Now Reading
Popiežius perspėja: „Facebook“ negali pakeisti gyvo bendravimo

Popiežius perspėja: „Facebook“ negali pakeisti gyvo bendravimo

Popiežius perspėja: „Facebook“ negali pakeisti gyvo bendravimo

Popiežius Benediktas XVI perspėjo dėl socialinių tinklų svetainių, tokių kaip „Facebook“ ir „MySpace“, pavojų teigdamas, kad komunikacija tarp žmonių interneto tinkle neturi užgožti „gyvo“ bendravimo akis į akį.

„Svarbu niekada nepamiršti, kad virtualus bendravimas negali ir neturi tapti pakaitalu tiesioginiam žmonių tarpusavio bendravimui visuose mūsų visuomenės lygmenyse“, – tokius žodžius 83-ejų pontifikas išsakė minint Pasaulinę komunikacijos dieną. 

Romos katalikų bažnyčios tinklaraščių kūrėjus ir „Facebook“ bei „YouTube“ vartotojus jis ragino nemenkinti krikščioniškų tiesų skleidimo vaikantis virtualios interneto auditorijos.

„Turime suprasti, kad tiesa, kurią stengiamės skleisti, negauna tiek tikrosios vertės kiek turėtų gauti jai skiriamu dėmesiu“, – teigė popiežius.

Esą būtina palaikyti sklaidos vientisumą, kad tai taptų kasdieniu dalyku, o ne trumpalaike vienadiene atrakcija..

Popiežius pripažino, kad Vatikanas stengiasi neatsilikti nuo visuomenės poreikių interneto amžiuje poreikių, jis ir toliau tekstus rašantis tik popieriuje.

Benedikto XVI teigimu, socialiniai tinklai suteikė galimybę susirasti naujų draugų ir skleisti Evangeliją. Katalikus jis ragina naudotis internetu ir skleisti Dievo žodį. Tai esą sąžininga ir atvira, atsakinga ir garbinga bendravimo forma.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

2005-aisiais išrinktas pontifikas ėmė didinti Vatikano būvimą internete. „YouTube“ ir Pope2You.net svetainėse skelbiamos popiežiaus kalbos ir kelionių naujienos. Minėtos popiežiaus svetainėje siūloma prisijungti prie grupės „Facebook” tinkle, arba atsisiųsti „iPhone” programėlę. 

Pasaulinė komunikacijos diena minima birželio 5-ąją, tačiau šis popiežiaus pasisakymas buvo paskelbtas šventojo Francio de Saleso, žurnalistikos globėjo, atminimo dieną.

Pagal „The Telegraph“ parengė Nerijus Drochneris

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt