tarp jų nepasiklysti.

Krentate

Sapnas: Viskas pradžioje vyksta įprastai, tačiau staiga jūs suklumpate, kojos susipina, paslystate ir krentate.

Kartais toks kritimas būna nereikšmingas, tačiau gali baigtis ir prarajoje ar bedugnėje.

Reikšmė: Tai baimė prarasti kontrolę. Tokiu atveju patartina atsisakyti pareigų, kurios jus stipriai slegia. 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

 Sprendimas: Tokių sapnų kaltininkas – įtampa. Stenkitės ją sumažinti įvairiose gyvenimo situacijose.

Didžiąją dienos dalį nesugebate atsipalaiduoti. Jei norite ramiai miegoti, pasistenkite bent prieš miegą atsipalaiduoti.

Nesuvaldomoje mašinoje

Sapnas: Atsidūrėte automobilyje, kurio neįstengiate suvaldyti. Kaip įmanydami stengiatės sumažinti greitį ir viliatės, kad niekur neatsitrenksite. 

Reikšmė: Nuolat svarstote apie ateities planus, ypač apie kopimą karjeros laiptais. Nors turite užsibrėžtą planą, dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių esate priversti „paleisti vadeles“.

Neišvengiamas susidūrimas sapne reiškia, kad neišvengsite netrukus gresiančio konflikto.

 Sprendimas: užuot stengęsi pabėgti iš susidariusios situacijos, pasistenkite atrasti naujų sprendimo būdų. Nebijokite į pagalbą pasitelkti kitų – jie irgi gali palaikyti jūsų vairą. Juk yra situacijų, kurių be kitų pagalbos nesuvaldysite.

Nematytas kambarys

Sapnas: vaikštinėjate po namus ir netikėtai pamatote duris, kurių dar niekada nesate pravėrę. Jas atidaręs patenkate į kambarį, apie kurį jau seniai pamiršote. 

Reikšmė: Namai sapnuose reiškia viena – jus, o kambariai – skirtingus jūsų charakterio bruožus. Neatrasti namų kampai reiškia, kad jums atsivėrė naujos galimybės. Kambario dydis apsprendžia šių galimybių ribas.

 Sprendimas: Manote, kad žinote savo galimybių ir pasiekimų ribas, tačiau nepamirškite – jumyse slypi iki šiol dar neatrastų talentų. Būkite atviras visoms nelauktai užklupusioms galimybėms ir iššūkiams.

Vėluojate

Sapnas: Beviltiškai skubate į susitikimą ir galiausiai suprantate, kad vėluojate. Pakeliui ieškote laikrodžio, o kai galiausiai randate paaiškėja, kad nespėjate. Jaučiatės tartum tikslo jums niekada nelemta pasiekti. 

Reikšmė: Jūsų niekaip neapleidžia mintis, kad nespėjate pasinaudoti visomis suteikiamomis galimybėmis. Nuolat pergyvenate, kad jūsų planai atsilieka nuo numatyto laiko, pavyzdžiui, pradėti šeimyninį gyvenimą, siekti karjeros aukštumų. Kliūtys ir trukdžiai įvardina jūsų vis atidėliotus sumanymus tik tam, kad užsiimtumėte įvairiausia kita veikla, kuri nieko reikšmingo jūsų gyvenimui taip ir nedavė. 

Sprendimas: Daugiau dėmesio skirkite reikšmingiausiems jūsų gyvenimo planams, o beprasmes veiklas stumkite į šalį. Kai to imsitės suprasite, kad jau turite aiškius gyvenimo planus ir visą laiką išnaudojate savo reikmėms ir esate nepriklausomas nuo pašalinių vilionių. 

 Daugiau apie sapnus rasite Ian Wallace knygoje „Sapnų šimtukas. Sapnai, kurie visus aplanko ir ką jie iš tiesų reiškia“ (The Top 100 Dreams, The Dreams That We All Have And What They Really Mean).


Laikas.lt
Nuotraukos: Allan Sanders

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt