Now Reading
Recenzija. „Geresniame pasaulyje“ žmonės renkasi meilę

Recenzija. „Geresniame pasaulyje“ žmonės renkasi meilę

Recenzija. „Geresniame pasaulyje“ žmonės renkasi meilę

Šiais metais „Scanoramos“ lankomiausias filmas buvo danų režisierės Susanne Bier darbas „Geresniame pasaulyje“. „Scanorama“ nuėjo miegoti žiemos miego, o „Geresniame pasaulyje“ toliau šildo ir virkdo lietuvių širdis.

Po šio filmo peržiūros turbūt daugeliui nekyla klausimų, kodėl jį pasirinko žiūrovai, kurių dauguma filmą palieka braukdami ašaras. Gražiai nufilmuoti vaizdai, moralizuojanti istorija, jog gavęs į veidą ne visada privalai trenkti atgal. O jei ir trenksi, rezultatai tikrai nebus tokie, kokių tikėjaisi. Filmas, į kurį gali atsivesti paauglį brolį arba bet ką, nes nagrinėjamos temos yra universalios ir suvokiamos visiems….Tačiau sugrįžkime prie geresnio pasaulio ir koks pagal S.Bier jis turėtų būti.

Geresnis pasaulis – tai meilė. Kaip teigiama filmo aprašyme, geresnis pasaulis yra meilė, nes tik ji gali išgelbėti, paguosti, nuraminti bet kuriame pasaulio taške. Nesvarbu, ar tai būtų Afrika, ar Londonas, ar Danija…Visur galioja tos pačios taisyklės, kurias turbūt labiausiai supranta vienas iš filmo herojų Antonas, dirbantis gydytoju Afrikoje ir vis grįžtantis į Daniją, kur jo laukia sūnus Elijas ir jau prarasta žmona. Vyras Afrikoje nuo mirties gelbėja pamišusio maniako perpjautas nėščias merginas, o vėliau padeda ir pačiam maniakui sutvarkyti koją. Kodėl jis taip padaro? Nes kaip daktaras privalo gydyti visus, nes didžiausias kerštas skriaudikas – parodymas, kad tu jo nebijai.

Geresnis pasaulis – tai draugystė. Antono sūnus Elijas turi problemų mokykloje, iš jo visi tyčiojasi ir dėl dantų vadina „žiurkiumi“, namie irgi ne pyragai, nes jo tėvai skiriasi, negana to, jam trūksta tėvo, kuris didžiąją laiko dalį praleidžia Afrikoje ir su sūnumi bendrauja per „Skype“. Tačiau į mokyklą atėjęs naujokas Kristijanas ne iš kelmo spirtas ir apgina Eliją, jie tampa gerais draugais. Draugystė užpildo Elijo gyvenimo tuštumą, tačiau čia pasirodo po motinos mirties „sulaukėjusi“ Kristijano siela, kuriai atrodo, kad kerštas – geriausias būdas gyventi.

Geresnis pasaulis – be keršto. Kerštas „Geresniame pasaulyje“ bando lietis per kraštus, tačiau jį vis sustabdo draugystės ir meilės užtvaros. Režisierė, sulygindama Afrikos ir Europos kampelius parodo, kad tas kerštas visur toks pat ir jo galima išvengti. Nors kai kuriais atvejais gyvenimo vertybių ir tiesų pabrėžimas filme pernelyg aiškus ir vietomis norisi tos žinutės subtilesnės. Tačiau dėl savo paprastumo filmas patenka į kiekvieno žiūrovo širdį ir nepalieka abejingų…

Moralės mozaika. Filme gausu aiškiai pabrėžiamų ir tarsi mozaika sudėliotų universalių tiesų, kuriomis alsuoja kiekvienas kadras: akcentuojamas dabartinės visuomenės susvetimėjimas, kuris labiausiai pasireiškia internetiniame vaiko ir tėvo bendravime, žaidimai kompiuteriu, sprogmenų receptais online, dabartinės mokyklos žiaurumu, kuomet vaikai turi kęsti patyčias, o dėl to kaltė suverčiama tėvams…

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Įsimintina. Scena, kuomet Elijas puola gelbėti pro tuoj sprogsiančius sprogmenis bėgančią moterį su mergaite ir pats yra sunkiai sužalojamas, verta ir geriausio dramos filmo finalo. Tačiau visos šios gyvenimiškos moralės tiesos neskamba banaliai ir neverčia sakyti „Ech, pravirkdyti žiūrovą užtenka paprastų klišių“…

Rekomendacija. Rekomenduojame šį filmą tiems, kurie mėgsta gerus, gražiai nufilmuotus ir susimąstyti apie gyvenimą verčiančius filmus. Neikite, jei manote, kad gyvenime nėra viskas taip paprasta ir amžinos tiesos yra „amžinos” priklausomai nuo situacijos.

Kur, kada? Filmą „Geresniame pasaulyje“ galite pamatyti kino teatre „Forum cinemas“ iki sausio 13 dienos. Konkretų laiką rasite Laikas.lt kino repertuare.

Rasa Barčaitė

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt