Now Reading
Psichologai: socialiniai tinklai klaidina smegenis ir iškraipo socialinius įgūdžius

Psichologai: socialiniai tinklai klaidina smegenis ir iškraipo socialinius įgūdžius

Psichologai: socialiniai tinklai klaidina smegenis ir iškraipo socialinius įgūdžius

Turbūt tai, ką perskaitysite šiame straipsnyje, nebus naujiena, tačiau tikimės pateikti naujų tyrimų ir faktų apie kompiuterių pasaulyje užsisklendusius paauglius, kurie praranda savo socialinius įgūdžius.

11-15 metų amžiaus paaugliai su bendraamžiais „gyvai“ praleidžia vos pusę to laiko, kuris būdavo įprastas 1988 metais, tokias tyrimų išvadas pateikė Danijos Nacionalinis visuomenės sveikatos institutas.

Didžiąją laisvalaikio dalį jie aukoja žaisdami kompiuterinius žaidimus, žiūrėdami naujus filmus ir su draugais bendraudami socialiniuose tinkluose „Facebook“ arba „Twitter“, skelbia Rusijos naujienų agentūra ITAR-TASS. 

Paauglių apklausos projektui vadovavusios Pernillos Due teigimu, tai kardinalūs paauglių bendravimo ir elgesio pokyčiai. Tačiau tai – dar ne pats baisiausias scenarijus…

Psichologas Andersas Coldingas – Jorgensenas pastebėjo, kad kompiuterių pasaulyje užsisklendę Danijos paaugliai praranda savo socialinius įgūdžius. Esą bendravimas vadinamųjų socialinių tinklų svetainėse tampa toks pat besaikis kaip „Coca-Cola“ gėrimo vartojimas.

„Facebook“ ir „Twitter“ klaidina paauglių smegenis, priversdami jas patikėti, jog elektroniniai ryšiai patenkina socialinius mokinių poreikius, – tokią išvadą pateikia Danijos psichologai, pridurdami, – Tačiau kūnas žino, kad jūs sėdite ant kėdės, nejaučia jūsų gestų kalbos, negali pajusti artumo ir kvapo tų, su kuriais bendraujate“.

Tyrėjai įsitikinę – toks bendravimas prilygsta „Coca-Colos“ gėrimui, įsivaizduojant, kad jo vartojimas organizmui suteikia pakankamai maistinių medžiagų ir vitaminų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Tad nepamirškite, kad tikras komandinis žaidimas su bendraamžiais – ne tik rezultato siekimas, bet ir bendravimo įgūdžius tobulinantis veiksnys, galimybė pabūti ore, pailsinti akis ir „kočioti“ raumenis.

Juk ir socialiniuose tinkluose ir „Skype“ ar virtualių pokalbių metu juoką, liūdesį ar pykčio protrūkį „įprasminantys“ simboliai niekada neatskleis tikrųjų bendravimo jausmų ir neišmokys susivaldyti tikrose gyvenimo situacijose.

Parengė Nerijus Drochneris

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top