Jūsų mylimosios pelargonijos žydi visu gražumu, tačiau artėjant žiemai svarstote ar jos ištvers šalčius? Sodinininkystės ekspertai atskleidžia paprastą, tačiau veiksmingą būdą, kaip išsaugoti pelargonijas žiemą ir vėl džiaugtis jomis kitą sezoną. Pasiruoškite sužinoti paslaptį!
Pelargonijos: kaip laikyti?
Pelargonijų paruošimas žiemai iš tiesų svarbus žingsnis, padėsiantis užtikrinti, kad jos išgyventų šaltuosius mėnesius. Štai keletas patarimų, kaip pasiruošti:
- Idealu, kai oro temperatūra yra apie 8-10 laipsnių šilumos. Ši temperatūra padeda pelargonijoms prisitaikyti prie artėjančio šalčio.
- Prieš sandėliuojant, sumažinkite laistymą. Per šaltąjį sezoną augalai nereikalaus tiek daug vandens, o perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį.
- Galite apkarpyti pelargonijas, kad jos būtų kompaktiškesnės ir mažiau pažeidžiamos. Pašalinkite negyvus arba pažeistus lapus.
Šie patarimai padės užtikrinti, kad jūsų pelargonijos išgyventų žiemos laikotarpį ir pavasarį vėl džiugintų žydėjimu.

Pelargonijos šaknys turi būti drėgnos
Įsitikinkite, kad šaknys yra tinkamai sudrėkintos. Pradėkite nuo to, kad ištrauktumėte pelargonijas iš vazonų su visomis šaknimis, tada nupjaukite antžeminę augalo dalį, palikdami apie sprindį nuo šaknų.
Svarbu, kad šaknys nebūtų pernelyg sausos, bet taip pat ir ne permirkusios. Po lapų ir žiedų pašalinimo, patikrinkite šaknis – jos neturėtų visiškai išdžiūti ar būti pernelyg šlapios.
Jeigu vazonas yra sausas, gerai palaistykite pelargonijas ir kelias dienas palikite jas lauke, kad vandens perteklius nuvarvėtų. Jei pastebite, kad šaknys per šlapios, geriau įneškite augalus į vidų, kad vanduo galėtų išgaruoti.
Sodininkystės ekspertai pabrėžia, kad šaknų drėgmės lygis yra kritinis faktorius norint sėkmingai išlaikyti pelargonijas per žiemą.
Jei šaknys yra per drėgnos, per stiebą gali prasiskverbti puvinys, galintis pažeisti šaknis ir augalas tikėtina neišgyvens.
Kita vertus, jei augalas perdžiūsta ir šaknims trūksta drėgmės, jis taip pat gali žūti. Todėl svarbu užtikrinti, kad šaknys būtų nei per sausos, nei per drėgnos, siekiant išlaikyti augalą sveiką.

Laikykite pelargonijas maišuose
Jei pelargonijų šaknys nėra nei išdžiūvusios, nei permirkusios, galite jas sudėti į celofaninius maišus. Ekspertai rekomenduoja naudoti šiukšlių maišus, nes jie ploni ir patogūs.
Įdėjus šaknis su visu stiebu į maišą, rankomis atsargiai pašalinkite visą orą ir sandariai užriškite, tai sukuria vakuumo efektą, neleisdami šaknims gauti oro.
Maišus laikykite sausoje ir vėsioje patalpoje, kur temperatūra nenukristų žemiau 0 °C. Optimali temperatūra yra +1 – +5 °C.
Jei esate išlaikę kitus augalus, tokius kaip jurginus ar kanas, rūsyje per žiemą, ši vieta taip pat tiks pelargonijoms.
Sodininkų teigimu šis metodas tikrai pasitvirtino, išlaikant apie 90 % pelargonijų per žiemą, kas yra didelis procentas, nepaisant to, kad jos nėra tokios jautrios kaip kai kurios kitos gėlės.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.