Now Reading
Režisieriaus Igno Jonyno „Lošėjas“ – Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“

Režisieriaus Igno Jonyno „Lošėjas“ – Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“

Režisieriaus Igno Jonyno „Lošėjas“ – Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“

Laikas.lt

2015 m. vasarį vyksiančiuose 87-uosiuose JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskarų“ apdovanojimuose užsienio filmų kategorijoje Lietuvai pretenduoja atstovauti režisieriaus Igno Jonyno ilgametražis vaidybinis filmas „Lošėjas“.

Devynių į pusfinalį patekusių filmų sąrašas nominacijoje už geriausią užsienio šalies filmą bus skelbiamas sausio mėnesio pradžioje, o galutinis penketukas, kuris varžysis dėl apdovanojimo, paaiškės sausio 15-ąją. „Oskaro” premijų įteikimo ceremonija numatyta vasario 22-ąją.

Didelio tarptautinio dėmesio sulaukusiame rež. Igno Jonyno filme pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. Aštraus siužeto istorija su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdama unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

Filmo pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje, nuo to laiko buvo rodytas beveik 40 festivalių programose, laimėjo ne vieną apdovanojimą. Gegužės mėnesį vykusiuose „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose  tapo geriausiu Lietuvos metų filmu.

„Lošėjo” premjera Lietuvos kino teatruose įvyks rugsėjo 24 dieną.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Sprendimą dėl Lietuvos kandidato priėmusį Lietuvos „Oskarų“ atrankos komitetą sudaro: komisijos pirmininkas Europos kino akademijos narys, JAV režisierių gildijos apdovanojimo laureatas, kino režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis; komiteto nariai – Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktorius Juozas Budraitis; Humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, Europos kino akademijos narė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė; Europos kino akademijos narys, kino operatorius Rimvydas Leipus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kino režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius; kino scenaristas, eseistas Pranas Morkus; kino kritikas, laikraščio „7 meno dienos“ ir žurnalo „Kinas“ vyriausiasis redaktorius Linas Vildžiūnas, kuris dėl galimo interesų konflikto balsavime nedalyvavo.

Pirmieji Lietuvos pretendento į kandidatą „Oskarui“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje rinkimai įvyko 2006-aisiais. Komiteto sprendimu buvo išrinktas Arūno Matelio dokumentinis filmas „Prieš parskrendant į Žemę“. 2008-aisiais daugiausiai komiteto balsų pelnė Mario Martinsono drama „Nereikalingi žmonės“, 2009-aisiais – Gyčio Lukšo  juosta „Duburys“, 2011-aisiais – Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“, 2012-aisiais – dokumentinis Audriaus Stonio filmas „Raminas“, o pernai – Giedrės Beinoriūtės „Pokalbiai rimtomis temomis“.
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt