Now Reading
Pusryčiai su… Andy Warholu

Pusryčiai su… Andy Warholu

Pusryčiai su... Andy Warholu

Laikas.lt

Labas rytas! Ir vėl „Laikas.lt“ pusryčiai, kuriais kviečiame pasimėgauti kartu su žinomu bei įdomiu žmogumi. Šįkart savo istoriją pasakos Andy Warholas – labai ryški figūra, be kurios ne tik Niujorko istorija būtų nykesnė, bet ir meno pasaulis skurdesnis. Labiausiai jis žinomas, kaip pop art’o judėjimo atstovas, šilkografijų dailininkas, filmų kūrėjas… Žinoma, 7 deš. bohemos aktyvus veikėjas. Pagaliau – hipsterių įkvėpėjas.

Apie narkotikus… Savo keistumu visus stebinęs menininkas teigė niekada nebandęs haliucinogeninių narkotikų, nors, jo teigimu, visi manė, kad kartą yra paslydęs. Nors dievino jos kvapą, jis tvirtino nerūkęs net marihuanos.
„Niekada nesu bandęs jokių narkotikų, tik kai buvau peršautas, mane buvo apsvaiginę. Džiaugiausi, kai tas poveikis praėjo“, – kalbėjo A. Warholas.

Apie santuoką ir šeimą… Drąsaus požiūriu į to meto gyvenimą bei meną garsėjęs kūrėjas turėjo ir netradicinį santuokos suvokimą. Ja sakė tikįs tik dėl vaikų, tačiau niekada vesti nenorėjęs ir netgi nebuvęs greta to. Paklaustas, ar mano, jog būtų geras tėvas A. Warholas atsakė: „Savo šunims, taip“.

Apie ankstyvą jaunystę… Ekscentriškasis meninkas teigė, jog mokykloje buvo mėgiamas mokytojų, o pirmąjį savo kūrinį – popierines lėles – jis pagamino būdamas vos septynerių. Paklaustas, ar tie patys mokytojai įžvelgė jo talentą, Andy atsakė: „Taip, vadino jį nenatūraliu“. Paauglystėje šis kūrėjas sakėsi buvęs namisėda ir neturėjęs jokių svajonių.

Apie politiką… A. Warholas niekada nesidomėjo politika, savęs nelaikė nei respublikonu, nei demokratu.  Pasakojo, kad kartą buvo nuėjęs balsuoti, bet labai išsigando, nes niekaip negalėjo pasirinkti už ką. 
„Kai nupiešiau Kinijos lyderio Mao Tse Tung portretą (1972 m.), mane ėmė vadinti komunistu. Tai aš dabar kūjus ir pjautuvus piešiu komunistams, o kaukoles – fašistams“, – viename interviu sakė apolitiškas menininkas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Apie meną… Tai tema, kuria glaustai kalbėti linkęs A. Warholas galėtų pasakyti daugiausiai. Visgi, jis apskritai neigė pasaulyje egzistuojant kokiems nors meno judėjimams, o Pablo Picoso kūrybą vadino komercine.  „Ar manau, kad meno pasaulis yra miręs? Taip, geriau daryti remontus, nes daugiau uždirbsi“, – kadaise ironizavo legendinė asmenybė.


 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt