Now Reading
Po rinkimų: kompensaciją už šildymą mokėsime metus

Po rinkimų: kompensaciją už šildymą mokėsime metus

Po rinkimų: kompensaciją už šildymą mokėsime metus

Po mėnesio besibaigiantis šildymo sezonas ramybėje gyventojų nepaliks. Už prieš rinkimus nepriimtus nepopuliarius sprendimus vilniečiams teks mokėti ir vasarą.

Vilniaus miesto savivaldybė nesuskubo patvirtinti naujų konkrečių šilumos kainų, kaip tai numatyta Šilumos ūkio įstatyme, tad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) priėmė vienašališką sprendimą. Bendrovei „Vilniaus energija“ patvirtintos naujos šilumos kainos, kurios įsigalios nuo balandžio 1 d., rašoma komisijos interneto puslapyje.

Komisija nustatė 1,75 ct/kWh (1,61 ct/kWh be PVM) nepadengtų kuro sąnaudų kompensaciją, kurią dėl pabrangusių dujų gyventojai turės apmokėti per metus. Šis sprendimas šilumos kainą Vilniuje pabrangins 7 proc., o karšto vandens – 3-4 proc. Šiuo metu šiluma Vilniuje kainuoja 23 ct/kWh.

Kompensuosime už neveikimą? Ne pirmą kartą! Dabar kiekvienas sostinės gyventojas po 1,32 ct/kWh kompensuoja už 2008-2009 m. šildymo sezono metu „Vilniaus energijos“ prarastas pajamas dėl didėjusios dujų kainos. Bendrovei padarytą žalą atlyginsime iki 2013 m. spalio.

Naujasis VKEKK sprendimas vilniečius labiausiai paveiks rudenį ir žiemą. Kompensacija bendrovei tęsis iki kitų metų balandžio 1-osios. „Vilniaus energijai“ priklausančių punktų vartotojai už centralizuotai teikiamą šilumą mokės 26,71 ct/kWh, o gyventojams priklausančių punktų – 24,69 ct/kWh plius papildomai už jų priežiūrą.

Tokios nepadengtos dujų įsigijimo sąnaudos Vilniaus šilumos tiekėjui užaugo per praėjusių metų gegužę-rugsėjį ir siekia 41,4 mln. Lt. – kuras brango, o „Vilniaus energija“ kainos vartotojams nedidino.

Paskutinį kartą šilumos kainos keitėsi 2009-ųjų gruodį, praėjusių metų vasarį ir gegužę, nurodoma UAB „Vilniaus energija“ interneto puslapyje.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

VKEKK nusprendė vienašališkai nustatyti centralizuotai tiekiamos šilumos kainas ir Prienų gyventojams bei sumažino šilumos kainą jonaviečiams. Pastariesiems taip pat tenka mokėti kompensaciją už brangusias dujas.

Šilumos kainos Vilniuje, su PVM


Šaltinis: Regula.lt

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt